“Lulzim të ruajtë Perëndia mendjen, që thua se SHBA dhe BE qenkan organizata mafioze”

Lulzim Basha ka bërë një deklaratë të rëndë këtë të mërkurë nga çadra e PD-së, duke thënë se vettingu është projekt mafioz i ndërkombëtarëve.

Deklarata është e rëndë, duke qenë se Uashingtoni dhe Brukseli zyrtar, i kanë dalë zot reformës në drejtësi.

Pas deklaratës së Bashës, Taulant Balla ka ironizuar kreun e PD-së nga Librazhdi.

Mos u terhiqni nga vettingu, po doni te behet Shqiperia”, me tha nje xhaxha sot ne Librazhd. Tani degjova se Lulzim Basha paska thene se “projekti i vettingut është projekt mafjoz”. Sipas Lulzimit,

SHBA 🇺🇸dhe BE🇪🇺 qenkan dy organizata mafioze😂😂😂, sepse kane mbeshtetur kete projekt.

Lulzim te ruajt Perendia mendjen!

Vetingun vetem mund ta vonosh edhe ca dite, por harroje se mund ta bllokosh”, shkruan Balla.

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në ““Lulzim të ruajtë Perëndia mendjen, që thua se SHBA dhe BE qenkan organizata mafioze””

 1. asd says:

  Lul Bashes nuk i duhet me cadra. Tani i duhet nje vinc i larte… qe te hidhet e ti jape fund karrieres.

 2. ALBAN DEGA says:

  SHPETONI LULEZIM BASHEN !

  … I ka shkuar truri per lesh..

  Skizofrenia e tij ka kaluar ne faze kritike… bashke me agonine e PDSH-se nga kriza qe cadra vetem e perkeqesoi edhe me shume!
  Shpetoni Lulezim Bashen… Truri i punon cdo dite e me mbrapsht! As ambasadoret e Rusise, Beogradit, Athines… bile as Dora Bakojanis me Shpellen e saj te Dragobise nuk ka cfare ti beje !
  …. I ka shkuar truri per lesh !

  1. Fuks says:

   si ish spiuni i deges.dhe fshatar i Metes ti i di shume mire keto pune sekur nuk eshte e duhur edhe ish sigurims i enverizmit dhe qytetar i demokracise amerkane

 3. ALBAN DEGA says:

  SHPETONI LULEZIM BASHEN !

  … I ka shkuar truri per lesh … p… jeshke!

  Skizofrenia e tij ka kaluar ne faze kritike… bashke me agonine e PDSH-se nga kriza qe cadra vetem e perkeqesoi edhe me shume!
  Shpetoni Lulezim Bashen… Truri i punon cdo dite e me mbrapsht! As ambasadoret e Rusise, Beogradit, Athines… bile as Dora Bakojanis me Shpellen e saj te Dragobise nuk ka cfare ti beje !
  …. I ka shkuar truri per lesh ! E jo lesh dosido por lesh pjeshke….
  Nuk mund te ndodhte ndryshe… Lulezim Basha eshte nje P… jeshke mashkull!

 4. koha jone says:

  Lulzimja si budallaqe qe eshte , mbasi i mbaroi te gjitha shpifjet per qeverine , tani i eshte kthyer nderkombetareve . Dosja e tij dhe e shokeve te tij punetor eshte gati duke pritur wetingun .

 5. Aksi says:

  Lulezimi eshte bere per te 5a, ky thote te ruajte Perendia mendjen. Mendja Lulit ka ikur baj baj, ooo tao tao!

 6. LAJTHIZA says:

  Ka te drejte basha dhe i ka rene ne koke!!
  Shihni sesa ka vrare shba ne tere boten
  shihni hipokrizine e BE-se qe i mban peng vendet e ballkanit e sidomos shqiperine
  kane 26 vjet ne shqiperi dhe nje mut kane sjelle dhe bejne lojen sikur fajin e ka politika jone
  ata po te duan e shpetojne popullin nga tre gadafet qe kemi ne krye por NUK DUAN!!!

  1. xheJ eN Bi says:

   LAJTHIZA…

   Edhe ty ,te te rroje trupi se mendja te ka vdekur,me keq se Lylzimi.

 7. LAJTHIZA says:

  Ka te drejte basha dhe i ka rene ne koke!!
  Shihni sesa ka vrare shba ne tere boten
  shihni hipokrizine e BE-se qe i mban peng vendet e ballkanit e sidomos shqiperine
  kane 26 vjet ne shqiperi dhe nje mut kane sjelle dhe bejne lojen sikur fajin e ka politika jone
  ata po te duan e shpetojne popullin nga tre gadafet qe kemi ne krye por NUK DUAN!!!
  NUK DUAN!

 8. LAJTHIZA says:

  Ka te drejte basha dhe i ka rene ne koke!!
  Shihni sesa ka vrare shba ne tere boten
  shihni hipokrizine e BE-se qe i mban peng vendet e ballkanit e sidomos shqiperine
  kane 26 vjet ne shqiperi dhe nje mut kane sjelle dhe bejne lojen sikur fajin e ka politika jone
  ata po te duan e shpetojne popullin nga tre gadafet qe kemi ne krye por NUK DUAN!!!
  NUK DUAN!!

 9. LAJTHIZA says:

  Ka te drejte basha dhe i ka rene ne koke!!
  Shihni sesa ka vrare shba ne tere boten
  shihni hipokrizine e BE-se qe i mban peng vendet e ballkanit e sidomos shqiperine
  kane 26 vjet ne shqiperi dhe nje mut kane sjelle dhe bejne lojen sikur fajin e ka politika jone
  ata po te duan e shpetojne popullin nga tre gadafet qe kemi ne krye por NUK DUAN!!!
  NUK DUAN!!!

 10. LAJTHIZA says:

  Ka te drejte basha dhe i ka rene ne koke!!
  Shihni sesa ka vrare shba ne tere boten
  shihni hipokrizine e BE-se qe i mban peng vendet e ballkanit e sidomos shqiperine
  kane 26 vjet ne shqiperi dhe nje mut kane sjelle dhe bejne lojen sikur fajin e ka politika jone
  ata po te duan e shpetojne popullin nga tre gadafet qe kemi ne krye por NUK DUAN!!!
  NUK DUAN!!!

 11. LAJTHIZAah says:

  Ka te drejte basha dhe i ka rene ne koke!!
  Shihni sesa ka vrare shba ne tere boten
  shihni hipokrizine e BE-se qe i mban peng vendet e ballkanit e sidomos shqiperine
  kane 26 vjet ne shqiperi dhe nje mut kane sjelle dhe bejne lojen sikur fajin e ka politika jone
  ata po te duan e shpetojne popullin nga tre gadafet qe kemi ne krye por NUK DUAN!!!
  NUK DUAN!!!

 12. Arber says:

  O lul o budalla, e shkaterove fare PD-ne

 13. MONDI says:

  LULZIM BASHA ESHTE NEN EFEKTIN E DROGES KUR THOTE SE SHBA DHE EUROPA JANE ORGANIZATA MAFIOZE .
  AI DROGOHET PARA SE TE DALI DHE TE FLASI NE CADER. AI NUK I SHPETON KURRE KRIMINELET E GJYKATYAVE DHE TE PROKURORISE.
  BANDES SE DREJTESISE I KA ARDHUR FUNDI DHE AI ESHTE I PA SHMANSHEM.
  FALEMINDERIT AMERIK DHE EUROP SE PA NDIHMEN TUAJ SHQIPERIA DO TE LENGONTE NEN KTHETRAT E KRIMIT.
  TE LUMTE O KRYEMINISTER UNIK DHE DINJITOZ>

 14. Kuq e zi says:

  A eshte problem i imi apo edhe i shume mbeshtetesve te partise demokratike???!!!
  A eshte kjo pd e vertete apo ne deri sot kemi qene qorra??
  E dinim qe shume komuniste dhe sigurimsa ishin strehuar ne pd e ps por fytyra qe po nxjerr pd don te jete e vetmja trashgimtare e ppsh
  Po nderkombtaret valle a e dinin ke kane perkrahur keta 25 vjet?

 15. Viroi says:

  O Lajthiza, mjafton nje klik per mesazhin. Po e bere disa here ngjan me fjalimet e perseritura te Lulit.

 16. tau says:

  Ketij Balles do 4 breza ti iki shorehja e provincialit nga fytyra. Derrkuci cufo.lol

 17. emigranti says:

  Varie veten me litar o lulo,me litarin e gomarit o lulo,ISO djema ISO eeeeeeeeeajde lu lo vafsh ne vale te gomereve,ISO djema ISO eeeeeeeeeeee

 18. pjeter says:

  faj kane edhe ambasadoret, ky njerei duhet shpallur non grata nga te gjitha vendet e be-se, dhe shba-ve, qe te jete i detyruar te rrije ne shqiperi, ose maksimumin te shkoje ne ato vende ku po i sherben me perpikmeri,le te kerkoje azil politik bashke me baben e partise, e te rrine te qete se shqiptaret edhe mund tu bejne nje fare leshimi, vetem te mos kthehen me ne shqiperi se nuk do i kerkojne ekstradime.

 19. Zgjohu SHqipo ! says:

  Tellalli e ka shkelur me te dyja kembet sot,mjere shqiperia me keta
  vulehumbur do te bejme Rrepubliken e re ne mo Lulzime.te gjithe jemi
  demokrate edhe socialdemokrate por te tille RRote k…ri.nuk ben me Nena !!!!

 20. i huaji says:

  nje stil i perdorur ne serbi kur ne gazeta ka ndonje shkrim qe nuk ju pershtatet rexhimit serb,ateher inkuadron komentues si lajthiza qe te mbush faqen me komente te perseritur por qe nuk ka kuptim por efekti i vetem eshte qe njerzit mos ti shprehin mendimet e veta, pra kjo loje u mesu edhe ne shqiperi,por pyetja vjen kush jua mesoj kete dhe cudira vjen nga pd-ja?

 21. Jimi says:

  Lule! Ne ne goje te ujkut hedhim valle, Te jetojm e te punojm si ne rrethim!
  Pse me kot te thone :Pinjoll i Enverit?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *