Bujar Nishani nis negociatat për takimin Rama-Basha

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka nisur punën për të ndërmjetësuar midis palëve politike për zgjidhjen e krizës.

Lajmin e konfirmojnë burime zyrtare brenda Presidencës për “Panoramën”.

Mësohet se presidenti është në kontakt me kryeministrin Rama dhe kreun e PD-së, Lulzim Bashën.

Ai është duke punuar për përcaktimin e formatit të dialogut dhe për axhendën, si dhe kohën kur do të mbahet ajo.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Bujar Nishani nis negociatat për takimin Rama-Basha”

  1. saliu says:

    Cfare negociatash do te nise ky fakiri kur dhe tre dit president eshte?

  2. Ballabani brenda cadres says:

    Po prit 24 Korrikun,o Nishani pa nishan,se i preve mustaqet,pastaj mendo per takimin Rama-Basha.Une e kuptoj detyren e veshtire qe te ka ngarkuar,partija,Saliu me demek.Kjo detyre eshte e veshtire,te nxjerresh Lulin nga cadra,sepse e ka zene halli te ziun.Ka dhene nje grosh dhe hyri ne cader,jep miliona euro neper bote,per lobim e nuk e nxjerrin dot.E di se do gjeni nje fjale qe te therese Lulushi e Salushi:”Fitore”,fitoj kauza jone,do behen zgjedhje te lira,prandaj Rama ka rene,por nuk e shohin ata qe kane mbeshtetjen e “mafies” nderkombetare,por ne e “populli” im e sheh,sepse e shoh une.”Fitoj” PD-ja kauza jone kunder SHBA-se dhe BE-se.Tani,perpara per “fitore” te reja.”Poshte” imperializmi Amerikan dhe BE,rrofte social imperializmi Rus.Te gjithe ne zgjedhjet e 18 Qershorit.Mos rregjistrimi yne,ishte “kurth” per Edi Ramen,per ta vene ne gjume ate…Ne do “fitojme”,qe nga burgu te shpetojme…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *