VIDEO+FOTOT/ “Kurrë nuk do ta marrësh jetën time” shikoni se si afrikani lufton me agresorin

Qytetarët që po udhëtonin me një autobus në veri-perëndim të Londrës kanë përjetuar momente paniku. Një agresor ka hipur në autobus dhe me një thikë ka tentuar që të sulmojë pasagjerët.

Por agresori u  neutralizuar nga një pasagjer me kombësi afrikane i cili ka luftuar më të dhe i ka marrë thikën nga dora.

Me thirrjet “Jam afrikan dhe kurrë nuk do ta marrësh jetën time”, afrikani e mposhti agresorin. Pasi pa se kishte humbur betejën, autori doli me shpejtësi nga autobusi dhe u largua nga vendi i ngjarjes,

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/3F325E5100000578-4406888-image-a-49_1492042599164-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/3F325E5100000578-4406888-image-a-49_1492042599164.jpg","attachment_id":"666213"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/3F325E6100000578-0-image-a-1_1492036128461-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/3F325E6100000578-0-image-a-1_1492036128461.jpg","attachment_id":"666214"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/3F325E6900000578-4406888-image-a-48_1492042592421-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/3F325E6900000578-4406888-image-a-48_1492042592421.jpg","attachment_id":"666216"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/3F325E5C00000578-4406888-The_armed_man_then_made_a_frantic_dash_out_of_the_bus_as_passeng-a-50_1492043286152-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/3F325E5C00000578-4406888-The_armed_man_then_made_a_frantic_dash_out_of_the_bus_as_passeng-a-50_1492043286152.jpg","attachment_id":"666212"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *