Teoritë e konspiracionit për vrasjen e Bashës dhe reagimi i Gardës: Ja pse u shtuan badigardët për Lulzim Bashën

Një ditë më parë, disa media bënë me dije se Garda ka shtuar badigardët për Lulzim Bashën.

Kjo ka bërë që ditën e sotme të shpërthejnë teoritë e konsipracionit.

Aq sa Blendi Fevziu shkruan se ka një plan për ekzekutimin e Bashës, për të krijuar trazira në Shqipëri.

Por në rrjet kanë filluar te tallen me këtë pretendim, duke mos e marrë shumë seriozisht.

Ndërsa disa të tjerë thonë me humor se nëse ka njeri që do ta vrasë Bashën, ai mund të jetë vetëm Sali Berisha, për të krijuar trazira në vend.

Por burime nga Garda e Republikës thonë për “BW” se këto masa janë normale dhe të parashikuara në ligj në nisje të çdo fushate elektorale.

Duke e konsideruar regjistrimin e partive politike në KQZ si hapin e parë të çeljes së fushatës, Garda ka shtuar masat e sigurisë ndaj kryetarit të partisë më të madhe opozitare, pavarësisht se Partia Demokratike nuk është regjistruar në zgjedhje.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Teoritë e konspiracionit për vrasjen e Bashës dhe reagimi i Gardës: Ja pse u shtuan badigardët për Lulzim Bashën”

 1. xheJ eN Bi says:

  Sapo lexova shkrimin dhe shkeput nje fragment nga shkrimi :
  ” Ndersa disa te tjere thone me humor se nese ka njeri qe do ta
  vrase Bashen ,ai mund te jete vetem Sali Berisha ,per te krijuar trazira ne vend “.

  Koiçidence te jete se para se te lexoja shkrimin kam bere nje koment te shkrimi
  i Blendi Fevziut dhe ky eshte:
  ———————————
  “Kot mundohet Blendi per te gjetur rrugetimin e urdherit te eliminimit .
  Shume e thjesht.
  Interesimi fillon nga Berisha ,ben nje trajektore jashte kufijeve te Shqiperise
  dhe kthehet perseri te Berisha
  Eshte e njohur ,se Berisha per te ardhur ne pushtet ,vjen nepermjet
  destabilizimit.
  Me nje gure vret dy zogj.Njeri zog eshte se vjen ne pushtet dhe zogu i dyte
  eshte se zbaton nje urdher nga UDB-ja.
  Kjo ndodhi qe nga 2 Prilli i 91-it.Kete deshte te bente ne Shtator te 98-es,
  por gjithmon duke bere “kurban” njerzit e tij.

  Ne 91-in vrau 4 te rinje PD-ist ,ne 98-en shpuri Hajdarin ne nje prite per te
  perfituar nga vrasja e tij dhe tani ben “kurban” Bashen per trazira.

  Blendi vjen verdall per te thene shtetin ,kur dihet se eshte Serbia nepermjet
  agjentit te tij Sali Ram Berish.

  Ky avaz ka qe ne 91-in .Kur Shqiperia po hynte ne nje rruge te drejte me
  Qeverine e Stabilitetit ,agjenti Sali Ram Berisha beri te 100-at per ta shkateruar ,si e shkateroi.
  Me te marre pushtetin ,e beri Shqiperine “si kazan plerash”deri sa per nje fije peri
  do binte nje lufte civile.
  Edhe ne 98-en kur Shqiperia po ecte normalisht ,agjenti UDB-es Sali Ram Berisha
  tenoi ta trazonte perseri Shqiperine,po fal nderkombetareve shqiptaret shpetuan.

  Tani,perseri qe Shqiperia po behet SHTET ,agjenti i UDB-es ka dy arsye per
  destabilizim.
  E para per te shpetuar koken nga Vetting-u dhe e dyta ,do te shpjere deri ne fund
  detyren qe ka marre nga UDB-ja.
  ( Kam frike nga ajo qe thuhet : e treta e verteta ).

 2. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


  Edhe kësaj radhe
  Nuk ësht’ siç parapriu
  KOPinionosti No One
  Korani Bled Bythziu!

  1. Kandili says:

   Siç vrau A.Hajdarin per te perligjur grishtin e shtetit te 98-es edhe tani S.Berisha eshte gati te organizoi vrasjen e eunuk L.Basha per te destabilizuar vendono dhe sabotuar perfundimisht reformen ne drejtesi.Prandaj duhet marr çdo informacion shume seriozishte.Serbia dhe hasmet e tjere fillorus nuk flën .

 3. andromeda says:

  Sepse shqiptarët e duan pas hekurave dhe jo të vrarë këtë zombi të pështirë. Ndoshta Saliu dëshiron ta flijojë si Azemin për hir të “revolucionit demokratik”.

 4. Shqipja says:

  Ore pyesni njehere precin e mustafaraj se rrine pas bythes se luqit , mos I bejne matjen o bled faqeziu., se prandaj te do saliu ty te besh lajmet e tij.

 5. Kandili says:

  Salii qe vrau Azemin per ta shfrytezuar si sebep per grushtin e shtetit te 98-es po ky antishqipetar i sprovuar do organizoi vrasjen e eunukut te tij Lul pederasit

 6. emigranti says:

  po mos i mbroni i lini qe ti vrasin qe te dy salen dhe lulin dhe shpeton shqiperia sepse adriatik llalla spo e kryen detyren.

 7. mediu says:

  NGA PDja çfar nuk pret , kur e shohin keq e bejn nga nje kurban vet dhe ja hedhin ne shpin shtetit , siç ben me azem hajdarin , beni kujdes , saliu esht ujku vjeter i esht shtrenguar litari nga vetingu deri ku nuk mban me , tani çfar nuk pret prej saliut kujdes , qendroni te vemençem dhe beni kujdes.

 8. Beni says:

  Ndoshta e drejte ajo qe thot fevzo e vetja rruge qe i ka mbet Saliut.

 9. Labi says:

  Nuk lyen njeri duart me mut.

 10. lili says:

  Po si ,nuk e vret Berisha kete per te qene i ‘paster’ pastaj?e vert e mire qe mos te merren vesh horrleqet qe Kane bâ bashke.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *