Arian Çani: Ja çfarë do të bëja nëse do të isha në vend të Edi Ramës…!

Gazetari Arian Çani ka shprehur mendimin e tij për krizën aktuale politike në vend, në një kohë kur opozita vazhdon bojkotin e Parlamentit dhe kërcënon me mos përfshirjen në zgjedhje, ndëra Rama insiston në zhvillimin e zgjedhjeve më 18 qershor.

Mendoj se deri në këtë moment palët janë në tavolinë dhe po luajnë poker. J

emi në momentin që palët luajnë bllofin”- është shprehur ai në emisionin “Opinion” .

Jam dakord me kauzën e opozitës, por mesa duket këtu dy çështjet e ngritura nga ajo nuk janë bërë akoma të forta. Nëse do ishin të forta populli tani do ishte në çadër.”- vazhdon Çani.

Megjithatë, nëse do isha Rama, nuk do ikja, ashtu siç po vepron edhe ai.

Do largohesha vetëm nëse më rrëzon Meta në parlament.

Nëse Rama nuk rrëzohet në Parlament nuk ka asnjë detyrim të iki nga posti i tij.

Por nga ana tjetër i jap edhe Bashës të drejtën që të mos hyjë në zgjedhje”, tha ai.

Madje ai situatën aktuale e ka paralelizuar me këtë thënie:

Jam dakord me diagnozën, por mendoj se mjekët që shërojnë këtë sëmundje nuk ekzistojnë”- përfundon ai

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “Arian Çani: Ja çfarë do të bëja nëse do të isha në vend të Edi Ramës…!”

 1. nora says:

  O pika , kur jep edhe ti mendje o trap

 2. KU ku moj Loke kur te jep mend edhe majmun(cita ka qene nje majmun qe ky duhet te jete ngjizur ne ate kohe).
  Turp per kete komb,turp per mediat qe ftojne kete pedo.
  Edhe hajde ndalo filmat shqiptar dhe te shikosh kete pederast.

 3. Xen deledashi says:

  Ik o bythqir

 4. mimi says:

  Po ja qe nuk je dhe as ke per te qene ndonjehere,boll me hedhje benzine

 5. I drejti says:

  U bere dhe ti more idiot qe te japesh mendime. As per te pastruar halete nuk vlen more njeri i pavlere.

 6. I drejti says:

  U bere dhe ti more idiot qe te japesh mendime. As per te pastruar halete nuk vlen more njeri i pavlere.

 7. may says:

  je idiot as mish as peshk, as vete nuk e di cfare thote, dhe quhet gazetar apo ben si analist, o pika arjan canit ! behen si te zgjuar as shkolle nuk kane bere te plote, nuk e kuptoj se cfare analize ka bere, pa byth ashtu sic ky eshte,

 8. guri says:

  As mish as pesh as largohem as rri .Nuk meret vesh cfare do te thote.

 9. beni says:

  Cfare nxirrni neper gazeta mor…keto medioker nuk jane te afte te bejne punen e tyre…pale japin edhe mend. Keto qe shesin edhe bythen per leke duhet te mesohen qe nuk ka nevoje njeri per llafet e tyre…dhe as i kerkon njeri mendime …populli ka sy e veshe dhe po e shikon perdite kush genjen.

 10. BESIM, QETESI E DASHURI says:

  Tema po i kthehet zakont kur poston fotografi me budallenj dhe shkrime nga budallenjte porositur dhe paguar nga Ilir Meta.


  Arjanin e mbaj mend si llapaqen e trap.Te pakten Ahmetaj po ben pare te madhe

 11. orient says:

  …s’me çudit ..po luhet ne keto limite…bandat ne politike po i vene sterkembesh”pa dashje” ortakut..pazaret jane ne mes tyre..gjindja te rrije larg,se po bie orteku..!!

 12. 24/7/12/52 says:

  Oj, oj, oj… edhe një nxënës i klasës së gjashtë do të jepte një mendje më të mirë… Kur “demokracia” dhe “politika” interpretohet nga soji lapangjoz i Fevziut, Balliut, Çanit, apo Naim Sami Henry Çilit e shpurës së tij universitare. E bukura është se unë mbështes të djathtën europiane nga pikëpamja politike, porse “puçra” të tilla “intelektuale” si FBÇNSHÇ & Co. ta shpifin, oj, oj, oj…

 13. kozmo says:

  Ha ha ha , Cani vetem nje gje din te bej mire , te puthet me te ftuarit . Lere more ditezi ,ta bejne te tjere politiken e ketij vendi .

 14. perkthyesi says:

  Cani mundohet te beje kinezerira, por sigurisht, nuk i a del dot! I ngelet vetem te valevise doren, duke kerkuar mbarimin e fjsles! Ratesisht ndodhet ne media!

 15. Beni says:

  Shyqyr qe sje ne vend te Rames, oj ,oj cfare mban siper kjo toke, mban te zgjuar ,mban edhe budallenj si ky Cani, Cim Peka, Balliu, Fevziu, qe u nxifshin, u befshin per mos tu dukur.

 16. Dyftyrshi says:

  Ky ka dy fytyra, keshtu dhe publikun e Zones se Lire
  e ka nga te dy anet.. biznes biznes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *