Shkrimtari bën ironi me Ramën nga çadra e PD-së: Ai është shkrimtari i vetëm që ka mbet në PS (pranon padashje që Basha…)

Çadrës së PD-së i janë bashkuar ditën e sotme disa shkrimtarë që kanë pasur lidhje me të majtën, por dhe që kanë bashkëpunuar me Ramën në kohën që ai ishte në opozitë.

Protestës së opozitës i janë bashkuar shkrimtarë si Bardhyl Londo, Zija Çela, Agron Tufa, Preç Zogaj.

Mes këtyre shkrimtarëve ka qenë edhe Parid Teferiçi, që është përpjekur të ironizojë Ramën.

“Shkrimtari i vetëm që ka ngel në PS është, Edi Rama” tha Teferiçi.

Ironia qendron në faktin se Rama është i vetmi i djathtë që ndodhet në PS, ndërkohë që Basha, ashtu siç shprehet ish-deputeti demokrat Fatos Hoxha, ka mbledh gjithë të majtët në krah të tij.

Së fundmi edhe shkrimtarët që kanë shkruar edhe në kohën e komunizmit dhe që i thurnin himne atij sistemi, siç është p.sh Zija Çela!

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Shkrimtari bën ironi me Ramën nga çadra e PD-së: Ai është shkrimtari i vetëm që ka mbet në PS (pranon padashje që Basha…)”

 1. Lennard says:

  Qenkan te gjithe bashkepuntore te Sigurimit.

 2. Lennard says:

  Qenkan te gjithe bashkepuntore te Sigurimit. si dhe te Gazidedes

 3. Lumi says:

  Parid Teferici ka qene deputet i PD pse per Ramen do flasi mire ai, ajo dihet,, Shkrimtare qe kane qene me PS nuk eshte asnjeri nga ata emrat aty.. Mos ja fusni pordhes kot..

 4. Artur says:

  Bobo stani tufa tufa zerdeli…

 5. Drejtësia says:

  Po ça shkrimtar janë ata ore se na hapët barkun.Apo e kini fjalën për bashkpuntorin e sigurimit që spiunonte shoket,legenin Preç Zogaj,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *