Reagon klubi i Borussia Dortmund: Lojtarët janë të sigurt nuk ka rrezik

Borussia Dortmund ka njoftuar se të gjithë lojtarët janë të sigurt dhe se bomba kishte shpërthyer në hotel në afërsi të autobusit të tyre.

Skuadra gjermane po ashtu njofton se nuk ka asnjë rrezik as në stadium dhe as afër tyre.

“Një bombë ka shpërthyer në autobusin e ekipit në hotel. Lojtarët janë të sigurt, nuk ka rrezik në stadium as jashtë tij”, thuhet në njoftimin e Dortmundit.

Nderkohe, ne oren 20:30 do te merret dhe vendimi nese ndeshja Borussia Dortmund-Monaco e vlefshme per “Uefa Champions League” do te luhet ose jo.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *