Shqipëria test miqësor kundër Luksenburgut më 4 qershor

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Kombëtarja Shqiptare do të zhvillojë një ndeshje miqësore kundër Luksenburgut përpara sfidës me Izraelin.

Kuqezinjtë do të testojnë veten kundër Luksenburgut më datë 4 qershor ne transferte, një javë përpara sfidës me Izraelin.

Kjo sfidë do t’i shërbejë trajnerit të kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, për të parë nga afër gjëndjen e lojtarëve në prag të përballjes zyrtare me Izraelin që është e vlefshme për eliminatoret e kampionatit botëror “Rusi 2018”.

Kjo është sfida e 7-të mes Shqipërisë dhe Luksenburgut, me kuqezinjtë që kanë marrë 4-fitore, 1-barazim dhe 1-humbje.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *