Teoritë e konspiracionit për vrasjen e Bashës dhe reagimi i Gardës: Ja pse u shtuan badigardët për Lulzim Bashën

Një ditë më parë, disa media bënë me dije se Garda ka shtuar badigardët për Lulzim Bashën.

Kjo ka bërë që ditën e sotme të shpërthejnë teoritë e konsipracionit.

Aq sa Blendi Fevziu shkruan se ka një plan për ekzekutimin e Bashës, për të krijuar trazira në Shqipëri.

Por në rrjet kanë filluar te tallen me këtë pretendim, duke mos e marrë shumë seriozisht.

Ndërsa disa të tjerë thonë me humor se nëse ka njeri që do ta vrasë Bashën, ai mund të jetë vetëm Sali Berisha, për të krijuar trazira në vend.

Por burime nga Garda e Republikës thonë për “BW” se këto masa janë normale dhe të parashikuara në ligj në nisje të çdo fushate elektorale.

Duke e konsideruar regjistrimin e partive politike në KQZ si hapin e parë të çeljes së fushatës, Garda ka shtuar masat e sigurisë ndaj kryetarit të partisë më të madhe opozitare, pavarësisht se Partia Demokratike nuk është regjistruar në zgjedhje.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...