Blendi Fevziu: Është dhënë urdhër për eleminimin fizik të Lulzim Bashës, autori vrasës me pagesë (është serioze)

Blendi Fevziu shkruan sot, se ka pasur një urdhër për eleminimin fizik të Lulzim Bashës.

“Kush e kërcënon Lulzim Bashën? Kjo ishte pyetja që bënte dje një media e rëndësishme në vend, duke ju referuar faktit që eskorta e Bashës ishte përforcuar edhe me efektive të një policie private. Basha nuk e komentoi lajmin, por sot në mëngjes, befas, masat ndaj tij ishin përforcuar ndjeshëm nga vetë Grada e Republikës, që është përgjegjëse për sigurinë e tij fizike. Masat janë shtuar në kohën që ai është në lëvizje por edhe në banesë. Opinion.al ka tentuar prej disa ditësh të zbulojë misterin e këtyre lajmeve, sipas një kronologjie që ka qenë befasuese edhe për ne vetë.

Mbrëmjen e së hënës, një burim i besueshëm i yni, nga një prej vendeve fqinjë, i tha Opinion.al se në ditët e fundit, pa e përcaktuar ekzaktësisht kur, shërbime të specializuara të sigurisë ishin informuar se ndaj kreut të opozitës shqiptare po organizohej një atentat për eleminim e tij fizik.

Po sipas të njëjtit burim, atentati synonte destabilizimin e situatës politike në vend dhe me gjasë, ishte organizuar diku jashtë Shqipërie.

Për 48 orë ne u interesuam në gjithë burimet tona dhe mësuam në linjë konfidenciale se informacioni kishte mbërritur realisht në Shqipëri, në një rrugë pak të çuditshme dhe të largët. Por ndryshe nga raste të tjera të ngjashme, ai kishte emrat konkretë të personave të kontaktuar për atëntatin, madje sqaronte se për të qenë kontaktuar dy grupe të ndryshme, pa pasur dijeni për njëri – tjetrin. Emrat konkretë të personave janë në informacionin zyrtar, i tha Opinion.al një burim i rezervuar. Personi më i përfolur dhe më rrezikshëm është një individ me rekorde kriminale, vrasës me pagesë, që jeton jashtë Shqipërie dhe që ka vënë edhe një herë tjetër në gadishmëri policinë shqiptare në vitit 2011 pas një informacioni se donte të godiste një tjetër politikan të rëndësishëm të saj kohe në Tiranë. Informacioni duhet t’i jetë përcjellë strukturave të sigurisë në Shqipëri dhe sipas informacioneve tona, është zyrtarizuar edhe me letërkëmbim midis tyre.

Për të pasur një informacion më të sigurtë ne ju drejtuam disa burimeve zyrtare, madje njëri prej tyre, ai i presidentit të Republikës, sqaroi se një informacion i tillë është në duart e strukturave të sigurisë në vend.

Asnjë prej burimeve nuk sqaron më shumë, por pardje, shefi i SHISH ka pasur një takim urgjent me Presidentin e Republikës dhe më pas, siç mëson Opinion.al ai ka takuar po kaq urgjent Ministrin e Brendshëm Xhafa dhe Kryeministrin Rama.

Pak orë pas takimit Basha është vënë në masa të shtuara sigurie dhe po ashtu nga organet e specializuara po hetohet për të vërtetuar informacionet. I njëjti burim që informoi Opinion.al të hënën shtoi se kjo çështje ju është referuar në një vend jashtë Shqipërisë edhe shërbimeve partnere që po merren mjaft seriozisht me informacionin.

Nuk ka dyshim që çështja është tejet serioz dhe duhet vlerësuar me maksimumin e seriozitetit. Por njëkohësisht , përdorimi politik i saj, pra qoftë edhe i informacionit do ishte tejet i papranueshëm në një [ështje të tillë kaq delikate.

Nuk dihet se kush qëndron pas një plani të tillë dhe nëse ai ishte në fazë ekzekutimi apo thjeshtë ideje, por dihet që interes për këtë mund të ketë çdo vend apo shërbim që i intereson destabilizimi i vendit në një moment delikat”, shkruan Fevziu.

Shënim: Ky është shkrim serioz, jo pjesë e rubrikës “Antena brenda Familjes”

REMOTE_ADDR:[]

81 komente në “Blendi Fevziu: Është dhënë urdhër për eleminimin fizik të Lulzim Bashës, autori vrasës me pagesë (është serioze)”

 1. Eviola says:

  Vete PD e ka nxjerre lajmin panik per te bere zhurme e te mbaje vemendjen nga cadra kujt i krisi per Lulushen!

  1. Une... ti... ne te gjithe... says:

   Po po eshte mese bindese kjo histori, une e besoj!

   Berisha provoi sukses me vrasjen e azem hajdarit dhe tani do tja fusi edhe nje bashes!

   Mos i rrini prane se ua nguli na nje te gjitheve!!!!

   1. Edkari says:

    Mjere
    ai e familja e atij qe ka dhene porosi se me te medhenj por dhe me te vegjel
    do paguaje.
    Do tunden ne litare deri sa te kalbet litari.

    1. Grigor says:

     He ty t’pastë Partia Demokratike sepse budall ma t’madh nuk ban ma nana.
     E ku kena pasë me shkue na si PD, pa budalla si puna jote qi na vijnë ka pas deri ne vdekje vetem duke u dhanë ca lmosha e thërrime. Kam me të dekorue vetë me dorën time.
     Pastaj jam me dhanë urdhen me t’vra dikush qi t’bajm protesta për vrasje tande por mos ki merak. Kam me t’ba deshmor t’demokracisë.
     Naltmadhinija e Tij
     Sali Berisha
     Mret i Shqiptarvet

  2. Kujtimi says:

   Nuk bie rufeja ne halet. Ky eshte nje lajm I sajuar qe te tereqin vemendjen nga budalleqet we flet per dit

  3. Wtf says:

   Hodhi Fefzua një lajm në lum dhe o burra gjithë topet e fshatit për ta nxjerrë në dritë……

  4. ☆Gopisti i NSHRAK-u.t☆ says:


   Lul,
   Kam kohë që po të them
   Sala,
   Do të bëjë Azem.
   Lëre,
   Mbylle këtë punë
   Lëre,
   Salën, bëji munë!
   Mos,
   Mos thuaj që s’të thash
   Nuk je
   Lule për kallash 😆!

  5. Timi says:

   Hahaha cfare shakaje ndyresirash! Vazhdoni me mashtrime. E perse duhet vrare ai hale? I vetmi qe mund ta vrase ate eshte Sali Berisha sic vrau Azemin, Sokol Olldashin, deputetin e PS Xhindi dhe shume te tjere. Edi Rama nuk ka asnje aresye qe te vrase Bashen. Basha eshte nje mbeturine pa vlera qe Rama e mund ne cdo beteje elektorale. Te tjere qe mund te jene te interesuar qe te vritet Basha jane Athina dhe Beogradi qe nuk e duan Edi Ramen dhe PS-ne dhe duan ti hedhin benzine zjarrit. Megjithate une mendoj qe kjo eshte nje tjeter genjeshter e radhes e mediave te PD-se.

   1. gjyshi says:

    Beogradi, para se te mos e doje Ramen, nuk e do Shqiperine.Ai do ” shesh për përshesh” aty ku ka më tepër dëshirë qe me “një të rame, dy te vrame”.

  6. xheJ eN Bi says:

   Kot mundohet Blendi per te gjetur rrugetimin e urdherit te eliminimit .
   Shume e thjesht.
   Interesimi fillon nga Berisha ,ben nje trajektore jashte kufijeve te Shqiperise
   dhe kthehet perseri te Berisha
   Eshte e njohur ,se Berisha per te ardhur ne pushtet ,vjen nepermjet
   destabilizimit.
   Me nje gure vret dy zogj.Njeri zog eshte se vjen ne pushtet dhe zogu i dyte
   eshte se zbaton nje urdher nga UDB-ja.
   Kjo ndodhi qe nga 2 Prilli i 91-it.Kete deshte te bente ne Shtator te 98-es,
   por gjithmon duke bere “kurban” njerzit e tij.

   Ne 91-in vrau 4 te rinje PD-ist ,ne 98-en shpuri Hajdarin ne nje prite per te
   perfituar nga vrasja e tij dhe tani ben “kurban” Bashen per trazira.

   Blendi vjen verdall per te thene shtetin ,kur dihet se eshte Serbia nepermjet
   agjentit te tij Sali Ram Berish.

   Ky avaz ka qe ne 91-in .Kur Shqiperia po hynte ne nje rruge te drejte me
   Qeverine e Stabilitetit ,agjenti Sali Ram Berisha beri te 100-at per ta shkateruar ,si e shkateroi.
   Me te marre pushtetin ,e beri Shqiperine “si kazan plerash”deri sa per nje fije peri
   do binte nje lufte civile.
   Edhe ne 98-en kur Shqiperia po ecte normalisht ,agjenti UDB-es Sali Ram Berisha
   tenoi ta trazonte perseri Shqiperine,po fal nderkombetareve shqiptaret shpetuan.

   Tani,perseri qe Shqiperia po behet SHTET ,agjenti i UDB-es ka dy arsye per
   destabilizim.
   E para per te shpetuar koken nga Vetting-u dhe e dyta ,do te shpjere deri ne fund
   detyren qe ka marre nga UDB-ja.
   ( Kam frike nga ajo qe thuhet : e treta e verteta ).

  7. Xy says:

   Din shume Qerosi, ja ndin tolla. Ka vendose baca Sali me e shpalle deshmore? Ha ha ha

  8. Adami says:

   PO IK MOR I QELBUR. TE GJITH GENJESHTAR JENI JU KLYSHET E SALIUT. E BENI VETEM QE TE HIQNI VEMENDJEN NGA C’KA THA BASHKIMI EUROPIAN DJE. JU KELYSHET E SALI SERBIT JENI KANCERI I SHQIPERISE.

 2. Albani says:

  Hahaha,shume thjeshte.Perveç Sali Berishes,nuk ka kush jep urdher.I duhet nje “hero” ne keto momente,dhe paska zgjedh Lylen.

 3. BESIM, QETESI E DASHURI says:

  Enver Hoxha nga Vicidoli?!

  …..
  po ky spiuni nga e mori vesh


  para spiunit Artan
  po sikur Luluja ta kete me Saline, ai i pjerdhur eshte qe eshte…dhe te shpresoje per nje perseritje te skenarit Azem Hajdari….
  vetem se jane te te trashe , harojne qe me Bathoren vetem nuk merret pushteti.

 4. Moni says:

  Kush mendoni se e ka dhene urdherin per vrasjen e Bashes?
  Kush perfiton nga nje akt i tille?
  PS-se nuk i intereson, pasi vendi zhytet ne destabilitet. Per PS nese vritet Basha, aty eshte Berisha, pra Basha per PS nuk ka asnje vlere. Berisha e zevendeson shpejt e shpejt me…. Noken.
  Atehere kush fiton nga eleminimi i Bashes!!!???

 5. Nick says:

  qenkan mbaruar tropojanet qe paska porosit jashte shtetit kesaj rradhe sala ?!

 6. eli-tiv says:

  …..ruajeni se e paguajme per flori kete idiot..te droguar..pervec saliut askush nuk eshte i interesuar..

 7. kashi says:

  saliu do ta vras qe te bej destabilizim si ne ’98 me vrasjen e azem hajdarit dhe te thote e vrau rama

 8. Ivan i madh says:

  Le qe kjo sbesohet e seshte e vertete po dhe ne qofte realizimi i saj dihet planifikusi i ketyre puneve me emer e mbiemer Sali Ram Berisha. I Cili per te mbrojtur veten ha dhe kelyshet e tij sic beri me Hajdarin, Olldashi, Pashkon dhe tani se fundi me kete butakun qe si hyn askujt ne pune. Se po te ishte per te vrare kete trap Lulushin se vrasin dot kur shkon ne Hollande mire ketu i shtohen ruajtesit e policia po aty apo e ruan policia hollandeze qe se dh.. fare dhe se di se c’m… eshte. Shish dhe kryetare e saj Vishkon kelyshi e tij te bindur e ka le ta gjeje po me sa duket po i dridhenit kembet dhe duhet te ike nje si koke turku per te shpetuan kriminel Berishen dhe familjen e tij dhe ky duhet te jete kopili i tij Lulushi.

 9. Lakja says:

  Info duhet te jete e vertete! Pororsitesi eshte Saleh Islamiku. Perdor te njejten skeme si me Azem Hajdarin!

  Policia dhe Garda t’i ruajne me kujdes te madh keta plehurina! Askush nuk duhet ti shpetoje gjykimit nga drejtesia e pavarur!

 10. Alban Progri says:

  Fake news.Po pse edhe ky Fevziu di te beje lajm

 11. besniku says:

  Po kush e vret kete lango? Nese eshte dikush qe kerkon ta heq qafe, ky eshte Salih Berisha, ashtu sikurse kishte ne plan te vriste Tritan Shehun me 1997, apo sic vrau te Katertit ne Shkoder, me 2 prill 1991.

  Se ky vrases ia ka marre doren vrasjeve, pervec 2 prillit, ka edhe vrasje te tjera dhe me te bujshmet janre: Azem Hajdari, Kosta Trebicka, Sokol Olldashi e shume te tjere qe ne nuk i dime emrat, por dime numtrin e vrasjeve.

  Pra, Lul, ruaji nga vjehrri yt, se po don me ta fut kryet ne hi!

  Kjo eshte dora e Fevzo Ziut per te ngjallur panik dhe per te treguar se tani maxhoranca kerkon te vrase udheheqesin e madh te PD. Shkrim ky me urdher te Salehit!

 12. Landi says:

  Si nje leter e humbur tashme Luli nuk perjashtohet te behet kurban nga “shoket” e tij sidomos nga babai i tij shpirteror Berisha.
  Pastaj fajin do ta kete Rama,droga,ps,evropa,amerika etj etj.

 13. baftjari says:

  Luli bej kujdes te keqen vllai,po te doli emri per deshmor ne partine tuaj veshtire se shpeton.

 14. Realisti says:

  Pika qe sju bie juve me keto pacavuret e Fevzi delenxhiut, ketij palacoje qe me mire se kushdo ia di te palarat fisi I tij qe ska lene gje pa ju vjedhur.Ky palaco ordiner ky bythelepires e injorant qe kthen krahe sa here teshtin Sandri.Pika ketij kombi qe shkon te bleje e te lexoje libra ( kronologji te marra nga TV dhe arkiva ) nga ky idiot, me nje cope shkolle po idiote si gazetaria, e qe e quan veten opinionist.Pikia ne si komb ku kemi rrene.Ikni te gjithe o shqiptare nga syte kembet jashte e le te hane njeri tjetrin e tja u ngulin njeri tjetrir ne kete hale Blendi Arian Cani Arditi e gjithe ky soj kellirash e letyrash.

 15. ana says:

  Me siguri eshte Saliu.

 16. tan sylli says:

  Ta qerojne mutin te shpetoje Shqiperia. Ce dum halene !!!

 17. Aksi says:

  HAHAHAHAHAHA! Me fal po kur nuk hoqen qafe monstren e politikes shqiptare per 27 vjet, pse duhet te heqin qafe nje qurrash si Basha? Cfare rreziku ka deshmuar Basha per kedo ne kete vend, pervec qe me paaftesine e tij vetem ka prishur pune. Personi qe perbente rrezik si brenda partise se Derrave dhe jashte saj, ishte Sokol Olldashi, dhe te gjithe e dime ku gjendet sot. Kshu qe ti Blendi Faqeziu mos i hidh benzine zjarrit te krizes inekzistente politike ne vend. Nuk ka krize. Ka vetem kriminele qe po zvarriten deri ne grahmen e fundit per te shpetuar lekuren nga burgu per te paberat qe kane bere keto 27 vjet!

 18. BERISHA LARGOHU says:

  Si te mbushim gazetat per te mashtruar popullin dhe si ta digjenerojme partine ne pushtet, kjo eshte mashtrimi i Blandit.

 19. Nje çadrist says:

  Ndoshta duhet te blindohet çadra..Gjeni nje plasmas anti plumb!?

 20. Al says:

  vazhdo e bo ish pa pula ti ere gomar??

 21. Alban PRESHEVA says:

  Pa frike.Nuk bir bie rrufeja ne hale.Fevzo leti keto rrena.Si gjithrnje sahanlepires mbete.Ti ne histori do regjistrohesh si shembulli me i keq i gazetarise.

 22. "horri i bulevardit" says:

  Mire qe eshte vendosur per ta bere hero te demoshkerdhatesise, por do ta lejne edhe te pkallur mbi dhe qyqarin lul, do tja marrin tabutin dhe te sulmojne kryeministrine me sebep, qe i vrau, sic bene me Azem Hajdarin, ose mund tja hedhin trupin ne lane, se salehu, ka bere be, nji kufome do ta hedhe ne lane, kur nuk hedh dot Edi Ramen, ka per te hedhur lulen. Do hapet nje tender per ti bere busin lules, ne lane.

 23. Katunari digital says:

  Kur askush nuk e preku Berishen me gjithe te zezat qe ka bere kujt i shkon mendja te eleminoje Bashen (pervec Berishes). Per gjithe te tjeret Basha vlen me shume i gjalle se i vdekur.

 24. Real says:

  UUUUUU pike e zeze !! keto pislleqe dalin nga e vetmja hale qe ka Shqiperia dhe kjo eshte zyra e salhale serbit. Ai perhap te tilla lajme per te shkaterruar stabilitetin.

 25. Fredi says:

  SA me pare ta vrasin aq me mire eshte.

 26. Ilo says:

  Na shpiket kercenimin ndaj lules per ti dhene publicitet tani qe I ka kredencialet zero po ik o fevzo nuk qellon rrufeja ne ha.. themi andej nga anet tona

 27. dada says:

  Berisha ne sulm do destabilzimin si me azemin

 28. vjola says:

  Ajo dihet kush e do Shqiperine te skuqur …Nga goja e sales dhe e lulkes dalin kercenimet . Ate qe do ti besh ketij populli do ta gjesh per koken tende .

 29. L leshi says:

  Po te jete lajm i vertete kush pervec Berishes do te kerkonte destabilizimin e vendit..Mjaft te kujtoni 1998 dhe rastin Hajdari. Sdo shume mend e kalem kjo pune….

 30. Une says:

  Do Zoti e vrasin kur te jete ne ndonje interviste me ty..nje plumb e dy pune.E mendon dot sa shume shikushmeri do kesh? Do ikesh i lumtur.

 31. Epo kjo pune! says:

  keshtu ne 2 prill, keshtu me Azemin etj etj qe kane mbetur dosje te hapura dhe gjithnje njeri fiton se krijohet rremuje dhe del palagur… prandaj hekurat sa me shpejte atij palacos, e te rraset brenda se ai me ustane ruso-serbo-grek, gjullurdira do beje sa te marre fryme… dhe gjejne dhe ca fakira qe u vene pas, ca nga halli se jane pa leke, ca se aq u mbush, ca se jane te zhytyr brenda ne pisllek bashke me tribunin qe adhurojne.

 32. Xha Jaho says:

  Serioz eshte vertet, por nese ka vertet nje synim te tille qe te krijohet situate destabilizuese, kjo nuk ka asnje diskutiom qe nuk eshte gatuar diku jashte po larg, por pikerisht dfare aferdhe ngjitur me te, tek ai qe e ka zanat te vrase naten djhe te qaje diten sic ka ndodhur keto 25 vjet. Nuk thine kot, rruaju nga tendi se ai eshte hasmi me i pabese

 33. Uji fle -por- Hasmi s´fle. says:

  Ata qe kerkojne Reforme te Vertete ne Drejtesi dhe Berishen/Bashen/Etj, ne bangen e te akuzuarve,
  JANE PLANIFIKUES TE LIGJIT, JANE MIQ TE SHQIPERISE.
  —————————————————————————————————————————————–
  Ata qe jane kunder Reformes se Vertete ne Drejtesi dhe planifikojne madje eleminimin fizik te Bashes,
  JANE PLANIFIKUES TE KAOSIT, JANE ARMIQ TE SHQIPERISE.

 34. Fevzo loqja says:

  Hahaha formula e Azemit me pak gjelle Olldashi. Akoma kujtoni se mund ti shesesh per lajm keto kurvelleqe Shqupi o Fevzi ordineri?

 35. Wtf says:

  Kam kohë që përpiqem të kuptoj se si do dali P.D-ja nga çadra pa ulur brekët deri në fund të këmbëve. Shto faktin që me brekët ulur duhet të shkoj në votime.
  Ky (kjo) Luli nuk paska vetëm trupin por dhe mëndjen si femër……
  Sidoqoftë telefonatave të Saliut bën mirë të mos u përgjigjet vetë por të nxjerri gruan ose Strazon.

 36. kleptofagos says:

  Nese jane te verteta ose jo lajmet e Opinion.al te Fevziut, ne te dyja rastet vetem mafia shqiptare eshte e interesuar per destabilitet dhe amulli, me qellimin per te larguar vemendjen nga krimet e veta. Ne Ballkan dhe Europe nuk i plas njeriu per bythen e Bashes, sepse e dine me mire se ne se kush jane padrinot qe bejne lojen ne Shqiperi. Fevziu mund te jete pjese e saj. Ne nje shtet normal dhe nje qeveri normale, duhet te prononcohen organet e specializuara te shtetit mbi bazen e te dhenave qe disponojne. Vertetesia ose jo e ketij lajmi nuk mund te jete ekskluzivitet i nje gazetari i cili tek e fundit duhet te mbaje pergjegjesi penale nese perhap lajme te rreme. Perndryshe, heshtja e institucioneve per lajmin e Fevziut edhe sikur te jete fallco, komprometon qeverine dhe vete shtetin shqiptar.

 37. METEH says:

  JA ÇBEN SALIU.KJO ESHTE SHPIKJE VETEM E TIJ.ESHTE INPAPRECEDENT NE BOTE.PS NUK KA ASNJE INTERES.VETEM PD E SALIU I BEN KETO QOKA.AI SALIU ESHTE KERME POLITIKE

 38. emigranti says:

  Zanaci per keto raste eshte vete Berisha,prandaj luli te kete kujdes nga Berisha spese qe te dy i duhen popullit gjalle per cfare kane bere.

 39. asd says:

  Nuk eshte hera e pare qe projektohet nje “pishtar demokracie”. Duhet gjetur dicka qe te ngrihet populli ne kembe… si njehere e nje kohe.

 40. feri says:

  Basha eshte nje hic, zero..nuk ka asnje vlere….E kush do donte ta vriste?? per ca aresye?? eshte lajm i rrem..per te terhequr vemendjen…Basha ska asnje vlere..dhe fisheku qe do harxhohet per te, ka me shume vlere se ai….Nuk ja vlen ta harxhosh….eshte njeri kot fare..bosh…Vlera zero…Pse do vritej???

 41. Stupid says:

  Saliu me Serbet dhe Ruset , po e njejta dore si vrau Sokol Olldashin , 2 Prillin e beri Saliu me Serbet , 98 Saliu e beri , Kosta Trebicken Saliu e beri , Gerdecin Saliu e beri , 21 Janarin saliu e beri , Azemin Saliu e vrau , pra te gjitha krimet kane nje emer , duhet te shikohet pak edhe puna dhe shetitjet Xenit andej nga dajat se si shum po shetit , Saliut i duhet nje rast madhor ( Alibi )per te rrezuar pushtetin me dhune

 42. ee says:

  Kush do te vrase Lulin eshte psikopat! Do te ishte harxhim i nje plumbi, kur ai plumb mund te perdorej per zbavitje, psh qitje ne ajer. Luli eshte politikisht i vram, njeriu me i pa rrezikshem ne Shqiperi! As njeri nuk e merr seriozisht cfar thot Luli, dhe deshtimi total i tij ne Bashkine e Tiranes ishte gozhda finale qe ju fut arkivolit te tij politik.

 43. Lushka says:

  Haha na shkrite.

 44. santiago says:

  EDHE LLALLA KESHTU THA SE PO ME KERCENOJNE PER TE ME VRARE….AI QE KA NDERMEND PER TA VRARE NUK I DERGON LAJME

 45. Goni says:

  Saliu dashka me e sakrifikuar Bashen… dhe fiton me rremujen e krijuar… sic ia beri Azemit, Trebickes, Pones, Gazidedes, etj etj

 46. bobo says:

  Po mire ky blendi qosja ku I gjen keto rrena?

 47. kasem gahinji says:

  urdher?me skrim apo me goje.?cilave organe ueshte dhene?nga brenda apo nga jashte?organizem ushtarak apo policor?apo sherbimeve sekrete?poqe pune profesionistesh private si i behet halli.megjithate vetem blendi i di keto pune.per ta cbiruar me tej te bashkepunoje me noken.ne kopje punohet me mire.urdherin po e jap me shkrim.si zedhendese per shtyin merrni griden,se eshte e mire dhe kompetente.ja si thuret nje rroman i verdhe.ndryshe i thone”hidh nje tjeter gur ne lume”.megjithate nga djallezite e berishes duhet ruajtur.

 48. sala says:

  keto skenare i pergatit vetem Sali Berisha

 49. Qytetari pri Shkodre says:

  Haha po kujt i rruhet trapi, per luljeta bashen? Pervec se saliut, qe i duhet nje deshmor tjeter ke Varrezat e Deshmoreve, asnje tjetri si duhet gje. Po mire do jete qe te gjithe ata Demokrate qe hyjne e dalin ne Cadren Vdekjeprurese te PDse, te ruajne koken e tyre, se pa diskutim qe ndonje prej tyre do iki per lesh arapi, mbasi luljetes e saliut edhe kete radhe u duhet nje koke turku, si gjithe heret e tjera. Dihet kjo loje e saliut qe e filloi qe me Brocin e Shkodres, qe coi per lesh qeni. Prandaj te dashur Demokrate, ruani koken tuaj, pa saliun e luljeten nuk i gjen gje. Nuk ha Mortja Mut o jo, thote Populli.

 50. ann says:

  Vetem berisha i di gjerat para se te ndodhin. .. .kujdes Luli. Do pesosh aksident si Olldashi po kujdes nga ata qe ke after. …

 51. Mihali says:

  Fevzo ! Nuk ha mortja m.. .

 52. Shqiptari says:

  Eshte plan I sali ram berishes me UDB. Duhet patjeter rremuje me shqiperi se duhet rremuje ne Balkan.
  Saliu I Ben kurban te gjithe.
  Ju kujtohet Arben Broci, Sokol holldashi, horri azem hajdari.
  E pastaj semundjet e kriminelit gazidede, zhulalit ,Ali spahiu ,pjeter Tom arberori,etj etj etj.
  Po te vriste populli I pari do te ishte sali berisha e ska nevoje per pagese.
  Me pagese punon vetem sali ram berisha.
  FLM per komentin

 53. TRAPI says:

  PASKA PER TA QERUAR SALIU LULIN ,E PATI DHE KJO PUNE…DO TA BEJME HERO TE DEMOKRACISE,,,O LULI RUAJE BYTHEN SE TA QIU MAMIN SALIU….PD NUK NGRE KOKE ME…E BETE JU KETE…KJO ESHTE DHE NJE KRIJESE,,PROKURORIA TE HETOJE FEVZIUN NGA E SAJOI….

 54. Kellira says:

  Mjeshtri i ketyre marifeteve eshte vetem Sali Berisha.
  E ka nis me 2 Prill.
  Ai vret ata qe ka rreth e perqark se me te tjeret nuk ia mban bytha.

 55. ALBAN DEGA says:

  RAMEN NE LANE
  … E SHQIPERINE NE KASAPHANE!

  Nje skenar ogurzi ala Azem Hajdari !

  Keto kercenime duhen marre shume seriozisht!
  Vigjilence! Syceltesi !
  Pse!?
  A nuk ishte Sali Berisha qe tri para 12 shtatorit 1998 paralajmeroi dhe predikoi me nje saktesi prej regjizori fatparashikuesi gjenial se nje nga lideret e PD- se do te vritej!
  Me 12 shtator 1998 i vra ne oborrin e PD se Azem Hajdari e dy dite me vone arkivoli me kufomen e ” heroit te demokracise” u perdor si topuz per te shqyer dyert e Kryeministrise dhe si masken per grushtin klasik te Shtetit kunder nje qeverie te zgjedhur ne menyre demokratike me nje pijanec e kumarxhi si Fatos Nano ne krye!
  Parashikim gjenial i Sali Berishes sikur ta kishte organizuar me doren e vet gjithcka, Sigurisht i ndihmuar edhe nga UDB-a e Milloshit dhe dora e saj e zeze shqipfolese!
  Sigurisht qe Sali Berisha nuk e vrau me doren e tij mikun e tij armik Azem Hajdarin!
  Asesi… Sali Berisha nuk eshte dorasi!
  Sali Berisha vetem e nxori ne prite! Eshte vetem hjekesi!
  A nuk e ka konfirmuar disa here me fakte te shumta njeriu me i aftert truproja i tij !?
  Ndaj syceltesi !
  Per pushtet e impunitet Sali Berisha vrau Arbenin e Azemin, por eshte gati te vrase edhe Xenin!
  E kush eshte kollovari i tij Basha per te? Askushi!?
  Me Arbenin hodhi ne Bune nje Shkoder te tere!
  Me Azemin hodhi ne Shkup Fatos Nanon te veshur si grua!
  Me Lulin synon te hedhe Edi Ramen ne Lane, sic e deklaroi me gojen e vet sot!
  Ramen ne Lane …
  e Shqiperine ne kasaphane!
  Se mos eshte hera e pare!
  Cfare nuk ben Sali Berisha per ” Te Bukuren e Dheut”!?
  Gerdec e ben krejt!

 56. Alban Dega says:

  Sent: Thursday, September 12, 2013 1:39 PM
  Subject: AZEM TI JE GJALLE …. !

  AZEM TI JE GJALLE …. !!!!

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sali Berisha botoi sot ne Facebook nje elegji fantastike kushtuar heroit te demokracise Azem Hajdari!
  Azem ti je gjalle ,e shte titulli i saj .
  Azem ti je gjalle !
  Por une te desha te vdekur.
  Te desha te vdekur sepse vdekja me shume se jeta jote me sherbente mua!
  Vdekja jote do te ishte ringjallja ime
  Arkivoli jot do behej topuzi per te shqyer dyert e Kryeministrise, Kuvendit, RTSH-se … shtetit !
  Varrimi jot do te behej grusht shteti im ne bashkepunim me Milloshin!
  Me nje gure vrisnim dy zogj:
  1- Nje thike mbas shpine Kosoves dhe luftes clirimtare te UCK-se
  2-Nje shpate magjike per te rimarre pushtetin e sundimin une !
  Azem ti je gjalle per se vdekuri!
  Une jam i vdekur per se gjalli!
  Pa pushtet, pa karrike, pa sundim te pakufizuar… pa pushtet dhe pa impunitet jeta ime eshte me e rende se vdekja jote!
  Azem ti je gjalle … i gjalle per se vdekuri !
  Une nuk te vrava… as te perdora as te shperdora sa ma dashti suma! Kurren e kurres…
  Une nuk kam gisht ne pushket qe te vrane…
  Une vetem te nxorra ne prite! Vetem te nxorra ne prite per te te dhene pavdekesine ty heroit te demokracise! Ty liderit te dhjetorit! Ty….
  Azem ti je e do te jesh gjalle per se vdekuri!
  Te nxorra ne prite vetem e vetem qe te shpallja deshmor!
  A nuk veprova keshtu edhe me Arben Brocin e tre heronjt e 2 prillit!
  E shiko Azem cfare bej une per heronjt e demokracise!
  Cdo sakrifice e bej une… I nxjerr ne prite heronjt per ti shpallur deshmore!
  A e kishe menduar ndonjehere Azemi im i gjalle se do te preheshe me te tera nderet ne Varrezat e Kombit !
  Cfare nuk bej une per demokracine… Edhe vete demokracine, bile edhe Shqiperine vete e bera deshmore te karrikes sime … Jo nje por tri here me radhe !
  Azem ti je gjalle… Per heronjt e demokracise une bej cdo sakrifice!
  I pari ne sakrifica e i fundit ne pretendime! Eshte tipari numer nje i antikomunistit. E ka thene vete ai i madhi, me i madhi antikomunist i Shqiperise Enver Hoxha vete.
  Azem ti je gjalle per se vdekuri!
  Une jam i vdekur per se gjalli… E cfare kuptimi ka ymri im pa karriken qe mia shkurtoi kembet ky demosi i mallkuar me 23 qershor!
  Azem ti je gjalle per se vdekuri …
  Une jam i vdekur per se gjalli qysh ate dite te mallkuar 23 qershori…. Oi…Oi….Oiiiii !

  POST SCRIPTUM: Nje mesazh edhe per te bijen e Azemit edhe per Lulushken e Bashiceve qe po orvatet per ti keqperdorur njesoj si Hajdarin…. Edhe djalli shfaqet me fytyre njeriu, thote filozofia 5000 vjecare kineze.

 57. Alban Dega says:

  AUTORI VRASES NE PAGESE
  REGJIZORI HJEKES QE PAGUAN …. OSE
  QYTETAR DIXHITAL ALA FALLXHOR KOBZI
  QE SYNON TE TERHEQE VEMENDJEN
  NGA CADRA E SHEMBUR ME DEKLARTA
  DERMUESE PER SALI RAMEN DHE DEKORATA PER
  EDI RAMEN!

 58. REAL DEMIKRACI says:

  është një sajim i dobët si atentati që do ti bëhej Tom Doshit.

 59. Ben Dibrani says:

  Na e thoni se cili eshte ky vend fqinj, sepse siç dihet ne ikemi te gjithe “miq” qe duan nje Shqiperi “stabel”. Meqe Basha i gjalle eshte karte e djegur, mbase I sherben I vdekur. “Ustai i Madh” eshte aty, gati per te perfituar.

 60. Shefik says:

  Si duket vrasës me pagesë i imagjinuar qenka Fevziu(faqeziu)!

 61. ALBAN DEGA says:

  VEZHGIM NGA AFER

  RAMEN NE LANE……
  SHQIPERINE NE KASAPHANE!

  Nje skenar ogurzi ala Azem Hajdari !

  Keto kercenime duhen marre shume seriozisht!
  Vigjilence! Syceltesi !
  Pse!?
  A nuk ishte Sali Berisha qe tri dite para 12 shtatorit 1998 paralajmeroi dhe predikoi me nje saktesi prej regjizori fatparashikuesi gjenial se nje nga lideret e PD- se do te vritej!
  Me 12 shtator 1998 u vra ne oborrin e PD se Azem Hajdari e dy dite me vone arkivoli me kufomen e ” heroit te demokracise” u perdor si topuz per te shqyer dyert e Kryeministrise dhe si masken per grushtin klasik te Shtetit kunder nje qeverie te zgjedhur ne menyre demokratike me nje pijanec e kumarxhi si Fatos Nano ne krye!
  Parashikim gjenial i Sali Berishes sikur ta kishte organizuar me doren e vet gjithcka, Sigurisht i ndihmuar edhe nga UDB-a e Milloshit dhe dora e saj e zeze shqipfolese!
  Sigurisht qe Sali Berisha nuk e vrau me doren e tij mikun e tij armik Azem Hajdarin!
  Asesi… Sali Berisha nuk eshte dorasi!
  Sali Berisha vetem e nxori ne prite! Eshte vetem hjekesi!
  A nuk e ka konfirmuar disa here me fakte te shumta njeriu me i afert truproja i tij !?
  Ndaj syceltesi !
  Per pushtet e impunitet Sali Berisha vrau Arbenin e Azemin, por eshte gati te vrase edhe Xenin!
  E kush eshte kollovari i tij Basha per te? Askushi!?
  Me Arbenin hodhi ne Bune nje Shkoder te tere!
  Me Azemin hodhi ne Shkup Fatos Nanon te veshur si grua!
  Me Lulin synon te hedhe Edi Ramen ne Lane, sic e deklaroi me gojen e vet sot!
  Ramen ne Lane …
  e Shqiperine ne kasaphane!
  Se mos eshte hera e pare!
  Cfare nuk ben Sali Berisha per ” Te Bukuren e Dheut”!?
  Gerdec e ben krejt!

 62. shushica says:

  Nuk eshte shaka……e thote apo nuk e thote Fevziu ,plani eshte per te destabilizuar vendin …dhe per te arritur kete kerkohet nje kurban …ky mund te jete idioti Basha……Tashme eshte e qarte Rama nuk ka ndermend te shkaterroje vendin dhe po vazhdon rrugen ….Berisha …vec klithmave te tebuara si nje fashist i vonuar ,mund te vere ne levizje planiin B….per te shmangur me cdo kusht vetingun….organizon nje vrasje politike…..qe mund te jete limoni i shtrydhur Basha,shfrytezon momentin per destabilizim ,del si shpetimtar sepse PD nuk ka absolutisht asnje lider tjeter ,te gjithe jane zvarranike…nderkombetaret nga frika e tensionimit te situates si gjithmone mbyllin syte ….Perfundimi…Berisha behet president….dhe Shqiperia perfundimisht de fakto shuhet nga harta europiane ……Ky plan diabolik mund te parandalohet vetem nepermjet mobilizimit te te gjithe njerezve ,me manifestime qindramijshe ku te kerkohet fshirja e Berishes nga jeta politike dhe hetimi penal per shkaterrimin e shtetit ne 97…Lerini bisedimet ,Basha dhe Berisha nuk pranojne asnje lloj marreveshjeve Me se fundi Europa e djathte e ka kuptuar rrezikun e nje plani destabilizues….ndersa e majta sidomos ajo italiane eshte neutrale …e çuditeshme….

 63. ganiu says:

  E hëngri Azemi 2. Dhe këtë rradhë ka mundësi të jetë Nano porositësi.
  Ed Rama blendi derën e kryeministrisë së arkivolët kanë cilësi tani.

 64. cendurimmadhi says:

  Pallavra ……… pallavra vazhdon pa mbarim .Mjere shqiptaret , ju Ka hype ne shpine Berisha dhe nuk zbret pa e vra .Eshte e pa besueshme . Po qe se Basha i ka hy kujt ne hak le ta pesoje kurse politikisht s’ meret kush me Bashen .Hileja eshte te Berisha . Forca vetingu qe te shpetohet çfar ka ngel ne Shqiprine tone te dashur .

 65. vp says:

  fevziu kercenon Bashen me keto shkrime

 66. AFPO says:

  NE SE KY VARIANT EGZISTON PAS KETIJ ATENTATI ESHTE SALIU I ZI. SALIUT I INTERESON ANARSHIA PER TE GRABITUR PUSHTETIN ME TURMAT E INKRIMINUARA E INJORANTET QE U SHKOJNE NGA MBAS

 67. VITA says:

  DORA E SALES,DORA XENT DORA E KRIMIT,DORA QE VRAU DHE ELEMNOI NJE NGA NJE SHOKET , PER POST PER TE MBROJTUR FAMILIIEN E TIJ MAFIOZE SALIU ME DISA QE E MBESHTESIN DUAN TE BEJNE DESTABLITETIN E VENDIT KOKE TURKU NE 97,-98ISHTE AZEMI ,KETO I KRIJON KOKA KRIMNALE E MALOKUT( TE ME FALIN MALESORET,KY HYN NE GRUPIN MONSTRAVE) SIC BERI ME AZEMIN DO TE VEPROI ME LULIN I CILI ESHTE KOKLAVITUR AQ KEQ ME SALEN SA SE SI DO I VEJE HALLI NJE ZOT E DI SALA SI UJKU QE DO MJERGULL SALA I VE FLAKEN CADRES ME GJITHE PERKAHSIT E TIJ VETEM E VETEM TE ERITOI NJEREZIT PER TE ZBATUAR DERI NE FUND DETYRES QE ESHTE MARIA NE TAVOLNE E PUSHTETIT E DI VETE AI DHE NE CDO BEHET NGA NJE RADIKALM RAMA ESHTE ME SHUME SE CDUHET PAQESOE

 68. Vlonjati says:

  Nuk i ndyn njeri duart me mut..

 69. Lajm i sajuar brenda Cadres se Bulevardit me sugjerim direkt te Sali Berishes dhe “pelqim” te vete Lulezim Bashes, por redaktuar e perforcuar maksimalisht nga Anal-istet e Media-KLAN “Corporation” me ne krye Frangaj+Fevziu. Pastaj me rradhe bythelepiresit e mutehamsit prej mbi 25 vitesh te Berishes+Nanos+Metes: Fahri Balliu+Frrok Cupi+Armand Shkullaku+Arjan Cani+Ben Blushi+Koco Kokedhima+Fatos Lubonja+Prec Zogaj+Irfan Hysenbelliu+Ylli Ndroqi(Pasmaciu)++++++++++ brenda e jashte Cadres se Bulevardit fundrrina te tjere. Pra; Cerdhja e shpifjes dhe anti-Perendimit, anti-Reformes ne Drejtesi dhe anti-cdo reforme tjeter qe e afron Shqiperine me Europen Perendimore dhe familjen e madhe Demokratike te gjithe Botes, familjen Euro-Atlantike.

 70. may says:

  kete e ben vetem nje dhe vetem nje, ky eshte sali berisha, qe emri do ti harrohet shume shpejt sapo te mos ekzistoj me ne kete jete, eshte monstra plak qe i pjell mendja vetem per te zhdukur njerez qe ai nuk i do me,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *