Rama sulmon Bashën dhe ka një mesazh për Metën: PD ka fituar vetëm kur e majta ishte e ndarë. Iku ajo kohë, s’ka më dhurata

Kryeministri Rama ka sulmuar ashpër kreun e PD-së, Lulzim Basha, në mitungun e mbajtur në sheshin “Skënderbej me të rinjtë që votojnë për herë të parë.

Rama në fjalimin e tij, ka thumbuar ndërkohë edhe aleatin në qeveris,e Ilir Meta.

Ata nuk kanë fituar kurrë kur ne kemi qënë të ndarë.

Ata kanë përçarë dhe kanë sunduar, por ajo kohë ka ikur.

Ashtu sikurse ka ikur edhe koha, kur pushteti i popullit merrej dhuratë.

Sepse sot kryetari i PD-së, ka një parti që e ka marrë dhuratë.

Mbasi drejtoi për 4 vjet bashkinë, e drejtoi fjala që bie.

Pasi e ktheu bashkinë në konvikt për militantët e tij.

 E mori dhurat nga ata që e grabitën për të.

Përpara se të vinte në bashki, mori dhuratë Ministrinë e Jashtme dhe u fali Greqisë detin.

Pastaj mori Ministrinë e Transportit ku e bëri një zullum.

Dhe pastaj Ministrinë e Brendshme ku vrau 4 persona aty ku ka ngulur çadrën“, u shpreh Rama.

“Kur keni lindur ju, Tirana nuk kishte gjelbërim. Ata që janë aty në çadër, kishin mbjellë gjithë parqet me çadra dhe i quanin zhvillim.

Kishin prerë pemët dhe kishin shkatërruar financat e prindërve tuaj duke i marrë dhe çuar gjithë në çadrat e Xhaferrit, Sudes dhe Saliut.

Kishin pushtuar të gjithë hapësirat dhe thoshin kjo është “tokë e xanun”. Na u desh të shkulnim të gjithë ato çadra, që ua lanë vendin pemëve që u mbollën dhe hapësirën. Tani duan t’i zënë Shqipërisë rrugën”, vijoi Rama.

Ai ka shtuar se, pikërisht për këto episode, opozita i druhet votimit të vettingut dhe zbatimit të reformës në drejtësi që do të vijë pas zgjedhjeve.

“Frika e drejtësisë i ka zënë sa nuk ka mbetur peshk në liqenin e Tiranës që nuk e kupton se ata nuk duan zgjedhje sepse nuk duan drejtësi. Sepse kanë frikë të përballen me popullin në zgjedhje”, ka thënë Rama.

Rama është shprehur i vetëdijshëm për sfidat që ka Shqipëria përpara, por rruga ku ajo ka hyrë sipas tij është një rrugë pa kthim.

Kjo nuk është Shqipëria që duam, por është Shqipëria që nuk kthehet pas e për të cilën po punojmë për të bërë shtet në çdo sektor”, ka shtuar Rama.

Ai u ka përcjellë të rinjve edhe mesazhin për votën në zgjedhjet e ardhshme.

“Deri më 18 qershor mos harroni se vota vlen shumë, se nuk janë të gjithë njësoj, se ato që kemi arritur me kaq shumë mund nuk mund t’i humbasim dhe se mund të bëjmë më shumë akoma nëse jemi më shumë se ç’ishim në qershor 2013”, ka thënë Rama.

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Rama sulmon Bashën dhe ka një mesazh për Metën: PD ka fituar vetëm kur e majta ishte e ndarë. Iku ajo kohë, s’ka më dhurata”

 1. kozmo says:

  Shume te verteta jane te gjitha qe thote Rama . Me gjithe keto zullume bomba ,si mund te votosh sot per Bashen ?

 2. Bena says:

  U ndjeva shume e lumtur sot kur i pashe gjithe ata te rinj djem dhe vajza qe e kishin mbushur sheshin si asnjeher. Sa krenare ndihen ata dhe te gjithe ne per me te mirin dhe me te madhin KRYEMINISTERIN TONE TE NDERUAR ZOTIN EDI RAMAAAAAA BRAVOOOOOOO

 3. Treviso says:

  Zoti Edi, sa i ke paguar ato qytetare qe te erdhen ne miting? Besoj nga njemije Euro se leke droge jane. Saliu dhe Basha do thone qe i ke paguajtur me shume. Ju shkofte fushata same e mbare dhe me 18 Qershore me nje fitore shume te thelle, qeqeveria te krijohet pa aleance.

 4. Lali says:

  RAMA,MOS U DORZO.!
  S’TA KEMI DHËNË KOT VOTËN.!
  LULUSHJA,JA KA HIPUR GAMORIT SËPRAPI.!😄

 5. Kumandari i Trete says:

  Kuqal-ash, si i Ati qe e mohoi, si dajko Spirua baze krimi…
  Sado qe shtiret, si i pastrehe rrugesh parisiene,
  sado qe duket se e leshon trupin dhe moralin perdhe fare,
  vete nga vete…
  shfaqet i kuq si krimet e komunizmit…

  Ua ka me hile te gjitheve, edhe te kuqve, sigurisht!
  A s’ishte ky qe u jargavit PD-se fillestare?
  Tha: U kargova nga PD se e kapen ish-komunistet

  dhe kaloi te PS vetem kur e bene minister
  dhe pastaj ua futi ujin nen rrogoz dhe u be kryeminister i asaj partie qe e shante e mallkonte…
  “Nuk ka kuptim te hysh ne PS per interes, per te gjetur nje pune…” u thoshte te rinjve socialiste!
  Ata kerkonin thjesht nje pune dhe ky ua quante luks, kur vete, erdhi ne PS vetem si Kryetar dhe Kryeminister!

  Dhe tani…tani thote se PD ka fituar vetem kur NE…kemi qene te ndare!
  Kush “NE”?

  Ku e vendos veten Edi Kristaq Rame Spiro Koleka?
  Si Njeri per Karrike apo si aleat i Perendimit Antikomunist?

 6. Lil Toronto says:

  Edi Raman, je njesh.

 7. Shqiptari nga Kosova says:

  Me patjeter te ndalet e keqja..,!
  Koha e zullumit dhe zullumçareve ka marre fund..!
  As mos t’iushkoj neper mend qe Sali Serbi dhe Luli mund ta heqin zvarr Shqiperine dhe shqiptaret.!
  Dilni shume e me shume ne zgjedhje per ta varrosur njeher e mire antishtetin..!
  Me PS dhe Ed Ramen kryeminister, Shqiperia do shkoj drejt shtetit qe duam..!
  Tung nga Kosova

  1. Hundeledhi says:

   Ti o kumandar kari, je koqja e dyte e Sales ndaj flet me aq siklet. Te gjithe juve karat do ju heqim koqet dhe trurin e keq o eunuk i dhier. Shqiperia do behet dhe ju rraca bastarde do zhdukeni me fare e me sorollop.

  2. Hundeledhi says:

   Ti o kumandar kari, je koqja e dyte e Sales ndaj flet me aq siklet. Te gjithe juve karat do ju heqim koqet dhe trurin e keq o eunuk i dhier. Shqiperia do behet dhe ju rraca bastarde do zhdukeni me fare e me sorollop.

  3. Hundeledhi says:

   Ti o kumandar kari, je koqja e dyte e Sales ndaj flet me aq siklet. Te gjithe juve karat do ju heqim koqet dhe trurin e keq o eunuk i dhier. Shqiperia do behet dhe ju rraca bastarde do zhdukeni me fare e me sorollop.

 8. Lugati says:

  po po lugato e keni knoq te gjithe..na flisni pak per449

 9. Lugati says:

  o lugat toci..kujt ja fut kto filma ti..e hongrem i here i kohe prrallat…ku eshte krahu i djathte ne politiken shqiptare…berisha ish sekretari ppsh..ti nipi spiro kolekes dhe fmija kristaq rames (ne teori???)ilir meta..skener gjinushi..gramoz ruci..servet pllumi…erjon brace..genc rrulli apo genc pollo..dashamir shehu..ju flisni per te majta e te djathta perendimore ..po ju jeni pjella e ekmerit te kuq enver serbit..po per propogande per te tall karin me popllin shqiptar je njish te ka msu sale berisha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *