VIDEO/ Meta “provokon” socialistët me Ben Blushin, ata lënë të gjithë sallën e Kuvendit…

Pas zgjedhjes së tre kandidatëve për komisionet e vetingut, Ilir Meta ia ka dhënë fjalën deputetit Ben Blushi.

Por ky gjest nuk është pritur mirë nga ana e deputetëve socialist.

Meta ka thënë se nuk kishte çfarë bënte, pasi ai kishte kërkuar fjalën.

Megjithatë, sapo Blushi është nisur drejt foltores së Kuvendit, gjithë deputetët socialist, përfshi edhe kryeministrin Rama dhe ministrat, kanë lënë sallën e Kuvendit.

Blushi i kërkoi deputetëve të PS-së të bindin Ramën për të dhënë dorëheqjen. Ky akt sipas Blushit do të zhbllokonte edhe vettingun edhe mbajtjen e zgjedhjeve.

“Iku ky deliri Kryeministri i Shqipërisë. Jeni në krizë, drejtësia e bllokuar zgjedhjet e bllokuara. Sot duhet të kishte ardhur për të dhënë dorëheqje. Bindeni të ikë edhe 70 ditë se zhbllokohet vettingu. Bindeni të japë dorëheqjen nuk ka rrugë tjetër. Kam tre ditë që e kërkoj”, tha Blushi.

Më tej gjatë fjalës së tij Blushi i kërkoi Vasilika Hysit, e sapovotuar si anëtare e komisionit “ad hoc” të vettingut, që të jepte dorëheqjen, pasi ajo është njëkohësisht edhe anëtare e Kryesisë së PS-së.

“Kam respekt për atë zonjë. Vasilika me ty e kam. Kam respekt për ty, je në Komisionin e Vettingut dhe në kryesinë e PS. Ti Vasilika je në kryesinë e PS dhe voton dhe për kryebashkiakun Rroshi dhe Dakon”,  deklaroi Blushi.


e8271594-a7c4-4854-82a0-0a6a77e4df10 by e-d21

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “VIDEO/ Meta “provokon” socialistët me Ben Blushin, ata lënë të gjithë sallën e Kuvendit…”

 1. koli says:

  Su mbajne nervat me Blushin. Sidomos te gjatit , lol…te tjeret jane qene gjahu qe ndjekin gjahtarin

  1. May says:

   Ben blushit ketij paraziti dhe hajduti ja kane bere shume qe nuk e kane degjuar

 2. ZZzzzzz,.... says:

  HAHAHA……..AAAAA

 3. andromeda says:

  Shumë mirë ia kanë bërë këtij spurdhiakut të Kiços. Nuk shkon edhe politikan edhe shkrimtar, por ky s’ka as njërën as tjetrën.

 4. Mali says:

  BENO.!
  S’o për ty kjo punë.!
  Do BBBBBBB……..,!
  Ti s’ke,! MOS QAJ,,,, MOS QAJ, se është gjynah,!😄

 5. bibilushi says:

  Hajde legen ,hajde,po ty ste pjerdh njeri ne shtepine tende,jo me te te degjoje njeri cfar pjerdh ti neper mikrofona,ti ske respekt per baban tend,jo me te kesh ti respekt per popull,ty ste besojne njerzit e shtepise jo me te besojne,ata qe te ndigjojne,je ba si pare kuqe.Je aq i urryer,jo se je kundra rames,po je hajdut,frikacak,i pamoral,pa bosht,po ske faj ti ,e ka fajin ai i gjati qe te mbajti dy legjstatura deputet,do te shofim kesaj rradhe sa te vlen lekura.

 6. timo says:

  Kishim një “B” u bënë dy “B” në 2013, tashti kemi tre “B”. Një doktor, një jurist dhe një shkrimbëtar. Të tre intelektualë të fortë për të mashtruar, për të vjedhur dhe për të sharë.

 7. beso says:

  mosmirenjohes,karierist,sahan lepires.

 8. NANDI says:

  Tri B-të : BERISHA, BASHA ,BLUSHI !
  BALLI I KOMBIT.😩😩😩
  VAJ ME DET , O MILET!

 9. Liu says:

  Sa mire ta kane bere edhe une sa e pashe qe dole ti o i perlyer me mut qeni e nderova kanalin e tv ,yt yt yt rrace mut

 10. Tre says:

  Ore nqs Rama eshte kaq i forte, pse iken gjithmone sa vjen Blushi aty?

 11. saliu says:

  Cfare ndodhi mbreme nga ato qe parashikove ti o idiot i dale boje.

 12. Shigjetari says:

  Ben Blushi ushen nje urrejtje pathollogjike per Ramen. Ai ne fillim u shfaq si falange e Nanos. Qe ne zgjedhjet e vjedhura te 2009 I kerkonte Edit te jepte doreheqjen pas humbjes. Ne ato zgjedhje, po te pyesesh korçaret, ai bashkepunoi ngushte me Boden. Doreheqjen e Edit mund t’a kerkonte pasi kutite te hapeshin dhe te konfirmohej humbja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *