Batuta e Ramës me Berishën: Sali mblidh mendjen, do e mbyllësh jetën politike në çadër

Kreu i qeverisë nuk kurseu as batutat gjatë fjalës përpara të rinjve.

Rama tha se ish-kryeministri Sali Berisha ka në pushtet qëkur ka lindur ish-­ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri.

Faleminderit Kavajës që do shtet, faleminderit Dajtit që do punë, ku janë këta të Dajtit, ka ndonjë nga kanunarët e mi të Surrelit, si katundar që jam…se thoshte sot Saliu, ai tallet me katundarët, o Sali unë jam qytetar që bëhem edhe katundar, se nuk e kam problem fare.

O Sali mblidh mendjen, siç ta tha edhe Saimiri, Saimiri lindi, t’i ishe në pushtet, Saimiri u bë baba, ti në pushtet…, tani nuk ka më Sali.

Do ta mbyllësh jetën politike në çadër…aty në çadër, qëndresë. Ti, Luli dhe të gjithë ju të tjerët, Shqipëria do bëhet shtet. Drejtësia nuk do jetë si pazari i Lulit do jetë si pazari i Lali Erit“, u shpreh Rama.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Batuta e Ramës me Berishën: Sali mblidh mendjen, do e mbyllësh jetën politike në çadër”

 1. Beli says:

  Simone de Beauvoir (filozofe franceze, e shoqja e Sartrit) pati thënë: “Grua nuk lind, grua bëhesh”. Kjo do të vlente edhe për punën e fjalës “katundar” që apostrofoi sot Berisha: “Katundar nuk lind, katundar bëhesh”. Berisha nuk mbeti “katundar” se u lind në Vuçidol, ai u bë “katundar” mu në mes të kryeqytetit me sjelljet e tij harbute. Ndërkaq, katundarët, banorët e respektuar të fshatrave shqiptare, nuk ka pse të ndjehen të fyer nga përdorimi përqeshës i kësaj fjale, sepse ata në fakt janë qytetarë, madje më qytetarë se Berisha e Basha.

 2. Surrelsi,zevzek says:

  HEJ! KATUNARO!
  MË 18- QERSHOR ,DUM VOTIMET NE!
  MOS NA PRI NË BESË!
  TI E DI SI DO JA BËSH ME LULUSHEN!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *