VIDEO/ John McCain takon krerët e shtetit në Tiranë, thirrje për dialog

John McCein, kandidati presidencial amerikan dhe kryetar i komisionit te senatit per sherbimet e armatosura, ne vijim te turit te tij ballkanik, do te vizitoje Shqiperine diten e premte.

Nje fakt i tille behet i ditur per Vizion Plus nga burime diplomatike, qe konfirmojne se ne axhenden e senatorit perfshihen nje sere takimesh me Presidentin Nishani, Kryeministri Rama, kryetarin e parlamentit Meta, kreun e opozites Basha, Ministrin e Jashtem Bushati dhe Ministren e Mbrojtjes Kodheli.

Mekein vjen ne Tirane per te diskutuar ne lidhje me bashkepunimin dhe rolin e Shqiperise per ceshtjet e sigurise dhe luften globale kunder terrorizmit e ekstremizmit, si edhe partneritetin me Shtetet e Bashkuara. Por vizita e z. Mekein vjen ne kohen kur vendi eshte pushtuar nga kriza politike, per shkak te bojkotit te opozites dhe per kete arsye pritet qe ai tu jape paleve mesazhe per dialog.

Kreu i komisiionit per sherbimet e armatosura ishte te henen ne Beograd, ku u takua me presidentin Vucic, me te cilin diskutoi per marredheniet dypaleshe. Ndalesat e rradhes jane Maqedonia, Kosova dhe Mali i Zi. Xhon Mekein vleresohet si nje nga senatoret me me shume peshe jo vetem ne rradhet e republikaneve, por edhe ne qarqet politike ne Washington.

Vizita e tij ne Ballkan ne kete moment eshte nje tjeter deshmi e vemendjes dhe e shqetesimit amerikan perballe rrezikut te rritjes se ndikimit rus ne rajonin tone.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “VIDEO/ John McCain takon krerët e shtetit në Tiranë, thirrje për dialog”

 1. enter"" says:

  Cfare do ky mut Mc Cain ne Shqiperi, shporru nga vendi jon o horr, ju po beni pazare dhe po krijoni problem kudo ne bote, rrace e nryre bastardesh.

  Ptuuuuu

  1. Arber says:

   McCain eshte i nderuar dhe burre i vertete o legen qe shkruan keq per te. Pa Ameriken dhe mbeshtetjen e tyre nuk do kishim me shtet.

  2. pjeter says:

   VENDI ESHTE I YNI MORE PUSHT GREKOSERB, MC CAIN ESHTE MIK I HERSHEM I SHQIPTAREVE, PER ATA QE NUK E DINE, DHE ESHTE PO AQ ARMIK I AMIQVE TANE, TI SURRAT ME DUKET SE E KE ZGJETH VENDIN NGA C’ANE JE.

 2. kozmo says:

  Ky do te jete ndermjetesuesi i fundit ,por luli i vocerr dhe sefda meseleja Meta ,e kane ndare mendjen per vetevrasjen e tyre .
  Shume zhurme ,per asgje !!!

 3. tekniku says:

  Ti enter me pa edukate po te pergjigjem me te njejten gjuhe,na rrofsh ……Pa Ameriken do ishe pjelle e serbit sot mor kelysh.

 4. Qytetari says:

  Shum i nderuar zoti Mc Cain! Je i mireseardhur ne Shqiperi, por nga ty duam, o ti japesh urdher ose me mire ultimatum atyre ndyresirave, sali birisha dhe luljeta basha, te qerohen nga cadra, ose ndryshe mos hajde fare.

 5. arturi says:

  Salihi do te “semuret” te premten. Diagnoza: pizge / hemoragji anale! 😉
  Ndersa Lulushen, z. McCain do e marre me shpulla. 😉

 6. T.T says:

  You don’t to go put your nose in my country to make some dills like always you do,come back to the US and join Clinton’s and Bush.

 7. ILIRIA E BASHKUAR says:

  FALEMINDERIT, MERCI

 8. Zaho says:

  Thjesht, duke lexuar komentet edhe një herë vërtetohet se ne shqiptarët, veç të tjerash (pabesisë, mosmirënjohjes, hajdutllëkut, kriminalitetit), jemi dhe pa shtyllë kurrizore…(???!!!)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *