Vettingu/ Rama: Mund ta bllokojnë por s’mund ta pengojnë popullin të heqë qafe pengmarrësit e drejtësisë

Edi Rama ne takime

Kryeministri Edi Rama ka shkruar në Twitter në lidhje me seancën parlamentare që pritet të mbahet sot pasdite.

Në axhendën e punimeve të kësaj séance të jashtëzakonshme, parashikohet zhvillimi i procedurës për ngritjen e komisionit Ad-hoc të Vettingut, që nuk mund të realizohet pa praninë e opozitës e cila vijon të bojkotojë Kuvendin.

Rama shkruan se ky proces nuk mund të ndalet, pavarësisht bllokimeve të përkohshme.

“Sot në Kuvend nis rruga e Vetingut! Mund ta bllokojnë përkohësisht po s’do ta pengojnë dot popullin të heqë qafe pengmarrësit e drejtësisë”, shkruan Rama.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Vettingu/ Rama: Mund ta bllokojnë por s’mund ta pengojnë popullin të heqë qafe pengmarrësit e drejtësisë”

 1. Milan says:

  Shko perpara Boss e MOS e caj trapin per llumin e kazanit

 2. beni says:

  Sa me pare aq me mire! Urime!

 3. wickedgame says:

  Po neni 449 ,ne rast se e keni votuar , te dhjevsha mu ne veting ,syte mos ti pafsha jo me te jap voten .

  1. Lugati says:

   o lugat KM… fillove ene ti si sali berisha e enver komunisti..poplli ktu poplli aty..ah ah e miko..e hongre prasin e kasharit ta zhyti muti rras(likja) kaptin kuqin..shtrengo sumen KM

   MAHU ROBO

 4. Sokol says:

  Edi Rama ke te drejten me vete prandaj qendroi rruges qe ke nisur. Ska shqiptare me pese klase shkolle qe nuk e kupton se cilet nuk ja Duan te miren popullit dhe vendit. Funderrinat do te marrin ate qe meritojne edhe pse deme akoma kane ne dore te bejne.

 5. Shkepesi i Kumbaros says:

  O kokerr e mashtruesit! Per cfare drejtesie flet mor rrote k…, Ti qe hapur nderhyn dhe vendos se kush do beje nje projekt !!!!!!
  O hajvan kokebosh! Po kush voton per ty mor zgjebe. Iku koha qe mashtroje si desident. Je kopil i Enverit koke e kembe. Ti dhe haremi jot. Ske pare gje akoma mor zorzop. Ruaj fotografine qe ha makarona ne konviktin e Haritos. Do te te duket si pushime ne parajse.

 6. Alban Dega says:

  ZGJIDHJA E VETME ESHTE LIGJI PERUAN

  – Jo vetem per gjyqtaret por edhe politikanet e hurit dhe litarit….
  Kush eshte interesuar per me teper te lexoje ne Google per ” Perù’s law against the corruption and injustice in the juridical system” ( ” Ligji peruan kunder korrupsionit dhe padrejtesise ne sistemin e Drejtesise ” )
  Per dy vjet korrupsioni ne gjykatat dhe sistemin e Drejtesise u pakesua me 93. 7 per qind!
  Ne rastin e Shqiperise ky Ligj duhet zbatuar edhe per politikanet e hurit dhe litarit, kusarise dhe vrastarise, shtetrrenimit dhe atdheshitjes….

 7. Ramazan metushi says:

  Parafolsi eshte nje indiot I pa par nod nje her nhistorin ketij kombi .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *