Berisha mori fund me një fund që e zgjodhi vetë. Tani Rama duhet të rezistojë me çdo kusht!

Nga Spartak Ngjela

Në një analizë serioze, arrin në përfundimin se, Berisha, Basha dhe ca të tjerë si këta, menduan që, për të shpëtuar veten nga dënimi dhe konfiskimi i pronave abuzive, të sakrifikonin të gjithë Partinë Demokratikë

Tani gjithçka varet nga Rama: do rezistojë ky deri në fund në ruajtjen e pacenuar të kushtetutës?

Duhet të rezistojë me çdo kusht: sepse zgjedhjet duhet të mbahen patjetër në 18 qershor dhe pa qeveri teknike.

Thyerja e Ramës është dorëzim ndaj krimit dhe korrupsionit; dhe cenim i marrëveshjes që ka me amerikanët për Reformën në Drejtësi.

Tani, mospjesëmarrja e vjedhësve në zgjedhje, krijon hapësirën e gjerë të reformës, dhe shpejtësinë e saj.

Shqipëria është në embargo ekonomike për pengesën që Berisha i ka bërë Reformës në Drejtësi.

Çlirimi nga Berisha më 18 qershor, do të sjellë një gëzim të madh shoqëror në Shqipëri.

Në vitin 2013 shqiptarët dolën masivisht kundër Berishës dhe korrupsionit, dhe e përmbysën me një milionë vota.

Por e mbajti Meta.

Tani Saliu ka marrë fund me një fund që e zgjodhi vetë.

Dita e zgjedhjeve pa Saliun do të jetë një gëzim i madh në gjithë Shqipërinë.

Po revoltat e Saliut?

Janë njëlloj si kërcënimet e Sadatit: asgjë për asgjë…

Varet nga do anojë Amerika: nga Saliu apo nga çlirimi i shqiptarëve?

Amerika ka tre vjet që po lufton kundër Saliut dhe për çlirimin e shqiptarëve.

Po vetingu?

Vetingu e mori rrugën e vet dje, as nuk ka mundësi të pengohet më (tani shorti zgjidh gjithçka me paanësinë e tij universale).

Por sigurisht që vetingu është rrugë e gjatë: me hetime, me avokati, me procese.

Rrugën e shpejtë e gjeti vetë Saliu. Shqiptarët më në fund e mbyllën kapitullin e shëmtuar Berisha. Zgjedhjet e 18 qershorit do jenë gëzimi i madh i shqiptarëve.

Rama nuk duhet të bëjë asnjë lëshim antikushtetues.

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “Berisha mori fund me një fund që e zgjodhi vetë. Tani Rama duhet të rezistojë me çdo kusht!”

 1. fani says:

  E mbylle kafene ne dreke dhece hape prape?
  Ok, me bej nje fernet Taku.

  1. adi says:

   Faleminderit avukat qe egziston.
   Ne dreke te shkruaja qe thuaje o i uruar njehere nje fjale qe rilindja do fitoje zgjedhjet ,mqs ty te del gjithmone e kunderta . Dhe ja e bere ne darke.
   Faleminderit dhe njehere avukat.
   Ps: avukat piketo qe tani ndonje haker rus qe te kesh mese te meresh mbas zgjedhjeve qe do behen nga vjeshta. Te fala vetingut.

  2. tellalli says:

   rrak tak tak ciftetelin kom marak…rrak tak tak..une vetingun kam marak

 2. Tartufi says:

  Zoti e ruajte kete popull kaq te mjere,me kete lloj hajvanerije,qe lexohet dhe degjohet neper keto gazeta.
  Nuk ka fund hajvanerija,kur si nje cope hajvan derdellis pa pushim dhe pa kuptim me muaj dhe vite te tera.

  1. Erion says:

   Te pershendes alter-egoja e Molierit! Eshte verter gje e ralle qe te gjesh nje hajvan te derdellise. Te pellase po, por te derdellise…! Megjithate, pervec ketij detaji dukesh si ekspet havjanesh dhe nuk ve ne dyshim kete aftesi tuajen, por cfare kam veshtire te kuptoj qendron tek kjo fjalia jote e dyte: Cilin hajvan njihni ju qe derdellit me kuptim per muaj dhe vite te tera? Ma bej sevap nqs. ke mundesi sepse jam sinqerisht i interesuar. Shendet!

 3. kozmo says:

  Kjo eshte e verteta , kete gezim te madh e kam shprehur , qysh diten e pare qe Basha dha alarmin qe do te bojkotonte zgjedhjet . ATO DUHET TE DILNIN JASHTE LOJE ,POR QE VENDOSEN TE DILNIN VETE ,KJO ISHTE SUPRIZA ME E MADHE .
  FESTE TE MADHE KA SHQIPERIA !!!!

 4. Nandi says:

  BASHËN E KA LËNË MENDJA.!
  ZGJEDHJET E LIRA, DHE TË PASTRA,JANË ILAÇ PËR KËTË VEND.!
  VETINGU,SI THOTË AVOKATI,DO BËHET SE S’BËN.!
  KEMI KRAH AMERIKËN.!🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

 5. FIX 316 says:

  Rama do te rezistoje,se eshte i biri i babes!…

 6. Drejtesia says:

  Edi Rama ka nje popull te tere me vete.

 7. EDI RAMA Ataturku Shqiptar duhet ta ndaje mendjen ta coje vendin drejte EUROPES sa me shpejte ai ka mbeshtetjen eSHBA dhe EUROPES.

 8. gora says:

  Oh Kur do vij ajo dit qe mos I degjohet zeri Saliut, do jet sic ndryshon nata nga dita.

 9. Oketo says:

  Je i madh Z.Ngjela ! Gjerat po dalin ashtu sic i parashikuat ju !

 10. Bregdeti says:

  Shume “AMERIKAN” na e pozon veten ky avokati. Edi Ramen e votoi populli Shqipetar, dhe ndaj popullit e ka detyrimin me te madh, jo amerikaneve, se ne qe jetojme ne Amerike, as nuk na ben pershtypje respekti qe ka Rama per Ameriken, por te plotesoj kushte te mira jetese per popullin atje.

 11. Curr Beja says:

  Paskan shkruajtur edhe disa cadriste sot.Ca krimba qe nuk dine as te heddin firmen e tyre.
  Avokat Ngjela eshte intelektuali me I kompletuar ne vendin tone.

 12. artan panja says:

  BRAVO AVOKAT, NA GEZOVE ME KETO FJALE ZEMRE,,,,PD ME KOHE ESHTE KTHYER NE NJE PARTI ANTISHQIPTARE,,,SEPSE ME KOHE E KA VJEDHUR ,,RRJEPUR POPULLIN SHQIPTAR ,,NEN PARRULLEN E ANTIKOMUNISTIT,,,THONIN POSHTE KOMUNIZMI DHE NGA ANA TJETER VIDHNIN,POPULLIT S,MUND TI VIHET FAJ SEPSE AI NUK DINTE GJE,,,KJO PARTI TASHME DUHET TE PUSHOJE TE EKZISTUARI SEPSE I SJELL VETEM DEM POPULLIT SHQIPTAR,,,,BESOJ SE DHE REFORMA NE DREJTESI DO I GODASE TE KORRUPTUARIT E HAJDUTET E POPULLIT SHQIPTAR PA DALLIM FEJE ,KRAHINE E IDEJE,,///PO QE SE PD NUK HYN NE ZGJEDHJE ATEHERE 18 QERSHORI TE VENDOSET SI FESTE KOMBETARE,,,///

 13. fil says:

  MESI PO PRESIM MOS TJA SHIKOJME ME FYTYREN SALE PSIKOPATIT TE ZHDUKET NGA FAQJA E DHETU KAFSHA

 14. jeton says:

  Nje pyetje per Avokatin.
  Ke do te zgjidhte neser, mbrojtjen e saliut me 1 milion euro apo mbrojtjen e se drejtes falas.(ose mbase me pak leke)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *