Sonila Meço: A do ta votonte Rama reformën në drejtësi, nëse do të ishte në vendin e Bashës?

Sonila Meço thotë se me reformën në drejtësi janë bërë shkelje të rënda.

Sipas saj, nëse Rama do të ishte në vendin e Bashës, edhe ai nuk do ta votonte atë.

Të bësh reformën në drejtësi, pa atë zgjedhore, do të thotë të kesh ndërtuar një tufë ligjesh për sistemin e drejtësisë duke e ditur se do të jesh sërish në pushtet.

Do ta votonte PS reformën nëse ky kod zgjedhor nuk ia jepte fitoren, që para datës së zgjedhjeve, me një formulë të paravendosur koalicioni?

Se sa e drejtë do jetë reforma në drejtësi, përmbahtjen e së cilës duhet ta shpjegojë një matematicien për mënyrën si ndërton drejtësi e dëshmon nisja e zbatimit të saj: që nga ish- ministri i Drejtësisë, që mbush hapësirën publike me fakte për mënyrën jo transparente, nga njerëz jo kompetentë, për një përmbajtje që nuk prek thelbin e ndërtimit të një projekti reformator.

Për të vijuar me letrën e ministrit aktual të Drejtësisë drejtuar komisionerit Hahn, ku vërehet se nuk ka bazë kushtetuese për krijimin e bordit të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit e deri tek mungesa e kompetencës së sekretarit të Përgjithshëm të Këshillit të Ministrave, për njoftimin e nisjes, sa më shpejt, nga puna të ONM-së (bordi do të ketë rol kyç në këshillim e Parlamentit sa i takon emërimeve në komisionet e Vettingut).

Vetë Kuvendi mori vendime antikushtetuese për kthimin e listave me kandidatët e institucioneve të Vetting-ut, tek Avokati i Popullit.

Dhe vetë Avokati i Popullit vepron, kësisoj, në shkelje të ligjit, madje, edhe jashtë mandatit, tashmë, të përfunduar. Komisioni i Ligjeve anulloi garën për vendin vakant të Avokatit të Popullit. Megjithëse procedura ishte zhvilluar sipas ligjit, anulimi i saj qe i pazakontë dhe i pajustifikuar.

Por vijojmë me antikushtetutshmërinë me të cilën nisi zbatimi i reformës në drejtësi:

Kushtetuta nuk lejon shtyrjen e afateve kohore e aq më tepër, shtimin e kandidatëve të rinj në listën me kandidatët për institucionet e Vetting-ut. E, aq më pak, rishqyrtimin e tyre nga ONM, duke vënë në dyshim edhe neutralitetin e punës së këtij të fundit.

Pra, premisat mbi të cilat nis një reformë janë një prelud antikushtetues, por duke logjikuar edhe se reforma në drejtësi nuk është garanci për të luftuar korrupsionin, apo për të garantuar zbatimin e ligjit nga politikanët, sepse edhe në kushtet e një legjislacioni të plotë, kur institucionet e reja të krijuara kthehen kundra tyre, ata shfrytëzojnë forma nga më të ndryshmet për të minuar proceset, jemi ku s’duhet të ishim. Jo aty ku na u premtua të paktën.

Këtu nuk është më çështje ligjesh e mekanizmash të sofistikuar Vetting-u, ky është mentalitet e traditë e munguar e vënies përpara përgjegjësisë së politikanëve.

Mjafton të shohësh nëse ligji i dekriminalizimit prodhoi edhe një mendësi të largimit të politikës nga fenomeni. Pamë ministra krah të akuzuarve dhe një diskurs publik, ende, justifikues nga vendimmarrësit e sjelljes së personave me të kaluar kriminale në parlament, ose pushtet vendor.

Pra niset në mënyrë antikushtetuese, një reformë e pazbatueshme prej formulash të pamundura (që çuan ne antikushtetuetshmëri pa nisur mirë zbatimi, imagjino në ‘kockë’ të reformës), kur ata që me forcë duan zbatimin nuk respektojnë parimin, ligjin (shembull, reagimi për dekriminalizimin).

A do ta votonin ata këtë ligj po ta dinin se nuk do ishin nesër në pushtet? Ky është thelbi”, shkruan Sonila.

REMOTE_ADDR:[]

55 komente në “Sonila Meço: A do ta votonte Rama reformën në drejtësi, nëse do të ishte në vendin e Bashës?”

 1. Lennard says:

  Hyr ne thelb Znj.Sonila .E gjithe Loja luhet per te sabotue Reformen per Drejtesi .Nga Vetingu rrezikohen te gjithe shperdoruesit e Pushtetit:Lul-Hajduti,Fatmir-trafikanti,Like Floriri.Sali Gerdeci e keshtu me rradhe te gjithe Oborrtaret e Se Keqes.

  1. arbereshi says:

   Sonila biba te jesh e sigurt se nek eshte ceshtje ndrim vendesh por cfar ke bere. Ne qofte se Edi do te kishte bere ato qe ka bere Saliu dhe luli natyrisht qe nuk do ta donte vetingun.Une dyshoj qe ti nuk e di se cfare eshte vetingu. Dhe e fundit nuk eshte ceshtje ligjesh por ceshtje personash te korruptuar te cilet bejne biznes privat nga kariget e zyrave te shtetit. Do besh mire drejtoju ndonje estetisti per te vazhduar seancat e rregullimit me silikon per te mos humbur bukurine se trute i ke humbur ose kurre nuk i ke pasur

   1. Haaaaa says:

    Nipi im 3 vjec i pergjigjet keshtu Soniles:
    -A ka bibilush delja?

    1. vk says:

     sonila…..mos be si e virgjer tashi………..PD sdo merrte kurre persiper te bente Reforme ne Drejtesi, se te gjithe gjyqtaret jane te plepave te Birishes

    2. Bekimi says:

     Hahhahahahahhahahahahahhahahah
     Por Sonila e kam humb petllën kur nuk i doli gjë me AGON-in, dhe do të shesë ndonjë gojore tani nëpër gazeta.

  2. may says:

   Po ti moj Sonile e transformuar si mendon, qe Rama do vepronte si Basha te shkel cdo gje ne kete vend, te flas iditizma nene nje cader te mbledhur me njerez qe ju ben lavazh truri cdo dite, me 100 veta te permbyse votat popullore ? ashtu do ti dhe raca jote qe per interesa te ngushta personale , te pelqeni ato qe kane bere berisha dhe luli per kete vend ? ju jeni njesoj si ata te cadres me shpelarje truri, dhe njerez ziliqar dhe interesaxhinj

  3. antifashisti says:

   Sonila ketu ka te drejte!
   Rama ne se do ishte ishte ne kushtet e Bashes doemos qe nuk do ta votonte vetingun!
   Po pse ne cfare kushtesh eshte Basha?
   1-Ka vrare 4 protestues ne 21 janar!
   2-Ka vjedhur votat per krye bashkiak!
   3-Ka vjedhur 300 milion euro te rruges se Kombit!
   4-Ka falur Greqise 400 km/2 teritor shqiptar!
   Po Rama cfare ka bere te perafert me ndonjeren nga keto krime monstruoze te Bashes?
   ASNJE!
   Ja pra,moj Sonila,beqareshe e stazhionuar ku eshte ndryshimi midis Rames dhe Bashes!

  4. korçari says:

   Znj Sonila jo me gezim po shoh se si zhvishet (moralisht) njeriu vetem per hir te interesit personal ,se si zhvleresohet nje zonjushe e cila fatkeqsisht po demostron nje nivel te ulet profesional ,dhe me pak fjale kushdo njeh personin per te cilin kish krijuar nje opinion te rreme dhe besoj qe me kete koment zonjushe me shume ke humbur se sa ke fituar …

 2. voica says:

  Sonil, kesaj i thone qe te kishe ti koqe do quheshe Sonili… Se nuk ndodh qe te ishte ose te jete Basha k/minister. Ti e di mire pse s’ndodh kjo. Po ke inat me Ramen dakord, vazhdo.
  Jo po, po te qe Saliu k/minister, a do niste apo permendej ndonjehere vetingu, qofte edhe si nocion, apo jo….si thua ti? Ate kolegun, Mahmutin ne 21 janar, e mban mend apo jo!?

 3. andromeda says:

  Ç’dreqin thotë kjo ndyrësirë mediatike, a ma përkthen kush më shqip?

  1. Beobachter says:

   Mos u lodh kot ..andromeda…Edhe sikur 10 universitete te kesh e te gjitha gjuhet e botes ti dish..KURR ske per ti kuptuar kto lloj gazetarucesh si puna e ksaj bizbiruqes…qe flasin shum e sthon asgje…pa kemb pa kok e pa llogjik…thjesht lesho noi tymnaj ne hava..

  2. Beobachter says:

   Mos u lodh kot ..andromeda…Edhe sikur 10 universitete te kesh e te gjitha gjuhet e botes ti dish..KURR ske per ti kuptuar kto lloj gazetarucesh si puna e ksaj bizbiruqes…qe flasin shum e sthon asgje…pa kemb pa kok e pa llogjik…thjesht lesho noi tymnaj ne hava..
   Botojeni komentin !!!!!!!!!!!

 4. nina says:

  Po moj zhgarravine Meco!!! Pse si kujton ti Basha ka ndonje hall te madh qe e shqeteson popullin dhe shtetin???? Basha thjeshte eshte ne opozite dhe te bej detyrat e tij… Rama do e votonte Vetingun, pasi vetingu do i jepte drejtesin vendit, zgjedhjeve dhe shtetit.. Ste vjen turp TY ZHAB QE E BENE KETE PYETJE IDIOTE??? PSE KUSH MUND TE VENDOS SHTETIN POPULLIN NE RRUGEN E DUHUR, VEC DREJTESISE???? KU MUNDET TE KETE ZGJEDHJE PA DREJTESI????? AAA KE TE DREJTE NESE BASHES VRASESIT, TE ISHIN BERE PADREJTESI NE ZGJEDHJE, ATERE TI MUND TA PYESJE RAMEN ASHTU.. ATERE RAMA DO KERKONTE FALJE, SE VENDI E KA DREJTESIN E KA VETINGUN, POR U BE NJE PADREJTESI, KU PADREJTESIN DO E GJENTE VETINHU, OSE DO E SHKELNIM VETINGUN ME KEMBE TE GJITHE, NESE NUK DO KISHTE BERE DREJTESI NE ZGJEDHJE.. OKK MECO???? JENI JU ZHAPINJT DHE ZHABAT QE PO SHKATRRONI SHQIPERINE ME KETO MENDIME TE DHJERA DHE QE JU, JENI TE SHITUR E TE BLER NGA CADRA E VRASESVE… BASHA THJESHT NUK DO VETING DHE NUK DO RAMEN KRYEMINISTER, POOOR DO PUSHTET.. ATE SDO E MARRI SE DO AI SALIU , TI APO NDONJE FLLIQESIR SI JU.. TURP E HARRAM

 5. Niko says:

  Motra, ty ose te jane mbaruar leket, ose beje nje vizit tek doktori. Zgjedhje te lira ne shqiperi nuk ka patur sepse nuk ka drejtesi. Reforma ne drejtesi nuk ka lidhje me kryeministrin e sotem apo me ate te rradhes. Kush shkel ligjin duhet te shkoj perpara gjykatesit dhe te marr ate qe meriton. Ata qe jane kunder reformes, kane nje hall dhe i druhen gjykatesit. Kjo eshte e verteta, te tjerat jane brockulla.

 6. jani says:

  Gojen zogu gojen . Ruaje botoksin se te duhet nuk cahet rruga me zotesi dhe mendje. Gjunje te forte dhe leviz nofullat.

 7. ATDHEU says:

  Te jesh kaq torollacke. Po pyetje eshte kjo?

 8. Tr says:

  Kjo ka filluar bythelepirjen me Bashen . Ramen e urren sepse ja shporri Italianin .

 9. Nje qytetar says:

  Shko moj e bej cicat perseri se te qenka shfryre silikoni !

 10. ee says:

  Sonila ka nevoje per nje vibrator ta fuse tek vendi dhe te kenaqet. Pse me Sonila nuk e mban mend ti qe udheheqsit e Vetingut jane Evropianet dhe Amerikanet?,Per Ramen punojne ata?

 11. Besoj says:

  E paafte dhe teper e varur. Cdo gje mund te jete por gazetare jo.

 12. Latif BORA says:

  Reformen ne drejtesi nuk e bene Shqiptaret, ate e konceptoi faktori nderkombetar po te duash ti e quajme edhe nje lloj vulosje e vasalitetit tone te kahhershem ndaj BOTES e sidomos ndaj fuqive te medha, ,keshtu qe ti mos u bej me katolike se papa dhe ta na tregosh se BASHA qenka me i dhimsuruar per drejtesine, kur partia e tij me ne krye SALIUN e kishte jo drejtesine por cdo hallke te shtetin nen, kontroll, dhe qe kemi mberritur ne kete gjiriz, ne radhe te pare BASHA duhet te kerkonte ndjese per gjithe vitet qe PD ish ne pushtet dhe nuk beri asgje per te ndryshuar situaten ne drejtesi, perkundrazi e la ne batakun e miljonave te pista qe e kthyen sistemin ne nje sistem te kapur totalisht prej krimit dhe politikes,dhe si shprehje e kesaj ndjese te votoje vetingun dhe jo te sperdridhet si BOLLE, Pikerisht tani qe kjo nyje e kalbur qe i kish mbetur shqiperise ne fyt do te KEPUTET, surrati yt shqetesohesh per procedure, kaq alarmante eshte gjendja dhe kaq kritike eshte situata sa qe edhe BOTA e cila ne pikpamje strategjike nuk ka interes per politiken e jashtme te Shqiperise sepse ajo ka qene dhe mbetet nje politike e nenshtruar edhe vasale,Pra opikerisht BOTA eshte me e interesuar se ne per te bere dhereformen, sepse ajo qe ti nuk kupton eshte se TANI qe SHQIPERISE i ofrohet nje shans historik per te HYRE ne shtepine europiane, ATA QE E HAPIN DEREN DHE QE TE JAPIN LEJE, JANE PIKERISHJT ATA QE PO BEJNE REFORMEN; JO TI, JO RAMA, AS SALIU, AS NANO, e Aq me pak META, po JANE ATA….nqs ti je kunder atyre atehere , dil me mire dhe thuaj NUK E DUA SHQIPERINE ne EUROPE e PIKE£, kaq cup e xhaxhit, e ik tani mos na ………………

 13. CUBELI says:

  Filloi dhe kjo kurva,te meret me politike,dashnorja e “bexhetit” ish pronarit te saj italian.qe ta peshoeh kete femer gjysma eshte silikon

 14. sherifi says:

  Po ku do te dali kjo Sonila me kte shkrim,as mish as peshk,kjo i bie qe eshte ne mbeshtetje te cadres,kjo simbas shkrimit eshte kunder reformes,po te gjitha ato qe permend kjo kane qene pengesa te krijuara nga cadra dhe nga ministri i drejtesise qe eshte i LSI-se dhe pran cadres. Tani Sonila po na del hapur kunder te gjith nderkombetareve njelloi si cadra bashke me LSI-ne.

 15. artan says:

  Se pari Basha nuk do e bente reformen ne drejtesi.
  Evidence per kete jane
  1) 8 vitet ne pushtet te PD ku Basha kishte role kyqe dhe beri nje vrime ne uje. Gjyqesori ne Kohen e qeverisjes se PD perfundoi ne nje korporate njerezish te besuar te PD-se.
  2) te gjite postet e hiearkise te gjygjesorit jane nominuar nga partia e Bashes perms kontrollit the presidences, prokurorise dhe Keshillit te drejtesise
  3) ke ca raporte nderkombetarei mbi gjygjesorin ne Kohen e PD-se qe te tregojne se kush I mbante frenat
  4) ke ca raste korrupsioni qe tregojne se kujt I sherben gjygjesori
  Se fundi gazetare qe shkruajne pa burime, pa intervista, pa fakte dhe informacion dihet se cfare m… ofrojne. Sikur gazetat te bojkotonin gazetare te tille qe vec gazetare nuk jane do ishte me mire per te gjithe.

 16. Toni says:

  Ja dhe budallacka me fytyre kali qe nuk i del inati nga mbyllja e Agonit. Vetem lexoni titullin dhe gjykoni si e shtron kjo femer fallco problemin !? Gjeja me e mire qe duhet te beje Rama ne mandatet ne vazhdim eshte te reformoje edhe kete nivel gazetarie kaq llum.

 17. Shqiptar i Ndershëm says:

  Partite Politike ne Shqiperi jane Banda Politike.
  -Ka Banda Politike qe u jane zbuluar krejt Kembet.
  -Ka Banda Politike qe u eshte zbuluar madje edhe Trupi.
  -Ka Banda Politike qe u eshte zbuluar madje edhe Koka.
  SHËNIM:
  Faktet Çerek Shekullore tregojne qarte se: Bandat Aktuale Politike ne Shqiperi, pavaresisht çadres aktuale antireforme, pavaresisht batutave “te bukura ne rrjetet sociale”, pavaresisht justifikimeve dhe sharlatanizmit politik (kaloj kohen dhe ju mbyll gojen); ne fund Bandat Politike ne Shqiperi ose do te bashkepunojne per te mbuluar dhe per te mbyllur krimet e njeri-tjetrit, ose e shumta do te orvaten per nje REFORME FORMALE JO TE PLOTE VETEM TE PJESESHME NE DREJTESI, sipas shprehjes e kriterit intereseror femijenor: le te zere ke te zere vetem mua mos te zere.

 18. timo says:

  Në çadër çudiërisht përditë ndrohen të ngopurit me paratë e vjedhura në mënyrat nga më të ndryshmet por gjithsesi të vjedhura dhe u japin moral të uriturve dhe u thonë atyre se ata dinë të hanë më mirë dhe më shumë se këta që janë në pushtet. Kjo është e gjitha në atë çadër. kaq e thjeshtë. Kush është dakord me ta të rijë pranë se mbase i del ndonjë gjë.

 19. Franz Kafka says:

  Bravo, cim peka ne versionin femer

 20. capi dhia says:

  Kesaj Gerdalles, fatkeqesisht femerore, i takon rrefenja se: Po, po, erdhi, Naqiu dhe iku. Qaniu moj, Qaniu! Te thashe: Erdhi Naqiu ne kembe, dhe iku. … .

 21. tina teri says:

  AMA PYETJE ,PREJ BUDALLAI

 22. Ai miku says:

  Zemra, na shkruaj dicka per seksin se nga keto punet e drejtesise mer vesh sa lopa e ime per Moxartin. Ne ate fushe je kopetente dhe te jep shume me teper shanse te te propozojne kandidate per deputete. Ri afer Palokes dhe Mulit. Ata te mbarojne pune

 23. Tralala says:

  Fatkeqsi qe ne krye te ketij vendi u ngjiten te perkedhelurit dhe mendjelehtet. Kjo s’e njeh vuajtjen dhe nuk di c’ndodh matan unazes se Tiranes? Kjo di vetem seks dhe para dhe mendjen te ai miku.

 24. Katharina die Große.Madona prej Sauku says:

  Sonila o Yll i makjazhum,ke bo nji interpretim shum lulistik,
  Refomen e ka bo Angjela Merkel mi goca e Bolinos, qi hajdutave si Berisha e Basha tu pritet mundsija me vazhdu jeten politike.

 25. lond says:

  Rama nuk ka vra rob moj cita, jeni bo nje tuf shurraqer te quajtur gjasem gazetare, ju jeni artopolanti I lulushes dhe I salushe, sju mbarokan leket shalngjiturit ndyrsir

 26. Tani says:

  Edhe ti mungoje perkohesisht ne kete gjiriz ana~litik, dhe na vure ne pozite te veshtire me pytjet qe i drejton opinionit,po clidhje ka rama me bashen,kur mbi bashen ka tre akuza te renda penale,qe ne qoftese drejtesia do ishte e pamvarur,te pakten do bente nja 30 vjet burg,po clidhje ka rama me reformen,kur dihet publikisht se reforma u iniciua dhe po zbatohet nga Sh.B.A dhe B.E dhe rama vetem qendroi deri ne fund ne mbeshtetje te zbatimit te saj,po clidhje ke ti me te gjtha ato komente dhe opinione qe jepen per ty.Kjo pra eshte gazetaria e moralit ,te e pa moralve,fatkeqesi.

 27. Po te kishte Halla K qe says:

  Po te kishte pasur halla jote ashtu Sonila
  A do ta therrisnje xhaxha ?
  C Jane keto Idiotesira
  Ramen e votuan 1 million dhe ska pse ti braktise Bravo Ed Rama Shqipetaret jane te tut dhe ti je i tyre

 28. . says:

  – Jo … nese do ishte i inkriminuar ne vjedhje marramendese &450 mil. Euro, Shitje detit, vrasje ne bulevard … etj etj.
  Prandaj Basha-Faqe trasha i trembet VETINGUT …
  – Pastaj nuk mund te krahasosh si njeri Z.Rama person me kulture civilizimi, moerd Europian dhe me shume “bagazh” edukate dhe dije si TIRANS i vertete, ME Bashe-Faqetrasha i Peshkopise, i mbytur i terri ne xhel, i pakulture dhe paqyteterim, frikacak dhe servil … njeri me nje “grua” hajdute e Firmave Piramidale (mbesa VEFES) qe u arratis nga Shqiperia gjate revoltave te 97-tes dhe KY Basha-Faqetrasha (kamarier spiun i Rinasit) e mer per grua per para kete femer qe kurre nuk e kishte njohur se kush ishte ….

  -Edhe Ti moj Sonila nuk je kjo “origjinalja” qe paraqitesh, pasi je e terra e “qepur dhe ballcamosur”, nuk je Ajo sic ne te kemi njohur apo si te kabere NENA … je 200% fallco ….

 29. XX says:

  Po mire moj zoge,.A do ta votonte P.S. po te ishi ju ne pushtet? Provojeni kur ti vije rradha.Tani e kane rradhen te votojne te gjitheTe presim rezultatin e zgjedhjeve.Le te vijne te votojne P.D. Ju perse nuk i lini?

 30. Zara says:

  Moj ti Sonila qenke shume e lezetcme ti. Po ceshte kjo llogjike mi goce, ku e gjete!!
  Po ti perpara se ti qash hallin kaq shume bashes, mendo njehere per te ardhmen tende dhe te femijeve te tu. Si mendon ti moj fycke se duke mbrojtur interesat meskine dhe interesat personale te bashes ke mbrojtur edhe interesin dhe te ardhmen e femijeve te tu…po pse u dashka qe Rama te lere nje vend dhe te ardhmen e nje populli dhe te mbroje interesat hajduterore te bashes dhe berishes. Po ndac ta votojne ndac jo, ata paguhen nga parate e popullit si deputet per ti sherbyer atij dhe jo ta marrin zvarre popullin duke e vjedhur dhe genjyer…
  Ata kane detyrim para ligjit te shkojne te votojne reformen. Jo ta perdorin pozicionin e deputetit per te mbrojtur b….en e tyre nga ndeshkimi i merituar per pronat dhe parate e vjedhura.
  Pse nuk ve ti bashen perballe popullit shqiptar , por e ve perballe Rames. Kryeministri eshte perfaqesues i popullit dhe po e ben detyren me devotshmeri.

 31. qamili says:

  kto debilet bashk me at karucin kan inate personale se pronari vet falimentoi …sa ropsha qe jan

 32. Dibrani says:

  Tani na doli ne skene edhe simitja e “Libras” !
  Ja , te pyesim ty , qe je konsumuar perpara se
  sa te futesh ne politike , si thua ti ? ? ?

 33. DASHAMIRESI says:

  Po per reformen zgjedhore , kush behet pengese , moj zonja fallxhore ?
  Edhe per kete , E.Ramen duhet te bejme pergjegjes ?!

 34. gurguleja says:

  Sa e bukur qe je moj Sonila! Me kaq i kam thene te gjitha per ty se ske me.

 35. BABAGHYSHI says:

  Kjo , di te “lexoje” filxhanin e kafes , qe eshte kaq e sigurte ,
  nuk mund te shpejgohet ndryshe kjo siguri !

 36. Sonila me 4 l qe ne qaf dekorata qe i dha Pd says:

  Rama as ka vrare as ka vjedhur dhe as ka shitur DET
  Grekerve dhe as ka per ti bere keto moj e zgjuara e shokut veshgjate Mos krahaso Vrasesit Hajdutet dhe idiotesine tende me Edin qe nderoi Franca me urdherin me te larte te vendit
  Kurse ty te kemi varur lo qet ne qafe dhe kjo eshte Dekoratea qe meriton me zgjedhjen tende Shih veten ne foto me 4 loqe ne qafe Sherngo loqet sonila

 37. Asllan says:

  Sa tarallake debile fytyrkali
  Pse per 4 vjetet e ardheshme e ka afatin vettingu?
  Apo po thua se PD ska shance te vi ndonjehere ne pushtet – ketu po qe ke te drejte dhe ta kuptoj shqetesimin

 38. arturi says:

  Lexova dy rreshta te buqes dhe kuptova qe eshte dhe bibe! 🙁

 39. LALI says:

  SONI.!
  NGA INATI E KANË.!
  MOS ÇAJ KOKË.! (PO NË KONFIDENCË, MOS
  SHKRUAJ MË.!)
  S’JE PËR KËTË PUNË TI.! TI JE E BUKUR.!😄
  TANI,PAK HYALIRONIK DHE BOTOKS, TË GJITHA BËJNË,PO S’E THONË.!
  KUR BËN MERUA,JO MË TI,!
  NGA NJË,QË TA DO TË MIRËN 😍😍😍😍😍😍

 40. Pyet xhaxhi salen se ai i di me mire keto pune Rama do e votonte vetingun sepse as ka vjedhur as ka vrare ska frike nga ndonje gje

 41. timo says:

  Të thuash- A do ta votonte Rama reformën në drejtësi në se do të ishte në vend të Bashës- është një fjalë (fjali) goje. Është një kockë pa mish. Sigurisht ai nuk do ta kishte votuar në se ai do ta zëvendësonte plotësisht atë. D.m.th që Rama ,të paktën, të kishte bërë tre abuzimet kriminale të Bashës: 1. Vjedhjen skandaloze të 230 milion € të rrugës së kombt. 2. Shitjen skandaloze të detit. 3. Vrasjen e katër manifestuesëve në bulevard… Po! E them me plot gojën edhe Edi Rama nuk do ta kishte votuar. Zotëria që ju i dilni në krah është i zhytur në” m ollë” deri në fyt. Është duke u mbytur nga “m olla”. Si ta votojë? Kjo do të thotë që pas votimit duhet t’i dorëzohet policisë. E bën dot ky trimi yt këtë gjë? Sigurisht që jo. Ai bën dhe do të bëjë çdo gjë që ka në dorë pë ti shpëtuar ati pozicioni qe do ta vendoste pas hekurave. Besoj jam i qartë Zonja Meço.

 42. Zana says:

  Pa tjeter qe po zonja Sonila

 43. ermal says:

  po te kishte halla koqe thua ti !? po mendoj se prap do ta votonte. sepse reforma eshte mbeshtetur forte nga SHBA dhe BE.
  per sa i takon zgjedhjeve nuk dihet se kush do te jet ne pushtet pas 18 qershorit, ndoshta fiton basha (qe nuk ka shans) po nuk i dihet.
  megjithate do kishe me shum sukses me nje emision SEKS, DROGE DHE PARA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *