Lulzim Basha iu falet “mafiozëve” ndërkombëtarë, një ditë pasi i sulmoi ashpër dhe mori shuplakat e Brukselit zyrtar

Një ditë më parë, Lulzim Basha i quajti mafiozë ndërkombëtarët që kanë bërë reformën në drejtësi, pra Uashingtonin dhe Brukselin zyrtar.

Pas deklaratës, Brukseli zyrtar reagoi me dy përfaqësuesit e saj më të lartë, Fedreica Mogherini dhe Johanes Hahn, të cilët lëshuan një deklaratë të përbashkët, duke i thënë Bashës se ata që sulmojnë reformën, janë kundër Shqipërisë.

Reagimi i ashpër i Bashës erdhi pasi Vangjel Dule kishte deklaruar disa orë më parë, se një zyrtar i lartë i BE-së, iu kishte kërkuar partive opozitare, që të merrnin pjesë në zgjedhje pa PD-në, pasi kishin mundësi të rrisnin peshën e tyre në parlament.

Dule tha se e refuzuan ofertën e këtij zyrtari, që sipas mediave pranë PD-së, është Eduard Auer, shefi i divizionit për zgjerim në Parlamentin Europian.

Ky i fundit është sulmuar ashpër sot nga Sali Berisha, ndërkohë që Basha dhe aleatët e tij, i kanë dërguar një letër ankese Komisionit Europian.

Basha dhe aleatët e tij, ankohen se ai ka kërkuar eleminimin e PD-së.

Ironia qendron në faktin se një ditë pasi i quajti mafiozë, Basha të nesërmen iu “falet”, duke iu ankuar për njërin prej zyrtarëve të tyre.

Tani edhe t’i quash mafiozë, edhe t’iu ankohesh pastaj të ndëshkojnë një zyrtar të tyre të lartë, sikur nuk shkon!

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Lulzim Basha iu falet “mafiozëve” ndërkombëtarë, një ditë pasi i sulmoi ashpër dhe mori shuplakat e Brukselit zyrtar”

 1. Tiranare says:

  Luli deri ne 18 qershor do te jete koha shume e mire, prandaj mbylle cadren. Te keshilloj ti ruash parate e vjedhura per ne dimer se do te jete nje dimer shume i gjate.

  1. Kujtimi says:

   Ky mendje Femie kerkon te behet kryeminister. Ky eshte nje injorant qe nuk e meriton te jet Shqipetar. Ky nuk di te bej opozit, te tijt e shtyn deri ketu. Ky nuk di te vendosi vet, ky nuk di te veproi si opozitar po vetem si rrugac shal ngjituri. Ky kerkon ato qe nuk mundet tja jap njeri. Opozita kerkon edhe teriqet qe te fitoi dicka. Ky jep urdhra sikur te jet president i gjth botes. Ky di te lehi si QEN endacak ,,,,,,,,,………..,,,,,Rama ju ka dhen liri te teperuar . Me keta bandit duhet KERBACI

  2. albti says:

   Thone se tenxherja gjen kapakun, Basha servil, Meta hajdut, Rama hajdut, psikopat, Berisha spiun, hajdut dhe kriminel, A thua keta jane kapaku i Shqiperise, i tille popull jemi.

 2. Xen deledashi says:

  Po ca spritet nga këta vemje antikombëtare. Provat i dhanë në 21 janar.
  Ramën mos ta gënjejnë mendja po ta mbajë kerbaçin ngritur e gati. Është e vetmja gjuhë që kuptojnë malokët.

 3. Kujtimi says:

  Ky mendje Femie kerkon te behet kryeminister. Ky eshte nje injorant qe nuk e meriton te jet Shqipetar. Ky nuk di te bej opozit, te tijt e shtyn deri ketu. Ky nuk di te vendosi vet, ky nuk di te veproi si opozitar po vetem si rrugac shal ngjituri. Ky kerkon ato qe nuk mundet tja jap njeri. Opozita kerkon edhe teriqet qe te fitoi dicka. Ky jep urdhra sikur te jet president i gjth botes. Ky di te lehi si QEN endacak

 4. Kujtimi says:

  Ky mendje Femie kerkon te behet kryeminister. Ky eshte nje injorant qe nuk e meriton te jet Shqipetar. Ky nuk di te bej opozit, te tijt e shtyn deri ketu. Ky nuk di te vendosi vet, ky nuk di te veproi si opozitar po vetem si rrugac shal ngjituri. Ky kerkon ato qe nuk mundet tja jap njeri. Opozita kerkon edhe teriqet qe te fitoi dicka. Ky jep urdhra sikur te jet president i gjth botes. Ky di te lehi si QEN endacak ,,,,,,,,,…..

 5. Shpiragu says:

  Cfare duhet te bejne tjeter keta vrases ,o popull??TE DY VRASESIT KRAH PER KRAH!
  A e kupton se te kane hypur ne qafe dhe jo vetem tunsin kembet por nuk denojne as te zbresin per te bere nevojat personale?
  Mire per veten tuaj qe po zvarriteni te poshteruar ne keto 25-vjet” demokraci “po per te ardhemen e femijve a mendoni?
  FEMIJTE I RRIT GJUMI,POR NJE POPULL QE FLE VDES -na porosit me I madhi I kombit , ISMAIL QEMALI.
  O SOT O KURR PER MOS TE VDEKUR!

 6. Uau says:

  Cjane kta gazetare te lodhur, si lajmet tek zeri i popullit, propagande kunder revizionisteve sovjetike, shkruani lajme mer qofte jo pacavure

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *