Lulzim Basha: Rama më kërkon të takohemi si të dashur…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar se rruga e dialogut mbetet e hapur, por Edi Rama do të hyjë në dialog si kryeministër e do të dalë si i dorëhequr.

Duke folur në çadrën e protestës, Basha tha se 6 ditë më parë është rënë dakord të flitej për formimin e qeverisë teknike.

E ja pra, që vend dhe orë nuk ka patur dhe nuk mund të kishte sepse zgjidhjet e vërteta, jo fasadë, dialogu i vërtetë nuk kanë nevojë vetëm për vendin dhe orën siç takohen të dashurit, po ka nevojë për një program dhe përkushtim serioz për të zgjidhur krizën politike ku e ka futur vendin një qeveri dhe një kryeministër që do të shkatërrojë zgjedhjet e lira dhe të ndershme, mundësinë e vetme për popullin që të vendosë.

Të kam thënë në çadër të vish me dorëheqje, po shprehu dëshirën për të ardhur në çadër dhe në këtë çadër të lirisë ku shumic prej jush thatë se nuk mund të vinte, unë me përgjegjësinë që më keni ngarkuar, ju kërkova ta mirëpresim me dorëheqjen e firmosur për ta bërë pjesë të zgjidhjes atë që është sot i vetmi problem dhe e vetmja pengesë, kryeministrin që refuzon të japë shqiptarëve garancitë për zgjedhjet e lira e të ndershme përmes një qeverie teknike.

Meqë dëshirën për në çadër e ke shprehur shumë herë, eja në këtë çadër me dorëheqjen në xhepin e xhaketës dhe ne do të presim paqësisht.

Por lëri lojrat e fjalëve, dialogun e dakodrësuam ditën e mërkurë, 6 ditë përpara, u ra dakord se do të flitej për formimin e qeverisë teknike dhe për mandatin e qeverisë teknike. Dy tema që kërkojnë përgatitje serioze, aq më shumë po të kemi parasysh se çfarë dredharaku fjalë ngrënë kemi përballë. Ndaj të nesërmen e deri sot ekipi negociues i opozitës ka qënë në gatishmëri për të përgatitur një dialog të vërrtetë në funksion të zgjidhjes.

Nuk mund të bëjmë ne lojra fjalësh, do të hyjë si kryeministër në dialog po do të dalë nga dialogu si kryeministër i dorëhequr që i hap rrugën qeverisë teknike me mbështeje të gjerë politike”, tha Basha.

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Lulzim Basha: Rama më kërkon të takohemi si të dashur…”

 1. tomorri says:

  Edhe ne kete drejtin nuk ja vlen ,se vigjerine ta kane prishur Serbet dhe greket se bashku me ata llapaqenet ne amerike qe ju çon çdo muaj nga nje zarf. Ik palaço keysh i serbise .

  1. Kujtimi says:

   Ky Basha po flet si Pederast

 2. Aksi says:

  Marrezia nuk ka fund dhe nuk ka te rrefyer. Degjoj deklaratat e ketij te cmenduri e them me vete “gjynah, kaq i ri…” se te pakten Saliut i shkojne qyfyret se eshte plak xhuxhumak! Ik o Lule se e menderose. E ndrite cdo fushe qe preke me duart e tua te ndyrosura e po e ndrit dhe opoziten. Ik se do falimentosh duke paguar ata fakiret qe mban me rroge ne cader, se me deshire nuk te vjen njeri ty jo (pervec atyre qe shpresojne se do shpetojne te pagjykuar per krimet qe kane bere e se do destabilizojne vendin).

 3. kozmo says:

  Nuk ka njeri me ordiner dhe idiot sa Lulzimja budallaqe . PD NUK KA SHANCE KURRE TE MARRI PUSHTETIN NE DORE .
  MUNDESIA E TYRE ESHTE VETEM TE BEJNE LOJE FJALESH . CDO OPOZITE TJETER DO TE KISHTE VEMENDJEN E POPULLIT ,POR KETA JANE TE DEGJENERUAR DERI NE PALCE DHE KUR FLASIN PER MORAL , BEHEN QESHARAK.

 4. timo says:

  Ka filluar ti hyjë vetja në qef këtij Luli . E keni vënë re që ka filluar të japë urdhëra sa andej e këtej, I duket vetja se është pdron i Shqipërisë dhe i shqiptarëve. Vëri frena qerres o Lul se është tatëpjetë dhe do të përfundosh në kanal. Kishte të drejtë Prof. Gjinushi, ky ka filluar të marë stimulantë si shefi iplakur. Nuk ka si të shpjegohet ndryshimi vital. Nga një kalë i ngordhur është kthyer në një mëz i harbuar që hedh shkelma kujtdo veç padronit të tij Sali.

 5. hajdari m manall cari says:

  kush esht “hypsi” dhe kujt “I hypet”?
  do shofim film porno tash!
  apo do kemi “rotacjon hypjesh”,ku do ta bejn me rradh.
  dhe fillimisht do dali rreklama televizive :”votoni PeDene,sepse PeDereja ju siguron byth te fresketa”.
  pasketaj Kristi Pinderi me “shoqe” duke shku me bicikleta pa shal per ke Cadra e PeDerave..
  o shqiptar,o sa shum qe po han car.
  democrat,
  e don carin
  dru te that.
  te kercasi
  te gerthasi:
  “o cfar bythe
  demokrasi”
  dhe te ngrehet
  porsi prasi…

 6. lumi says:

  Po mire o Luli,c’tu be ty se do hash edhe nje qafe pate me shume?

 7. Vladimir says:

  Te krijon iden e nje grupi te fortesh qe te leshojne ultimatume, ma jep se ndryshe…
  Nuk e di sa i forte eshte lideri i opozites dhe ndjekesit e tij. Por thirrja, si leter mafjozesh poshte deres, dorezo detyren dhe eja, te le nje pershtypje te keqe. Per ne, qe nuk na intereson fare politika, as se kush do ti fitoje tenderat e kush do te ndaj thelat e pushtetit, kjo ndjesi na ben te vihemi ne siklet. A ka ligje ky vend, kushtetute, vullnet te sovranit? Kush do ta garantoje jeten dhe punen tone pa na pyetur ne? Keto kantjere te hapure kush do ti mbylle dhe kur do te mbyllen? Kjo maxhorance e re mbi vullnetin e kujt do te krijohet? Flitet per te garantuar zgjedhjet. Por perpara zgjedhjeve jane njerezit, puna, siguria. Dhe vet zgjedhjet behen pikerisht ne funksion te tyre. Nuk jemi as ne 1991 dhe as 1997 kur nuk mbeti gur mbi gur ne kembe. Sot shqiptaret kane investuar e nuk mund te lejojne t’ju rrezikohet djersa. Qe tani shihet qe llumi po ngre koke se duket i erdhi ora. (Vritet nje ish oficer policie, lahen hesapet ne mes te dites).
  Politikane, ju lutem. na llogarisni edhe ne!

 8. Gim says:

  Po mire o luli nje te q…e do te beje, o idiot i lindur.

 9. Mimi says:

  Po si more zoti Lule te vije Rama tek cadra jote me doreheqjen ne xhep.Po per mua dhe nje milion shqiptaret qe e kemi votuar nuk mendon ti?Ne duam qe Rama te jete kryeminister dhe per 4 vjetet e ardhshme.Prandaj leri dokrrat se je bere komplet qesharak.

 10. ToniTR says:

  Dhe sot me menstruacione Luli?

 11. ali says:

  Budallai nuk ka brite, por ky eshte edhe me zi,
  eshte sherr budalla.
  Shikoni fjalorin e varfer dhe ordiner qe ai
  perdor, konkuron denjesisht ngelsat e gjimnazeve.
  Problemi eshte kur do e largojne nga pizicioni
  I rendesishem I drejtuesit te PD.
  A nuk ka PD njerez te afte per te bere opozite dhe qe ndihmon vendin drejt perparimit, duke ardhe ne pushtet me alternativa dhe rruge
  demokratike.

  .

 12. nina says:

  O lulzim vrasesi, ti je peder keshtu??? Po Rama sdo e uli veten kuuurr ta shoh dhe surratin se e ke te lyer me mut…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *