Preç Zogaj në çadrën e PD: Basha po kap demin për brirësh

Publicisti dhe shkrimtari Preç Zogaj e ka konsideruar kauzën e opozitës të drejtë.

Gjatë fjalës që mbajti përpara Bashës dhe shkrimtarëve të tjerë në “çadrën e lirisë”, Zogaj tha se të gjithë ndihemi të provokuar nga krizmi dhe kanabizimi.

Njerëzit e letrave dhe vetë letërisa janë të mundur, të sfiduar kur sundon krimi ose kur krimi ngrihet në pushtet, kur krimi merr timonin, janë të sfiduar kur vendin e pushton kanabizimi.

Arsye se pse po mbështesim kauzën e opozitë është kjo sepse ne të gjithë ndihemi të provokuar dhe të papajtueshëm, të vendosur për të bërë gjithcka me penë që Shqipëria të dalë nga ky qorsokak

Është hera e parë që ai që mund të quhet fillimi kapet në themel, është hera e parë që një opozitë dhe një lider opozite si Basha kërkon ta kapë demin për brirësh dhe demi kapet për brirësh duke filluar nga zgjedhjet.  Të tjerat janë pasoja.

Unë them sot çfarë do ishte sot Shqipëria nëse kjo opozitë nuk do ngrihej kundër kriminalizimit?

Çfarë do ndodhte nëse opozitë e sotme mos ngrihej kundër kanabizimit?, tha Zogaj.

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Preç Zogaj në çadrën e PD: Basha po kap demin për brirësh”

 1. arben says:

  Edhe ti o Brut.Me njerez si puna jote opozita ka per te mbetur tere jeten ne çader.Te fala dhe Saliut.

  1. Hasan says:

   Po çbrut o Arben ky eshte thjesht nje Mut!

  2. Robi says:

   U mblodhen gjithe ish sigurimsat ne çadren e kuadrove.

 2. AMSTERDAMI says:

  PREJ KOQESH DESHE TE THOSHE O PRESHSHSHSH LESHSHSH.JUVE PEDET E SHQIPERISE MENDER TE HANI MUNE TE GJITHE.

 3. Bashiqi says:

  Do ishim tu i ra Çiftelise . A moj çifteli shume here i ndrrove mendimet simas interesit kto 27 vjete. Po nuk harrohet zanati vjeter. Çiftelia.

 4. timo says:

  Njëri nga zagarët e PD-së na e bëri dhe toreador Bashën. Veç ai është një toreador sllav jo latin. Asëll-asëll sërb, paçka se ai vetë dhe familja e tij janë hollandezë.

 5. Ermir says:

  Memecit i erdhi goja, per qiell e per dhe ktu ka tradhti burra, ka fole ciftelia….

 6. santiago says:

  e siguroj nje vend ky ne parlament

 7. oli says:

  basha per briresh ti kapi . . .

 8. ko... says:

  E kapi nga briret apo nga ko…!

 9. saliu says:

  E ka kap demin per “Bolesh” jo per briresh o baca Prec Zogaj dhe ti e di mire se kur e kap aty ,demit vetem i “ngrihet” per qejf . Ferkojani sa te mundni Rames se i ka ardhe momenti per tiu bere pershesh te gjitheve. Ka per ta shpartalluar keq PD me ndihmen e pacmuar te vete kryetarit te “madh” Basha.

 10. salkari says:

  Do kete kapur ate bririn poshte barkut…..

 11. dummy user says:

  Paradokse shqiptare. Preç zogaj ne mbrojtje te Bashes, qe ne 21 Janar vrau mikun e tij tr familjes. Nga ana tjeter Koçokokdhima deri dje mbronte legalizimin e kanabisit, dhe Luli e shante. Sot qe te dy … nejse e lashe me kaq se sja vle mo.

 12. koli says:

  ik ore ndyeresira te serbise e rusise, jeni gati ti vini flaken shqiperise per lek, far e ndyr.

 13. Asi says:

  oooooo ciftelia, basha ka kap dashin per bolesh dhe po pret ti bien.

 14. Andon says:

  O Prec, mbete ne cader o i zi. Ik shkruaj me mire ndonje vjershe per trimin tend qe po lufton me mullinjt e eres.Mos e ul vehten ne ate turme papagallesh qe i fryjne zjarit. Papagallit kryesor i ka dale boja,nuk di se cfar flet. Eshte mire te beje nje vizite mjekesore dhe te hapi rrugen qe ka bllokuar gjithe shetitoren e Tiranes. Eshte turp per ty dhe ata qe te peshperisin ne vesh dhe e mbani vehten si intelektual. Ju nuk keni intelekt, ju jeni miop politik qe po e merni ne qafe kryemiopin Tuaj qe kakaris si gjeli ne maje te plehut. Turp o Prec dhe me vjen keq per gjithe intelektualet qe humbasin kohen dhe degjojne perrallat me mbret qe tregon me gishtin perpjete lulushi i Bashajve. Turpi do mbetet mbi Ju dhe jo mbi ate kric gomari me tipare fashiste.

 15. ALBAN DEGA says:

  TI PO KAP BASHEN NGA PRAPANICA ME GJUHE!

  Shkurt quhet bythelepirje! Ja bere
  i saj!
  Fillimisht Berishes!
  Kerceve tek Ceka
  Pastaj tek Nano!
  Me vone tek Meta!
  Kalove te Rama!
  U rihodhe te Berisha
  Tani te qehajai i tij Basha!
  Lule ne lule
  Dege me dege!
  Here si molle
  E here si shege!
  Kurre s’qendrove
  Ne nje vege… !
  Mali tundet
  Po jo burri…
  Ngjyra ngjyra
  Tu be flamuri!
  Here tek Baba!
  E here te culli!
  Asnjehere…
  S’tu ngul flamuri !

 16. tironsi says:

  O felliqesire, o spiun, o vemje gjenetike, o llum I llumeve.O zot si s”hedh nje bombe berthamore aty ne cader por qe efektet ti kete ne bathore e deri diku andej nga veriu

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *