Mesazhi i Metës: LSI synon të mirën publike mbi egon individuale apo partiake

Kryetari i LSI-­së, Ilir Meta, nga një takim me vajza dhe gra të Njësisë 7 në Tiranë, tha se klasa politike shqiptare duhet te ndryshoje kulturen, dhe te mos kete prioritet egon individuale, apo partiake, por te miren publike.

“LSI­, e bindur se kur i jepet shansi një gruaje i jepet shans të gjithë familjes. Paqja sociale fillon te familja dhe pastaj në shoqëri dhe kudo.

Politika shqiptare ka nevojë për një transformim thelbësor, që ka të bëjë me kulturën e tyre. Kultura që ne duam është e një klase politike që punon me përgjegjësi.

Synon të mirën publike dhe vë disa prioritete mbi egon individuale apo partiake në interes të vendit”, tha Meta.

Keto deklarata vijne ne nje moment qe klima politike eshte e tensionuar per shkak te bojkotit te opozites, dhe qendrimit te ndryshem te dy aleateve ne qeverisje Rama-­Meta, per ceshtjen e zgjedhjeve te 18 qershorit, por jo vetem.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Mesazhi i Metës: LSI synon të mirën publike mbi egon individuale apo partiake”

  1. BESIM, QETESI E DASHURI says:

    U te marrsha te keqen o Ilir Flori.Ti mendon shume per popullin .Kete e di dhe Alban Dega e Spartak Braho. Ti je mendjendritur, i dashur, i besushem, i qete dhe meriton te behesh Kryeminister edhe pse 6 apo 7 deputete do fitosh po mos ta hapesh thesarin e Kerrabes.

  2. devi says:

    More zoti Ilir, ketu nuk behet fjele per ego por per zbatim te ligjit, e aq me teper se je edhe kryetar i kuvendit. Si mund te dorezohet qeveria sepse e kerkojne disa, qofshin keto edhe te ardhur nga qielli, e jo me disa kriminele qe skane lene krim pa kryer e tani duan qe ti shmangen dhenies llogari per krimet e kryera.???

  3. dummy says:

    Ha…ha…sa e besueshme tingellon propaganda e krye hajdutit Ilir Meta: ‘…te miren publike mbi egon individuale..’

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *