Arian Çani “shpërthen” ndaj shqiptarëve: Hani mish e shihni futboll, por…harruat çadrën!

Gazetari dhe moderatori Arjan Çani i ftuar në studion e emisionit “Studio e Hapur” të gazetares Eni Vasili, në “News24” ka përdorur nota të theksuara ironie dhe ka sulmuar, sipas tij, indiferentizmin e pashembullt të shqiptarëve.

Çani i cilësoi shqiptarët si një popull mishngrënës dhe në vend që të shkojnë në çadër aty ku zhvillohet protesta, populli ikën dhe ha mish.

Hanë mish dhe shikojnë futboll.

Ca hanë mish në Dajt, ca në Mullet.

Nuk kalon dot,trafiku vu.

Sepse jemi popull i madh, mishngrënës i paparë.

Çadra është atje. Jo!

Populli ikën ha mish.

Se ku i gjen paratë ky popull.

Hashashi është sheshit shpërndahet nga pak”,­ ka thënë Arjan Çani.

REMOTE_ADDR:[]

30 komente në “Arian Çani “shpërthen” ndaj shqiptarëve: Hani mish e shihni futboll, por…harruat çadrën!”

 1. BERISHA LARGOHU says:

  Kush ta fut ty dhe çadres, fuck.

  1. may says:

   Nese eshte per ty cadra shko dhe ti Cani atje mbaj ndonje fjalim, aty te cadra hahet pijet kercehet mbahen fjalime, dhe ti shqiptar je, ha edhe mish, edhe pi, dhe para se te behet politike duhet ngrene dhe veshur, por politike per te mbeshtetur dy kriminele dhe kryehajdute te ketij vendi nuk kane pse te bejne shqiptaret, cfare te kerkojne tek cadra ? te mbeshtesin lul bashen qe nuk voton per te patur drjetesi ne kete vend qe kurre nuk ka patur drejtesi ? te shkojme tek cadra per berishen qe fsheh krimet qe kane bere si familje ? apo te mbeshtesim lul bashen per vjedhjen spektakolare te rruges se kombit dhe qe e ka mbyllur dosjen per procedure ? ti pse nuk shkon atje, dhe te na japesh edhe ne arsye perse te shkojme atje ? njerez intersaxhinj si puna jote qe per interesa te ngushta personale nuk e pranon te majten do kete gjithmone ketu ne shqiperi, qe do mbeshtetin ate qe ben keq, ashtu sic ti ben, nuk e di pse behesh si analist je nje hic, qe askush nuk te pelqen, deri ne neveri per ty.

 2. jani says:

  Futeni ne burg kete bythqire qe flet percart. Ky mashtrues , gjobaxhi

 3. BERISHA LARGOHU says:

  Cani eshte fundirina e shqiptareve, pastaj tha qe shqiptaret hajne mish kjo do te thot qe nuk hajne bare te jeshil, e pse ti bashkohen cadres se krimit?

 4. Gim says:

  Ik o bythqir i degjeneruar se do hash ndonje trangull bythes

 5. Cani Cupi says:

  Cani e vertete ne shqiptaret hame mish, por ti mor burre i dheut pse ha mut, apo ke frike nga Salihi akoma.O te befsha mutin ne maje te kokes, nga ai muti qe formohet pasi ha mish ne Mullet.te shkosh ne cadra me mut ne koke more vesh qe mbaje pak ere te mire se aty jane te gjithe te palare ti do jesh me i pastri me mut ne koke.Mut muti.Ubere ti spiun muti te shash gjithe shqiptaret qe han mish e nuk degjojne Saliun.

 6. Drejtesia says:

  Ik ore morr i ndyrë,o bajgë.
  Po ça të bëjë populli sipas teje more gjak prishur te shkoje te mbeshtesë ata që e kanë vjedhur e që kanë lyer duart me gjakun e shqipëtarëve.
  Ptuuuuuuuuu

 7. Kellira says:

  Ky e di veten yll.
  E kam pare para nje 15 vjetesh ne Oher. Hante mish si kafshe, peshtynte kockat neper dysheme dhe i fliste kamarierit sikur te ishte zagar.

 8. Reshat says:

  po kush je ti o rrot ka…i qe gjykon popullin o te qifsha gruan neser se sot jam i zene

 9. Taku says:

  Populli ha mish kurse ti ha mut

 10. lulashi says:

  Populli ha mish e sheh futboll, ndersa Cani ha m.t dhe shko ne cader.

 11. a says:

  Te shkosh ti me tet’ eme.

 12. sorkadhja says:

  Cani mos e ngatero popullin me politiken. Populli i shkrete nuk eshte ashtu si thua ti dhe as ushqehet ashtu, por ti ngaterron ushqimin qe hane politikanet dhe ju “menderatoret” (qe ju eshte trashur , mire barku dhe surrati, por edhe trute) qe beni thirrje, sikur ajo çadra perfaqeson popullin. E ke komplet gabim more Cani, ajo çader eshte simbol i varferise se ketij populli, simbol i vrasjeve, trazirave, trafikanteve, ajo ka penguar hyrjen ne Europe more Cani. Ajo çader eshte 97, gerdeci, bulevardi, shkaterrimi i zgjedhjeve e sa te tjera qe ti i di me mire se je me ekran ngado shkon. Prandaj populli (po e shkruaj siç e ke zotrote moralin e te shprehurit) duke e ditur se kush eshte çadra dhe çfare perfaqeson ajo, nuk e çan by…n dhe as pjerdh per ate, sigurisht brend asaj qendron edhe ti me ata qe jane ne nje mendje me ty. Flisni, shkruani te vertetat qe te shpetoje ky popull, se ju nuk do mbeteni pa buke, sepse siç ke deklaruar do ikesh ne……. arrati. Valle kur do shpetoje shqiperia nga keto shushunja kenetash. Sorkadhja 12.04.17

  1. Beni says:

   Asnje presje nuk shtoj, sikur kam qene ne mendjen tende .Bravo, i ke thene sic duhet, sorkadhja.

 13. undefined says:

  Po ti o rop q……… pse zvete ne cader po kur i mbush xhepat keshtu llamatit o bur kurve . Pederast je vetem byth . ………. di te kapesh ne rug e ne emisinet qe ben. Po ne radh te pare te vesh te mesosh si flitet e pasaj dil ne tv

 14. cfare turpi nje maskara si karian cani i ben politik shqiptareve se cduhet te bejne,
  sa poshte ka rene ky komb,kjo drejtuse emisioni apo tv qe te ftoj nje pervers tju mesoj se cfare te hane dhe bene thirrje te shkojne tek cadra e harixhinjve te hane koken e njeri tjetrit,
  Ky pervers sikur do ikte nga Shqiperia apo ku te shkoj se e di qe njerez gomer vetem ne Shqiperi mund te hane duke genjyer lepir prapanica e vjedhur.

 15. papa tfgs1 says:

  ik o bythqir, ti sikur do thyeje qafen jashte ?

 16. timo says:

  O çani, populli ha mish kurse ti ha m.t me sa duket. Ha m…n e çadrës mbasi ke ngrënë m…n e TATI-së në Paris.

 17. luli says:

  Po ty maskara te vjen keq per popullin? Po ç’te duhet ty se çfare do hane ata, te jane ankuar ty? Idiot, i duket vetja se çoç eshte! Ju llomototni neper televizione se nuk u a var me njeri, jeni bere si ata zagaret e rruges qe lehin tere diten. Populli do beje ate qe i intereson dhe ate qe mendon se e pa qe ju neper televizione jeni bastarduar aq shume sa as mizat e m… nuk u avarin. Vazhdo me gazetarin “brilant” Ilir Kullen qe na çau menderen tere kete kohe.

 18. Dani says:

  O te q. robt ne shkojme ne Mullet pse s’duam te rrijme para tv te shohim surratin tend e te Fevzos, sa per çadren fusni Zenin, Argiten, Monen se per ata eshte ngrefur ajo çader jo per ne o p. some.

 19. Taku Rakipi says:

  Bejne gabim qe e marin Canin per opinionnist !!! Ai nuk degjohet!!!! Se si Frangaj mburet me Canin nuk e di.Emisionet etij jane ne nje nivel shume te ulet. Asnjehere nuk e kam degjuar…..Kaq per opinion!!!!

 20. Rrok cubi says:

  O popull,po flet Arjan Cani,ku jeni,ndigjojeni cfar thote ky ,se eshte patrijot,eshte atdhetar,eshte analist,eshte zog kurve d.m.th. djale i mire,ky nuk flet kot se dicka din,se nuk eshte gomar fare,cadra ka nevoje per ju,po thirrjen ja kane lene ne dore ketij. se ky eshte njeri me autoritet dhe reputacion ne opinion dhe duhet degjuar.Ju lutem ruani etiken ne komentet per te,mos e shani ,mos e ofendoni,mos e poshteroni se eshte njeri me edukate ky,dhe eshte shume i ndjeshem,po nuk eshte vetem.Keta kane themeluar dhe nje organizate pro opozitare dhe patjeter per sherbimet e kryera,do perfaqsohen ne parlament me te pakten dy deputete,keta jane e ardhmja e kombit,prandaj dicka dhe ja besoni,se cfare,gjithsecili si sipas menyres se vet.

 21. Fallo Madhi says:

  Ik ore dobic ,Rama do ja u beje kurvat ty sali qenit dhe lulu vrasesit.Po njeri te shikoje se si eshte fytyra e Burrit kurve le te shikoje kete katnar me emision demode.Te qifsha ropt ty dhe gjithe cadres serbe.

 22. racionali says:

  Eshte e tepert per te thene ty per turp,pasi je nje njeri pervers.Domethene ti thua qe te shkojme ne cader, qe te iki Rama ( pasi nuk di te vrasi si Berisha) dhe te vijne perseri kriminelet Bisha – Basha -Berisha.Te ka paguar mire Greku per kete pune qe te kthehen Bishat ne pusht – et ,per ti falur detin Greqise. Je nje qelbesire, asgje me shume Arjane Cari sebashku me ata qe i ke per qefin tend.Plehra

 23. mesila says:

  ari ari
  o rrot
  ka….i

 24. mimi says:

  Mund ta vendosesh cadren ne ZONE E LIRE se aq kane mbetur o CANI.
  mos u lodh kot te shkosh ti deri atje….

 25. Shigjetari says:

  Te duket vetja se mund te ndikosh mbi popullin ti delirant. As mos e mendo qe t’a luash ate rol se je shume larg. Populli ka memorie, ka sy e veshe. Ne çader shkojne ata qe kane hall nga vetting-u ose ata qe mbeshtesin hallexhinje e vetting-ut.

 26. Drinoja says:

  Disa here ke deklaruar se je grek. C`mut qe permend se cduhet te bejhe populli shqiptar. Nga na dole edhe analist i politikes more drejtoreshe bordelloje?!

 27. Diktatori says:

  Arjani ka te drejte kur thote se shqiptaret jane popull mishngrenes. Nuk eshte e rastit qe kujtesa jone eshte shkurter, dhe mishi ne harresen kombetare qe prodhon nje ndergjegje te dobet si popull nuk eshte pa gje…:-)…Si shpjegohet atehere qe po ky Rama nuk la gje pa bere vetem e vetem qe shqiptaret mos te qarkullonin pa vize ne kohen kur ishte ne opozite e te tjera mekate ne emer te asaj karrigeje ku sot ka vene te ndenjurat dhe kunder iteresave kombetare sot i tregon opozites kushtetuten?! Dhe njerezit e duartrokasin…Ky POPULL ka nevoje me sa shoh une per nje DIKTATOR dhe tek Rama shikon modelin hoxhian. T’ju rroje se jo me kot thone cdo popull meriton pallen sipas b…. Ju rrofte Mero qe po behet me katersh vetem e vetem qe ti beje fresk Diktatorit te ri.

 28. kavaja says:

  Po mo po te shkojn ne cadren haduteve vrasesve shkaterrusve te sjqiperis .ik trap pa tru .populli del per nje levizje te re me njerez te ri jo me lto horrat qe kan 27 vjet qe e ropen shqiperine.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *