Rama rrëfen prapaskenat e takimit me Bashën: Rama dakord, por pastaj një herë më thanë se ishte i lodhur, e një herë se po flinte

Kryeministri Edi Rama ka thënë në emisionin e Ilir Babaramos, se negociatorët e PS-së dhe PD-së kanë rënë dakord për takimin mes tij dhe Bashës.

Madje, edhe për axhendën, vendin dhe orën.

Grupet negociatore ranë dakord, por Basha e shtyu takimin.

Jo një herë thoshte se ishte i lodhur, jo një herë na thanë se ishte në gjumë, jo një herë aleatët, e kështu me radhë”, ka thënë kryeministri Edi Rama.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Rama rrëfen prapaskenat e takimit me Bashën: Rama dakord, por pastaj një herë më thanë se ishte i lodhur, e një herë se po flinte”

 1. kola says:

  nuk kane hallin e pushtetit
  as karrige deputeti
  i tmerron ata vetingu
  u del nenderr si Makbethi

  kjo tregon se krimi tyre
  eshte me i thelle nga cdime ne
  kane frike nga drejtesia
  ndaj dhe blofin me hile

 2. mirel says:

  O qelbesire kryeminister. Na trego prapaskenat me arabet. Sa po te paguajne per te shitur 25 mije meter katrore. Nuk duam te na tregosh qyfyre nga cadra.
  Te dy plera jeni. Nje shet detin, tjetri shet Tiranen.
  O kriminele, kur do vij dita te pergjigjeni se ky popull tuaf nuk e kupton qe ka nevoje vetem per dy gjyle. Nje tek kryeministria dhe tjetren te cadra. Mbaro pune njehere e mire me kete fare qelbesirash

 3. grand says:

  Zoti Rama!
  Me vjen keq te keshilloj, por ju nukmund tejustifikoni vehten ne kete menyre! Qe nuk do apo shmaanget Basha!
  Zotni, morali perendimor qe ti pretendon se e mbron dhe une (ne) kemi pare ca filma te cilet na kane ngulitur ne koke nje parim universal qe ikerkon te marresh parasysh rrezikun: Nuk negociohet me kriminele!
  Z. Basha ka kryer krim se paku 3 here:, por njerin nuk e ka mbyllur: Na ka vjedhur 230 milion Euro dhe nuk eshte paraqitur ne gjykate> Ka paraqitur identikishte ne data e gjyqit sic thuhet raporte mjeksore. Pra kyj person qe shet dengla dhe diskretioton demokracine ne Shqiperi dhe mbare boten, ka ende pa pastruar akuzen penale per zhdukjen e 230 milioneve. Ne pikepamje juridike, ky ka pune me drejtesine! Eshte i pagjykuar! Efektivishte dhe potencialishte ky eshte nje i pandehur qe me ane te hapesirave qe jep i demokracia si kryetar i opozites, kerkon te shpetoj nga gjykata e reaj sic thuhet vetingu.
  Oer mua si qytetar (jo popull) ti je KM i vendit tim dhe sipas parimit dhe moralit te shoqerive perndimore, nukmund te ulesh dhe te besdosh me nje te padenuar ( kriminel). Do te ishte tradhti. Ndoshta gaboj por nese kete ja thua edhe kancelirive perndimore, besoj se do te perkrahin. Por ka nje kusht, mund ta kerkosh nese ti je vehte absolutishte indershem. Nuk negociohet me kriminel, hajdut dhe njerez me moral politike ordiner. Behu burre shteti, kerkoj PD te sjell dike tjetr per bisedime, jo nje person te akauzuar dhe qe i eshte shmangur drejtesises. Rama mos na tradhto!

 4. muco says:

  Keshtu eshte kur nuk degjon ta futi lsi.

 5. Bundesveri says:

  SHQIPERIA NE RREZIK !

  Sepse bosat serbe, greke dhe nena e tyre Rusia nepermjet ambasadorit te RIA-s se Putinit i kane dhene garanci dores se tyre te zeze Sali Berishes e nepermjet tij Lulezim Bashes dhe BB se Ilir Meta do te bashkohet me te dhe permbys qeverine e Edi Rames.
  Sipas burimeve teper te sigurta te zbulimit gjerman dhe anglez, DIA,Asfalia nen komanden e RIA-s ish KGB-se gjakatare ruse, i ka bere shantazh Ilir Metes dhe entra hit te tij me rregjistrime elektronike me ze e figure per aferat e tij korruptive dhe financiare me biznese miliardeshe serbe, depozita multimilioneshe ne Banka offshore …
  I ndodhur perballe murit e shpates, Ilir Metes nuk i mbeti rruge tjeter vecse te dorezohej perballe shantazheve te Beogradit, Athines dhe Moskes.
  Ilir Meta neser prish koalicionin me PS-ne, zhben qeverine e nje milione votave krijon qeverine e besimit = qeverine teknike ala RIA-DIA- ASFALIA, duke u ngule nje thike mbas shpine jo vetem nje milione votuesve te koalicionit qeverises, por 10 milione shqiptareve e Shqiperise, Kosoves, Maqedonise, Malit te Zi, Lugines se Presheves, Camerise e diaspores dhe miqve e aleateve tane perendimore, SHBA-se dhe BE-se.
  Behet fjale per nje komplot shume te rrezikshem kunder Shqiperise, Kosoves dhe shqiptareve kudo Jane!
  Vigjilence!
  Syceltesi!
  Te mos lejojme komplotin antishqiptar e antiamerikan te kaloje!
  Perreth flamurit te perbashkuar
  me nje deshire dhe nje qellim !
  Ju bej thirrje te gjithe shqiptareve kudo ndodhin qe nepermjet faqeve sociale, mediave dhe te gjitha mjeteve ta shperndajne e oerhaoin kete mesazh !

 6. Sebbasstian says:

  Mese e qarte qe tremben per krimet qe kane bere, te gjithe para gjyqit e kane vendin.

 7. Kumandari i Trete says:

  Po ceo, keshtu kerkon te mbetesh kryeminister ti, o Ed…?!
  Duke u tallur e zemeruar e mbajtur meri me njerezit?!
  Basha ka kusuret e veta, aq kusure sa do kishte bere aq mire te mos ishte ngjitur ne krye te PD, qe se paku ne fillimet ishte e bukur, e paster si ide, edhe pse me pas e muaren ne duart e tyre ata qe nuk dine t’i shqiteshin mjaltit joshes te pushtetit…
  Por ti e ke baltosur, si duket aq shume sa je i detyruar te lepish ate qe peshtyve ne krye te heres: dhe, duket se, ti keshtu di te sillesh: t’i nenshtrohesh, t’i bjesh ne gjunje forces, se tjetrit, jo aresyes njerezore, jo motivit qe je kryeminister…

  Ja, njelloj si kur ishit ne fushate lektorale per te zgjedhur Herionin kryebashkiak ne kulltukun ku jeshe ulur ti, pra per tu rikthyer edhe nje here ti atje ku jeshe kene, e quajtet Bashen njeri qe flinte gjume!
  Ne rregull, e fituat bashkine, tani Herioni ben perdite perurime te gjitha live ne TV, mbase Herioni nuk fle kurre gjume…
  Por, se paku keto dyqzete e ca dite, ju s;mund te pretendoni se Luli po fle gjume, apo jo?!
  Perkundrazi ua ka prishur juve gjumin!
  Jeni bere si ata rojet e turneve te treta qe ruanin pronen kolektive nga te uriturit…

  Behu serioz, o zoteri, behu serioz, edhe kur mund te duhet te humbasesh, sic u rreke te shfaqeshe kur njerezit s’kishin per ke votonin tjeter, dhe votuan per ty…

  Tani sic e kanabisove tane Shqypnine, ka rrezik qe njerezve tu vije ndot me shakat e tua dhe…te votojne per Lulin…

  Te duket e cuditshme, si ka mundesi te humbasesh ne Shqiperi kur u ngjite ne Kale Legjionari Kumandar ne Paris?!

 8. Tani says:

  SI ka thene eshte i lodhur!? Po qe eshte i lodhur kjo nuk diskutohet por nga trute ama.

 9. Bundesveri says:

  SHQIPERIA NE RREZIK !

  Syceltesi

  Sepse bosat serbe, greke dhe nena e tyre Rusia nepermjet ambasadorit te RIA-s se Putinit i kane dhene garanci dores se tyre te zeze Sali Berishes e nepermjet tij Lulezim Bashes dhe BB se Ilir Meta do te bashkohet me ta dhe do te zhbeje qeverine e Edi Rames Nese nuk do te reagojne depuetet e pakorruptuar dhe atdhetare te PD -se qe nuk jane te packet.
  Sipas burimeve teper te sigurta te zbulimit gjerman dhe anglez, DIA,Asfalia nen komanden e RIA-s ish KGB-se gjakatare ruse, i ka bere shantazh Ilir Metes dhe entra hit te tij me rregjistrime elektronike me ze e figure per aferat e tij korruptive dhe financiare me biznese miliardeshe serbe, depozita multimilioneshe ne Banka offshore …
  I ndodhur perballe murit e shpates, Ilir Metes nuk i mbeti rruge tjeter vecse te dorezohej perballe shantazheve te Beogradit, Athines dhe Moskes.
  Ilir Meta sot prish koalicionin me PS-ne, zhben qeverine e nje milione votave krijon qeverine e besimit = qeverine teknike ala RIA-DIA- ASFALIA, duke u ngule nje thike mbas shpine jo vetem nje milione votuesve te koalicionit qeverises, por 10 milione shqiptareve e Shqiperise, Kosoves, Maqedonise, Malit te Zi, Lugines se Presheves, Camerise e diaspores dhe miqve e aleateve tane perendimore, SHBA-se dhe BE-se.
  Behet fjale per nje komplot shume te rrezikshem kunder Shqiperise, Kosoves dhe shqiptareve kudo Jane!
  Vigjilence!
  Syceltesi!
  Te mos lejojme komplotin antishqiptar e antiamerikan te kaloje!
  Perreth flamurit te perbashkuar
  me nje deshire dhe nje qellim !
  U bej thirrje te gjithe shqiptareve kudo ndodhin qe neper mjet faqeve sociale, mediave dhe te gjitha mjeteve ta shperndajne e pethapin kete mesazh.
  Shqiperia ne rrezik !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *