REPLIKAT/ Qytetari: Si na përjashtove ne çamët nga Vetingu? Rama: Pse u rrëzua Idrizi…!

Shpëtim Idrizi ka mbetur jashtë komisionit ad hoc të vetingut, pas votimit të djeshëm në parlament.

Për këtë arsye, një komentues i është ankuar Ramës, pse i përjashtoi çamët nga ky komision.

Ja debati:

Qytetari: O Edi po si na perjashtove nga vetingu more zoteri??Dhe ne camerit qe mendonim se me ty do ishte ndryshe. 

Rama: Hahaha si ju perjashtova a jeni ne vete a s’jeni ne vete?! Eshte ceshtje pergjegjesish zoteri nuk eshte pune hallve, partia qe udheheq ka edhe pergjegjesine me te madhe, si thua ti njesoj eshte pergjegjesia kur ke 65 deputete dhe kur ke 5?!

Jo mik, dhe ky nuk quhet perjashtim nga Vetingu, aspak, sepse Vetingun do ta bejne te tjere s’do e bejne partite!  Shendet!

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “REPLIKAT/ Qytetari: Si na përjashtove ne çamët nga Vetingu? Rama: Pse u rrëzua Idrizi…!”

 1. Papa Tfgs1 says:

  Qytetari çam : o Edi po si na kërreve sitë bre ???
  Edi : Jeni mutër të pabesë që kërkoni të hani nga të dyja anët! Hani mut tani !

 2. joel shkodra says:

  Ka nje kundershti ne “logjiken” e “kokeministrit”. “Partia qe udheheq ka pergjegjesine me te madhe”. Pastaj: “Vettingun s’do e bejne partite”.

 3. Albani says:

  Po ik o kryeminister I nderuar dhe mos u merr me gjithfare pacavuresh,nuk u kthehet pergjigje te gjithe psikopateve te cilet nuk I lidh gje me ceshtjen Came te cilen ti e ke sjelle aty ku duhet,por I lidh me krimin dhe hajdutllikun.

 4. BESIM, QETESI E DASHURI says:

  Camet nuk kane neoje per Vwting.Ata jane te paster si qilibar dhe vetem kur ti kujosh punen e pronave qe i kane me tapi ne Shqiperi nga baballaret Turq menjehere bashkohen dhe therrasin ne emer te Partise Came. Vet emri tregon qe kesaj Partie i intereson vetem ceshtja came per Shqiperine merakoset pARtIA E mINORITETIT, pARTIA E fSHATARVE, pARTIA E gORENVEVE, pARTIA E VLLEHEVE, pD E MALOKEVE DHE PS E KOMUNISTEVE TE ENVERIT.

 5. Maks says:

  Partia e cameve per mendimin tim duhet nxjerr jasht ligjit sepse percan unitetin e vendit i bie qe cdo krahin te formoi partin e vete tamam si principatat

 6. Sparetaku says:

  Nuk me vjen mire qe nuk e kuptojne çamet.Ne komision duheshin tre veta,keta ishin kater,atehere njeri do ikte patjter.Ne kete rast me qe LSI-ja ka me shume mandate u zgodhe Luan Rama.Pse qenka fajii i ps-te apo i Rames? Faktieshte se nuk mund te mos zgjidhej ai i LSI qe ka me shume mandate.Por çamet keshtu kane qene,te pabese.Edi Rama,me sa dim neve,ai ka punuar shume per çeshtjen çame.Mire beri Idrizi qe iku se ata (PDIU) te shesin kur te duash.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *