“Disa ambasadorë të huaj në Tiranë janë shëmbëlltyra e djallit dhe interesave okulte të Serbisë dhe paguhen nga qarqet e drogës. Ata duhen flakur prej zverku!”

Prej kohësh në Tiranë ka nisur një sulm frontal ndaj ambasadorëve perëndimorë.

Shkak është bërë natyrisht insistimi i tyre për të kaluar reformën në drejtësi.

Insistim që nuk vjen prej vullnetit të tyre personal, por prej vendeve që i kanë punësuar, duke qenë se reforma në drejtësi është një produkt i SHBA-së dhe BE-së dhe Uashingtoni dhe Brukseli zyrtar, e kanë mbrojtur fort këtë gjë.

Një deklaratë e Vangjel Dules, se disa ambasadorë kanë kërkuar që partitë opozitare të futen në zgjedhje pa PD-në, e cila kërkon të mbajë peng reformën në drejtësi, ka bërë që ndaj ambasadorëve të shpërthejnë sërish sulmet.

Që disa ambasadorë të huaj në Tiranë janë shëmbëlltyra e djallit dhe interesave okulte të Serbisë e disa interesave private financiare, kjo nuk ha diskutim. Që disa prej tyre marrin rroga nga qarqet qeveritare të drogës, edhe këtë nuk e vë njeri në diskutim, por që të arrihej deri aty sa t’ju thonë disa kryetarëve të opozitës siç ka deklaruar Vangjel Dule, kjo është kriminale”, shkruan gazeta e Nikoll Lesit, “Koha Jonë”.

Zoti Dule! Trego emrin e diplomatit të huaj që populli ta marri për zverku e ta flakë nga territori shqiptar”, vijon më tej shkrimi.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në ““Disa ambasadorë të huaj në Tiranë janë shëmbëlltyra e djallit dhe interesave okulte të Serbisë dhe paguhen nga qarqet e drogës. Ata duhen flakur prej zverku!””

 1. Jurgen says:

  Dule ne versionin PATRIOT ahhahahahahahahahahhahahaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀

  1. The Punisher says:

   T´emen e s´emes….Dule Spartani na doli kunder ” adherfive” tani. Hajde qyfyre hajde.

 2. Dule evgjiti says:

  Duleeeee ! Goja llap po dora dap !
  Si guxon te flasesh kunder vellezerve tane orthodhokse serb ! AXIOS !!!
  Do te digjesh ne ferr !

  1. Korabi says:

   E paske lexuar artikullin… por me bythe ama 😃.
   Lexove titullin pe dhe Dulen ne foto dhe hopa, e bere lidhjen, e krijove artikullin ne koken tende.
   Jane fjalet e Lesit dhe jo te Dules ato.

 3. Kuq e zi says:

  Hahaaaaa
  Spo i flak greqia qe po e shkerdhejne me borxhe imagjino shqiptaret ku ambasadoret kerkojne te ndertojne shtet … dhe pd per ta kundershtuar eshte futur ne shpelle
  Qe kur vllaznit serbo-grek qenkan prish???
  Apo diversion dhjaksash!!!!

 4. arrif says:

  Keta derdimene , qe ndrojne turnet ne cader , mendojne se toka rotullohet reth cadres se tyre . Ca nuk e dine dhe ca harojne qe cadra eshte investim i Rusise per destabilitetin e Shqiperise . Nuk e di a ka gje me te qarte se mbeshtetja e hapur qe i ben Rusia me ambasadorin Rus ne Tirane , Greqia me perfaqesuesin Dule dhe gjithe median e shkruar ne Greqi dhe Serbia pothuaj ne gjithe median .

 5. Kombi says:

  Ore c’kini me Dulen?! Dulja kete i tha ne cadrene PD…dmth PD ka mbrojten e shtetit fqi.
  S I D O Q O F T E….kur Rama nuk e qiu Lulin qe ne 2013…tani eshte njecik vone.Po ka kishte qire Rama Bashen qe ne 2013 tani Basha do kerkonte prap…e thjeshte.

 6. arbereshi says:

  LLumi ka dale ne bulevard,majmunet zbriten nga pemet dhe bashke me arinjte dhe uqerit po bejne xhiro ne bulevard por edhe duke dhon men se cfare duhet te behet

 7. Dule kameleoni-struci says:

  Dule pushti pushtsras pisogledet tuaj greke luftuan per te shpetuar serbine gjate luftes ne 99
  Keshtu edhe ti si saliu yt doni ti veni flaken Shqiperise
  Por mutin keni per ti ngrene
  Shko tani andej nga Athina per piso-gledja te reja
  Strucet dhe kameleonet i njohin MIRE Shqipetaret

 8. heretiku says:

  Ketyre palo politikaneve, tani i ka ardhur veza ne b…. Deri tani kane bere “qejf”, sepse kane vrare, vjedhur me grushte , rrembyer dhe tjetersuar prona dhe nuk i ka hyre gjemb ne kembe. Kjo per faktin se populli shqiptar ( ne nje pjese te konsiderueshme te tij ), per fat te keq, ka nje nivel shume te ulet te kultures demokratike. Por sot punen e kane marre ne dore te huajt qe dine dhe duan te bejne diçka te mire, sepse per ndryshe Shqiperia qe sot eshte nje çiban qe mban ere te keqe, mund te kthehet ne nje gangrene qe cenon edhe ambjentin per rreth.
  Kjo lloj retorike qe perdorin sot keta plehra politikane dhe klyshet e tyre, se e dine se ç’i pret, me kujton retoriken plot pathos dhe “patriotizem” te nje plehre tjeter ne vitet 80-te, ne Panama, Manuel Noriega, kur ju shtrengua laku per pislliqet qe kishte bere. Filloi te bertiste kunder amerikaneve, qe nuk e lejonin me, te vazhdonte me pislliqet e veta. Filloi me mitingje oqeanike kunder amerikaneve, ne shtyp, ne media etj. deri sa nje dite amerikanet me minimumin e ushtarakeve nderhyne, e kapen si klysh qeni kete kriminel, dhe e plasen per jete ne burg ne U.S.A. Me nje fjale, ky plehra e sheh dhe do te vazhdoje ta shohe driten e diellit, deri ne fund te diteve te veta, ne formen e kutise se shahut, pra prapa hekurave. Ky krimineli, ndoshta i ka thirrur “shoket e luftes” shqiptare qe ti shkojne prane per ti bere shoqeri. Xhek Londoni do ta quante “thirrja e gjakut”, kushtrimi i gjakut bastard kriminel.
  Prandaj, te gjithe si nje kor korbash, bashke me “zogjte” e tyre, po bertasin kush e kush me fort kunder te huajve qe po kerkojne te vendosin drejtesi dhe normalitet ne nje vend qe gjeografikisht eshte ne Europe. Boll te kesh 2 pare mend per ti thene ketij Tam-Tami te plehrave “Bjerini daulles, se i bini bukur, por qelia prane asaj te Norieges po ju pret”. Dielli me shoshe nuk bllokohet.

 9. perforcuesi grek I cadres liria. greku I jep mbeshtetje bash berishes per faljen e detit. ps-ja e coi ne kushtetuese firmen e tradhetarit basha. per kete, greku vangjelis dulucis e shperblen bashen e sulmon ramen. te na rruash z. vangjeli dulucis, te na rruash me gjith berishen e bashen.

 10. Crusader says:

  As te lexojne nuk dijne Camet komentatore te Temes. Moj kasolle ku i mblodhe.

 11. __TAIPI says:

  Perfundimisht komentohet pa u lexuar po duke pare fotot…o njerez..jane fjale te NIKOLLE LE(HE)SIT e jo te DULES,ky popull o Nikolle kur nuk kap per qafe ato qe ja kan hyp e zbrit ne qafe per 27 vjet tash e ja kane ba zi e ma zi nuk ka pune me asnji ambasador tek e fundit cdo ambasador ban at qe ja do interesi i venit te vet po POLITIKA SHQIPTARE ku gjoja ban pjese edhe ti ca ban o NIKOLLE?!?!Shqyptari e ka te keqen ka Shqyptari jo ka ambasadoret!

 12. __TAIPI says:

  Nje bravo te madhe per HERETIKUN!Respekte mik

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *