Rama: Shqiptarët shpëtuan për se dyti Malin e Zi

“Hyrja e koalicionit qeverisës me shqiptarët në Mal të Zi e ka shpëtuar për së dyti këtë vend për shkak se në këtë mënyrë ata u mbështetën nga aleanca e NATO-s dhe BE-ja”

Kështu ka thënë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

“Duke hyrë shqiptarët në pushtet së dyti shpëtuan Malin e Zi. Herën e parë ata e bënë në mbështetje të referendumit për pavarësinë dhe herën e dytë ata mbështetën një koalicion të angazhuar për t’u bashkuar me NATO-n dhe BE-në”, ka thënë Rama, përcjellë “Vijesti” e Podgoricës.

Më pas ky lajm është shpërndarë gjithandej edhe në mediat serbe duke i dhënë jehonë të madhe deklaratës së kryeministrit të Shqipërisë.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Rama: Shqiptarët shpëtuan për se dyti Malin e Zi”

 1. tropojani c100 says:

  bravo rama,nuk besoj se ka patur shqiperia ndonjehere kminister si rama qe deklarohet hapur dhe ne menyre te vazhdueshme per te drejtat dhe perkrahjen e shqiptareve jashte kufirit shteteror te shqiperise 👍

 2. D O K L E A T I says:

  Eshte veshtire te mos i dalesh kunder “rapistit”.
  Keshtu duhet veprua jetimet. Per kompenzim barem duhet qe shqiptaret te trajtohen te barabarte.

 3. kryeredaktor,botoje te lutem komentin says:

  Mali i zi nje Shtet i vogel,per Kosoven qe po i shtrin doren,duke kujtuar kohen e krizes pas pritjes se te larguarve nga lufta(kujtojme mali i zi priti mijra te larguar nga lufta),eshte megjithate i madh per Shqiptaret qe jetojne atje,dhe nuk eshte se shqipetaret shpetuan malin e zi,por mali i zi shpetoj shqipetaret duke u shtrire doren per bashkeqeverisje,ndersa persa i perket demarkaconit,te mos beje hajgare sepse kosova per 24 ore merr podgoricen!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *