Reagon Edi Rama pas votimit: Vetting-un dhe Shqipërinë në BE nuk e ndalon dot asnjë

Pas votimit me votat e deputetëve të mazhorancës për ngritjen e komisionit dhe anëtarëve të tij për procesin e vettingut, ka reaguar Edi Rama duke theksuar se askush nuk e ndal Shqipërinë drejt integrimit evropian.

Procesi i zbatimit të Ligjit të Vetingut nisi me votën e Kuvendit sapo.

Mund ta vonojnë po as Vetingun as Shqipërinë nuk e ndalojnë dot”, shkruan Rama.

Ndërkohë që në seancën e jashtëzakonshme plenare, kuvendi miratoi me shumicë votash tre anëtarët e mazhorancës Vasilika Hysi dhe Ulsi Manjën nga radhët e PS-së si dhe Luan Ramën nga radhët e LSI-së, ndërsa tre vendet e tjera të komisionit ad hoc mbeten ende të paplotësuar, pasi i përkasin opozitës.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Reagon Edi Rama pas votimit: Vetting-un dhe Shqipërinë në BE nuk e ndalon dot asnjë”

  1. butrinti says:

    hhajd . per hair.

  2. Mirush says:

    Tani kot një pyetje: pour sikur LeshELija te kaloje ne opozite tani? I bie që opozita te kontrolloje vetingun.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *