FOTOT/ Sytë janë të gjithë mbi të (dhe disa këshilla nga Majko)

Në këtë moment delikat të politikës shqiptare jo vetëm prej çadrës së PD-së, por dhe prej zërave se LSI do të tërhiqet nga qeveria, sytë janë drejtuar të gjithë nga Edi Rama.

Kryeministri Edi Rama është përballë një sprove, se si do të veprojë, në rast se LSI do të tërhiqet nga qeveria.

Këtë gjë ia kanë kërkuar dje edhe në mbledhjen e grupit të PS-së, ku shumë deputetë kanë qenë të paqartë se si do të veprohet me LSI-në.

Megjithatë, në pritje të “furtunës”, Rama dje u duk i qetë, ndërsa këshillohej me Pandeli Majkon.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/rama-15-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/rama-15.jpg","attachment_id":"664948"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/rama-1-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/rama-1-2.jpg","attachment_id":"664949"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/rama-2-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/rama-2-1.jpg","attachment_id":"664950"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/rama-3-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/rama-3-1.jpg","attachment_id":"664951"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/ps-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/ps.jpg","attachment_id":"664952"}]

6 komente në “FOTOT/ Sytë janë të gjithë mbi të (dhe disa këshilla nga Majko)”

 1. The Punisher says:

  Syte jane te gjithe mbi te……Ah mortje….dy jane mundesite. Ose kemi te bejme me gazetar amerikan qe ka humbur rrugen dhe ka perfunduar ne Shqiperi, ose do te jete ndonje nga keta pseudogazetaret tane qe asnje gjuhe nuk e zoterojne sakte, perfshi ketu edhe shqipen.

  1. Grigor says:

   Faleminderit The Punisher
   Nga mungesa e njohjes se gjuheve, keta pseudo-gazetare po masakrojne shqipen, ne vend qe ta pasurojne me neologjizma. Gjuha jone ka nevoje te pasurohet (edhe te pastrohet) sepse ka vetem nja 60-70 vjet qe levrohet si duhet. Por keta gazetaret dhe gjoja perkthyesit tane jane ca prodhace qe kujtojne se dine gjuhe te huaja.
   Me vjen ne mendje i madhi Kadare, i cili vuri ne gojen e një halabaku gjysem te dehur tirfrazen frazen e famshme: “Hajde shurrojmë insieme.” Kjo tregon se sa vend e pa vend i fusin njerezit fjalet e huaja ne mes te fjalise, vetem per pordhë. Pra pordhacet po na masakrojne gjuhen tone shqipe.

 2. a says:

  Edi, ke popullin me vehte. Shushunjat sngordhin kollaj.

 3. kavaja says:

  Zgjedhje te parakohshme e populli ja fut me shkelma ilir hajduti dhe lulushi serbis e babit lulushit saliut serbi me i madh ne shqiperi kto jan gjithmon kundra popullit dhe do ndeshkohen dhe me vote heret a vone dhe me burg dhe inshallah nga i madhi zot

 4. . says:

  – Z.Rama vazhdo ashtu i forte te mbrosh te Drejten dhe Voten e besimit qe te ka dhene populli … populli perseri do te votoje per Kryeminister … Ju lumte

 5. Baca-Bajram says:

  S’ka asnje problem, sepse populli do t’i vlersoj veprimet si te Rames, Likes, Lululkes dhe te tjerve me 18 Qershor. Meta eshte nje parazit, shushunjez qe I ngjitet si PS-se apo PD-se per perfitime vetjake. Keshtu si me Liken apo pa Liken, s’behet hataja. Pa Liken do ishte me mire se do kishim nje hajdut me pak. Likje ehste nje peshtirsi qe I krijon keto situate dhe si skuth qe eshte perpiqet te fitoj nga rremuja duke u perpjekur te dal si shpetimtari, qe te gjitha sakrificat I ben per te mirat dhe ne interes to popullit dhe vendit. Ndoshta nje plehr me pak…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *