Frika nga Vetting-u: Vëllai i Lulzim Bashës jep dorëheqjen, Nishani e mban të fshehtë

Basha me prinderit dhe vellain

 TemA

Frika nga vettingu ka bërë që Lulzim Basha dhe Sali Berisha, të jenë në luftë me të gjithë prej kohësh.

Ata kanë nxjerrë PD-në në protestë prej dy muajsh, me justifikimin se duan zgjedhje të lira, pasi do ua vjedhë Edi Rama.

Por, vetting-ut nuk i tremben vetëm ata, por edhe familjarët e tyre.

Gazeta TemA mëson se një prej tyre është edhe vëllai i kreut të Partisë Demokratike.

Vëllai i Lulzim Bashës, Erlind Basha, ka punuar si ndihmës ligjor në Gjykatën e Lartë dhe, përpara pak javësh, ka dhënë dorëheqjen, pikërisht për të mos kaluar nëpër procesin e vetting-ut.

Dorëheqja është dhënë ekzaktësisht për këtë, se edhe është paguar e vijon të paguhet në bazë të ligjit te vetting-ut për ata gjyqtarë e këshilltarë që vetëlargohen nga sistemi.

Presidenti Bujar Nishani ndërkohë, është kujdesur ta mbajë të fshehtë këtë gjë dhe emri i vëllait të Lulzim Bashës nuk është shfaqur në listën përkatëse që gjendet në website e Presidencës.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Frika nga Vetting-u: Vëllai i Lulzim Bashës jep dorëheqjen, Nishani e mban të fshehtë”

 1. Flas nga Cadra says:

  Budalla qe dha dorheqjen, nuk ka vetting, rrini te qete,
  republika e Cadres po fiton dhe derrin e ZI te gjith do te
  hajme.

 2. avokati says:

  Edhe pak dite e do te shkoje ne esfel edhe ky debil president.

 3. KOMBI says:

  Maskarenjte ,e rropon kete shtet dhe duan te dalin pa lagur ,por nuk do te munden . SHBA dhe Europa. I ka ne dore listen dhe dosjet e tyre .

 4. emigranti says:

  O Zoti i Madh çfare e ka gjet Shqiperine tone, e kane marre peng te gjithe politikanet, pa perjashtim, por as qe behet fjale per keta sojet si Berisha, Basha, meta, Nishani e ne fund Rama. Se eshte bere per t’u ngritur ne nje revolucion te madh i gjithe populli, kjo s’ka dyshim, por nga kush te ngrihen. Populli shqiptar paska qene populli me i mefshte ne te gjithe Boten me duket, populli me me pak pretendime, populli me injorant qe kam njohur, qe ju shkon nga pas horave te politikes sikur te ishin te varur prej tyre. Po ngrihuni more injorante e zhdukeni kete fare te keqe qe na ka mbire e nuk po shqitet me. Mos ju shkoni nga pas si b……. e dashit, pa lere me kur i shikon gjoja ato palo “analistet” qe ju shkojne nga pas ketyre horave, e humbin edhe ate pak dinjitet qe paten. Por sic duket kane marre copa te majme nder vite, ndaj dhe jane te detyruar t’i ndjekin, palo burrat,

 5. Jakari says:

  Vetem per kete gje bq sakat bujar mehmeti duhet lincuar dhe nxjerre zvarre nga zyra se nuk eshte e ketij ordineri por paguhet me taksat tona. Keshilltar ka edhe djalin apo nipin e frymeqelbtit faro balliu edhe ky hajdut si faro

 6. Enxhi says:

  O president i klubit te bretkosave, sa sharlatan je o njeri. Je karagjozi president ku Shqiperise i ke bere deme te medha. Ik o burr kap ndoj tavoline bej noj dyshe domino, se do mbahesh mend si perkrahesi i destabilizimit, ku kurre ndoj here nu fole per çadren qe te ka zene syte, ku ai bulevard eshte dhe ka emer te madh , ku eshte i te gjitheve dhe jo disave qe mendon se po te mbajne ty ne pozicionin qe padrejtesisht mban o pall ka perenduar koha juaj o pall.

 7. Dorina says:

  Vellai i Bashes te jape llogari per parate qe ka blere vilen….pastaj te kepuse qafen zagari

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *