REPLIKAT/ Komentuesi: Rama ik! Kryeministri: E vendos populli, jo qadra…

Në tre vjet kemi krijuar volumin më të madh të investimeve në energji për të rimëkëmbur rrjetin e amortizuar, që në 80% të vetin ishte mbi 40 vjeçar. Kjo vetëm falë mbështetjes së qytetarëve dhe familjeve që i dhanë mundësi rilindjes së shtetit dhe rivendosjes së rendit ligjor në këtë sektor, duke i dhënë fund një epoke të turpshme në historinë e vendit tonë dhe duke e kthyer këtë sektor strategjik për ekonomine nga një barrë e rëndë për buxhetin në një sektor çdo vit e më fitimprurës për Shqipërinë e shqiptarët👍

Bashkë kemi bërë shumë. Më shumë mbetet për t’u bërë #PërShqipërinëQëDuam🇦🇱 #PS #ShtetPunëMirëqenie🌹”.

Kështu shkruan kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm në faqen e tij në FB, ndërkohë që poshtë postimit, ka shkëmbyer edhe disa replika me komentuesit.

Replikat:

Komentuesi: Zoti kryeminister, ndryshe thoni ju, ndryshe thot populli, me se miri tregojn reagimet e ndryshme te JETA OSH QEF per shum probleme te ndryshme te paraqitura nga ana e popullit gjithandej ne Shqiperi. Pershendetje nga Shkupi dhe ju deshiroj suksese me te medha.

Edi Rama: Jo Rakip, te njejten gje themi, eshte bere shume po ka shume me teper akoma per te bere😀 Te fala miqve ne Shkup

Vladimir Dedja: miremengjes! Por perseri Shqiperia ngelet ne tre vendet e para ne Europe per cmimin me te shtrejte te energjise elektrike , edhe pse eshte vend prodhues i saj, uljen e tvsh. nga 20 % ne 6% qe e pate premtuar ne fushate , bashke me uljen e tvsh per mallrat e shportes, pas dates se zgjedhjeve i harrove fare, te pakten nxirri tani pas 4 vitesh , ne mos te fresketa jane te mire konservuara!

Edi Rama: Kjo nuk eshte e vertete, Shqiperia nuk eshte nder tre vendet e para ne Europe per cmimin e larte te energjise, madje energjia per familjaret eshte nder me te uletat😀 Sa per uljet e TVSH, hap pas hapi, ne ate rruge jemi po ende jo gati sepse duhet thelluar reforma njehere😀 Respekte

Komentuesi: ok e pranojm eshte investuar ne energji, por dhe keshtu siç bën ti jo, sepse pushtetarët po vjedhin miliona euro e kush si fut ne burg, ti per nje vjedhje energjie apo mos shlyerje detyrimi i fut ne burg, energjia sduhet te vidhet, po ligji spo zbatohet njelloj pee t gjith, me vjen keq qe shtet ke ber veç për të varfërit 😥😥

Edi Rama: E para per mosshlyerje priten dritat po nuk futet kush ne burg. E dyta milionat qe thua ti se vidhen jane llafe kazani, por sidoqofte duhet Reforma ne Drejtesi qe politikanet hajdute te shkojne perpara drejtesise! Shendet

Komentuesi: RAMA IK 😛

Edi Rama: Me vjen keq Joni po do ikim ne zgjedhje dhe vendos Populli jo Qadra😀

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “REPLIKAT/ Komentuesi: Rama ik! Kryeministri: E vendos populli, jo qadra…”

  1. Jmuni says:

    O qyqare po ju iku Rama e hegret ne katersh!! Mbajeni dhe kater vjet dhe pastaj zbytheni. Rama nuk eshte engjell por eshte i vetmi qe keni tani per tani per te vene njecik rregull ne ate rrumpalle qe quajm shtet.. nuk keni alternative tjeter o fshatare skutha qe hu rre menja se kuptoni!!

  2. Fallo Madhi says:

    Rama iken kur i do bytha.Nuk e vendosi PDedja serbe e vendosi Populli me 1 milione vota.te fitoje dhe dy 4 vjecare dhe shofim e bejme.
    Kelyshet e serbise ,vrasesit,dhe matrapazet e detit nuk i don njeri.Le ti japim te gjithe force Rames qe ta heqe dhe ilir hajdutin nga koalicioni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *