Edi Rama thumbon Bujar Kapexhiun: E kam mik dhe më dhimbset, por mendjes s’ke ça i bën…

Në morinë e replikave me komentues të ndryshëm në faqen e tij në FB, kryeministri Edi Rama ka thumbuar edhe karikaturistin Bujar Kapexhiu.

I pyetur nga një komentues për karikaturat e tij, Rama tha se Kapexhiun e ka mik, por mendja bën të vetën.

Replikat:

Komentuesi: Pershendetje I Nderuar Z.Kryeminister……

A eshte e mundur t kontaktoj pak me ju sepse kam kaq koh qe mundohem por spo e gjej nje zgjidhje..

Ju lutem te me jepni nje pergjigje…

Ju Faleminderit

Edi Rama: [email protected]

Komentuesi: Tregojani pak dhe njéfar artisti Bijar Kapexhiut , se dhe ai ka filluar dhe kritikon sukset e PS ésht bér njésh me ata té çadrés

Edi Rama: Bujari ne cader ka qene qekur ishim bashke ne Akademine e Arteve, e bene edhe rektor, e kam mik me dhimbset, po s’ke c’i ben nganjehere, mendja mendje eshte😀 Prite kur te thote qe ne cader kam qene edhe une, po ne fakt jo, une ika nga sheshi i revolucionit demokratik qekur pashe Saliun qe erdhi me cadren e te ndjerit shokut te tij Ramiz, per te uzurpuar Partine Demokratike✌️

Komentuesi: He pra,pak seriozitet se ngele gjithe diten tek juventusi.

Edi Rama: Mentor Juventusi ishte dje po do jesh aq i tronditur nga rezultati mbreme sa s’do kesh vene gjume ne sy e te duket e njejta dite😀

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Edi Rama thumbon Bujar Kapexhiun: E kam mik dhe më dhimbset, por mendjes s’ke ça i bën…”

 1. ferdi says:

  O ED RAMA , BUJAR KAPEXHIU ESHTE çam , mos u çudit me te , se te ter çamt jan me PDne e sali berishen , mos u lodh kot te besh ortak ne koalicion IDRIZIN , ai behet me ty se do perfitim pushteti , sa u afruan zgjedhjet u hodh tek preri çadres jan qelepirxhinj çamt o ED RAMA , nuk njohin atdhe , por thjesht duan te marin mallin e humbur se per çamerin asqe i rruhet fare , kjo esht e verteta , se si e do protokolli jot zoti kryeminister esht gje tjeter , ajo ha debat.

 2. Kapexhiu eshte nje xhihadist dhe ka gjt vetveten tek pd komuniste.

 3. Padrino says:

  O Vince ,na cave trapin me juven, shiko se po vazhdove me juven, sbej fushate elektorale, per PS, se une jam me INTER.jo o i biri Kristaqit, e mbroj PSne , se i ka rrenjet , ne 8Nentorin e 41shit. Mos i lesho pe bandes se Pdiste me lulushin , e salushin ne krye. Ne 18qershor te behen Zgjedhjet, duan, apo sduan , keta tradhtar, me lilo defterin, e floririt .

 4. Donalda says:

  I nderuar Ferdi, me vjen keq o shqiptar qe flet keshtu per camet. Jane shqiptar si labi, myzeqari,kosovari, dukagjinasi. Eshte shume turp te flasim . Jane keta came qe fale tyre eshte e sot kerkojme e flasim per camerine.ndryshe do ishin si ata camet ortodokse qe jetojne atje dhe Kane frike te thone se jemi shqiptare.
  Camet Jane shqiptare te nderuar, puntore familjare te mire dhe besnik. Nuk jam came por nderoj muziken e guzhinen came. Prinderit e familja ime Kane jetuar me familje came.edhe une kam jetuar me familje came te ardhur nga Igumenica, eh sa te mire ,sa me Kane ndihmuar familja Veseli. Punetore qe erdhen te shkateruar Por mbijetuan .shembull per te gjithe. Nderime.
  E sa per bujarin jo te gjithe lindin tamam.

 5. Sokol says:

  Ferdi Çamt te qine ropt po mylle buçen.Ne kurre skemi vrare e skemi djegur Shqiperine komuniste nuk jemi sepse komunizmi kurre ska ikur nga Shqiperia si Saliu si Socialistet.

 6. loreta says:

  E mbani mend? Kur ne vitin 1996 Sali Berisha mblodhi ca “intelektuale” ne sallen e operes dhe baletit ne pallatin e kultures Tirane sepse donte te mirrte edhe mbeshtetjen e tyre per tu bere president per here te dyte, por kete e donte qe ta thoshnin ata “intelektuale” qe ta degjonte populli.Bujar Kapexhiu tha: Ta provojme dhe nje here president Sali Berishen….kur Shqiperia ziente nga gjaku qe u kishte derdhe Sali Berisha ne mes te Tiranes qytetareve dhe opozites se asaj kohe. Me ka ngele fiksim se e kam pare dhe degjuar direkt nga tv. E thashe me vete: Po ky Bujari paska qene artist i mire per role negative, por paska qene shume i keq per shikuesit duke i shkelur atje ku s’e meritojne. Prandaj Bujar Kapexhiu eshte ai qe ka qene, nuk ngrihet dot mbi veten qe reflekton dashakeqesi dhe servilizem, por mbi te gjitha shpirt katran e keshtu do te vdes. Ka dhe te tjere si ai.

 7. albani says:

  Bujari eshte edhe pak sigurims, nga ata te kohes se FeCor Shehut, por keshtu ia desh puna, s’ke se c’te besh. Ka frike nga Saliu se i nxjerr dosjen, sa per Z. Rama, nuk ka frike prej tij, se e di qe nuk i vjen e keqja nga Kryeministri. Po perse keshtu? Sepse dosjet e spiuneve te kohes se Enverit (bashke me te veten) i ka ne shtepi dhe kopjet e tyre ne Serbi, tek UDB-ja e Salihit.

 8. pero says:

  Bujar Kapexhiu ka qene pak spiun, Berisha e ka dosjen e tij , ndaj ai eshte me PD, pra me Berishen. Si oportunist, sot atij itakonte te ishte me Ramen, por …po dosja?

 9. landi says:

  Po me bujarin c’pate??!!
  Ai thjesht pershesh ha, vecse i ka qelluar i prishur!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *