Basha refuzon ofertën e Ramës: Nuk vij në takim për të bërë foto dhe ngrënë grosh me ty. Ti je mësuar që ta japin pushtetin në tavolinë…

Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama nga çadra e PD-së.

Basha tha se nuk shkon në takim me Ramën, thjesht për të bërë foto me të.

Zgjidhe vetë vendin, orën, por nuk vij unë të bëj fotografi dhe monologje shterpë me zotërinë tënde se as më merr e as do më marrë malli të bëj fotografi me ty.

Nëse do dialog ti, cakto negociatorin.

Nuk do takohemi për përshesh me grosh, por për fatet e shqiptarëve.

Nëse ta mban të ndahesh nga krimi, pikat janë rakorduar: qeveri teknike dhe jep mandatin e qeverisë.

Cakto negociatorin, bëhu burrë, ndahu nga krimi.

Numrin e negociatorit e ke tash 7 ditë.

Unë s’të kërkoj pushtet në tavolinë, por një qeveri teknike ti japë vendit të drejtën sovrane që ua kanë hequr kaq here”, tha Basha.

Tha pak më parë se bota po qesh me ne.

I them jo kryeministrit që sillet si klloun, nuk është momenti të hiqesh si palaco që bën për të qeshur botën.

Bota nuk po qesh me, bota është e shqetësuar me ne, se një vend anëtar i NATO, që bllokoi trafikun e qenieve njerëzore, që futi banditët që ti po i liron në burg, u bë vend i NATO, po sot për shkak se në krye të vendit është jo vetëm një i papërgjegjshëm, por një aleat i krimit të organizuar, nuk kontrollon dot as territorin, as kufijnë e vendit”, tha më tej Basha.

Ke sunduar këtë vend me rrena e mashtrime. Sot mbushen 8 ditë që duhet ti përgjigjesh ftesës për dialog për të cilën re dakord të mërkurën e kaluar.

Ti je mësuar me pushtet në tavolinë.

Në tavolinë ta sjell pushtetin krimi. Ta solli kur ishe kryetar Bashkie, ta solli në 2013, në 2015 dhe në Dibër.

Ne nuk duam pushtet në tavolinë, por pushtet që e sjellin qytetarët shqiptarë. Harroje se do tua mohosh më.

Ti që thua se jemi bërë gazi i botës, kur ti je bërë turpi i Europës që e shndërrove një vend anëtar të NATO-s në Kolumbi brenda një viti”, vijoi Basha.

REMOTE_ADDR:[]

27 komente në “Basha refuzon ofertën e Ramës: Nuk vij në takim për të bërë foto dhe ngrënë grosh me ty. Ti je mësuar që ta japin pushtetin në tavolinë…”

 1. Kim Young II says:

  ha ha ha ketu ma bere qefin o Lul, prandaj bej kualicion me mua qe te shkaterrojme Americen dhe europen se ndryshe do te ngordhesh si urithi ne cader.

  1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


   Ti moj Lule Bytha
   Për të marrë bashkinë
   Vodhe hapur votat
   E të gjithë e dinë.
   .
   Eh moj Lule Bytha
   Për të mbajt pushtetin
   Vrave katër njerëz
   Fale edhe Detin.
   .
   Boll na çave trapin
   Lule Bytha Lule
   Të erdhi dekika
   Do e hash në tule!

  2. Timi says:

   Lulzime Xhaferr Deva je nje gjarper i zi. Je me zi se ustai yt kriminel, hajdut e vrases. Por nuk ke rruge tjeter vec deshtimit.

 2. stefan says:

  Ky derziu ka lajthitur! Mjere PD dhe Familja!

  1. Kujtimi says:

   Stefan mjer Shqiperia pa families I eshte mesur me shalngiturin

 3. "horri i bulevardit" says:

  K y ka frike se mos e perdhunon EDI me zorr, shko moj lule, se ndoshta te bie me mire se me mamurrzaket, APO bathoristet, APO ke frike se mos kenaqesh shume dhe nga qejfi del e mashtrume, ndaj Kauzes tende. nji teke e meriton, se ke qendruar burneshe moj shoqe.

 4. may says:

  TE GJITHA KETO QE SHKRUAN DHE THOTE KY LUL BASH- BERISHA I TAKOJNE KETIJ CIFTI QE I KA BERE KAH HERE, dhe askush tjeter, ky kerkon te marr pushtet ne tavoline, dhe ka frike nga zgjedhjet se i humbet, i ben presion berisha dhe i thote qe ose qeveri teknike ose je i mbaruar, dhe ky lufton me mullinjte e eres, si buratin qe eshte, Rames i kane lezet cfardo qe thgote dhe ben pune per kete vend, ty or lul nuk te ka lezet asgje qe thua, dhe pune zero per kete vend, ky eshte ndryshim i madh mes teje dhe rames !

 5. An says:

  Hahahaha,ike Bash me gjithe tespie …..hahahaha

 6. saliu says:

  Nuk do dialo? Ha MUT se te zbut o Bashe trapi.

 7. Nn says:

  Hahahahahahahahaha……………………….. hahahahahahahaha

  Kam qeshur me lot – ky eshte i papare, kur te mos kete me PD – kete kopuk duhet ta bejne “lolo” te qeshe dynjaja

 8. Azio says:

  I shkrete Lul Basha!
  Eshte bere per tu qare me llahinga.
  Me siguri I ka lujt petlla sepse e sheh fundin e tij.
  Vaj medet pd cfare kryetari ka ne krye.PD eshte bere per gjynah.
  Kete radhe sic e ka nisur me duket se do zhduket nga spektri politik,duke mbetur ne analet e historise,si parti pa identitet,pa seriozitet dhe nje parti qe kerkonte destabilizimin e Shqiperise.Perfundimisht nje parti me tipare thellesisht fashiste.

 9. Fadili, Malesi e Madhe says:

  O zot, deri kur do ta degjojme kete idiot, kete klloun cirku ,duke u çjerre… Bertet hajduti: KAPENI HAJDUTIN ! Pushtetin ne tavoline e more ti, more palaço. E pane jo vetem shqiptaret, por gjithe bota ate qe bete ju me kutite e votimit. Harroje qe ky popull te vjen pas, more legen…

 10. Dritan says:

  Fatëkeqësi që ky lloj politikani drejton PD-në dhe do jetë tmerrësisht fatëkeqësi që ky të vi ndonjëherë kryeministër që sa shoh unë sdo ketë shanse as në ëndërr. Çfarë përmend krimin ky aman, harroi ky që ato vrasjet e bulevardit janë direkt përgjesie e këtij dhe Berishës, harroi ky 240mln euro të rrugës së kombit nga u zhdukën, a ishte po ky Z.Basha që i shmangej drejtësisë për këtë abuzim dhe ishte po ky që kishte frikë dhe sja mbante të shkonte para organeve kompetente. Aman çna bën si ëngjëll tani ky, harroi ky si u bë kryetar bashkie që të gjith shqiptarët e panë atë maskaradë vjedhje, harroi ky detin me Greqinë. Aman Z.Basha mos na hap barkun më me sjelljen tënde të një djalli që flet si ëngjëll. Boll të lutem.

 11. Baftjar zorra says:

  Hahaha o karagjozi i Salehut

 12. Kujtimi says:

  Ky eshte nje palaco qe nuk e ka shokun, pushtetin ne tavolin e ka mare ky per Bashkin kerkon ta mar Kryeministerin me ata banditet qe edhin sbashka ne kryeministria ky Dordolec nuk del dot nga cadra e turpit

 13. emigranti says:

  po cfare dialogu quhet ai kur ti kerkon qe rama te vije e te thote une kam dhene dorheqje tani krijoni qeveri teknike. RAMA kete gje e bene duke dale ne televizor qe dhashe doreheqje sepse populli nuk me pelqen tani krijoni qeveri teknike.LULI -SALIU-PD-COMPANI te gjithe jane budallenj

 14. Dashi says:

  Ky eshte me te vertete i pa pare ke marre pushtetin ne tavoline thote nuk e di i shkreti se pushtetin ne tavoline e mori ai ne tirane ne 2011 me kontributin e Ristanit qe keto dite nuk po ja degjojme zerin,ka bere karier brilante ne ministrite kryesore se emeronte saliu tani do dhe celsat e qeverise por i do te je dergojne te cadra.Haaaaa ..haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.Ky eshte i papare me vdekte plaka.

 15. BERISHA LARGOHU says:

  Pushtetin ne tavoline? Rama eshte ne pushtet sepse vota e popullit ka vendosur. Basha po ben idiotin ketu ha ha ha.

 16. astrit says:

  Ik pirdhu o idiot! Ti kerkon shkaterrimin e Shqiperise! Shqiptaret nuk kane per te dhene asnjehere voten se jane te mencur! Ti je karte e djegur dhe nuk di se cfare kerkon dhe cfare ben! Mbaje mend se asnjehere nuk ke per tu bere Kryeminister! Vafsh ne djall ti dhe SB qe qendron pas teje. Gjynah qe PD ka ngelur ne dore tende dhe SB. Demokratet e ndershem te mos genjehen nga idiotesite e LB dhe SB, por ti shporrin te dy, dhe te futen ne zgjedhje, ku te provojne se sa votohen nga shqiptaret! Boll me tensione artificiale, qe nuk i do dhe nuk po i duron asnje shqiptar!

 17. Kusheriri says:

  Nje gje smarr vesh ore Lulëzim. Nqs Edi Rama eshte kriminel, kanabist, shkaterrues, si merrke ti guximin te thuash hajde te ulemi te negociojme . Mund te negociosh me njeri normal jo me kriminel, ashtu ka kuptim. Me cfare morali delke ti para publikut qe te takohesh me kriminelin?
  Por me sa duket ti je ana e krimit, kur ke heshtur per kanabizimin e Lazaratit (e lame vete thote Berisha). Pra kjo skishte per ju problem, atehere po te dali Rama e te thote se po e bej si ju, po e le vete, me cfare surrati do kerkoni llogari? Pra i permjeluri nuk eshte i besuari per te ardhme. Prandaj, zbythuni bashke me ate kokebylykun e rrumaducin Spaho se ju ka dale fare boja.

 18. Lennard says:

  Je bere Zoraxhi i Neveritshem o Lul-Hajduti.Po demton Shqiperine dhe shqiptaret ,po demton te Ardhmen e tyre drejt Europes.Po do ta pesosh.Pas qafe e ke Vetingun .Ne Qeli do te perfundosh bashke me Sale-Serbin

 19. Berti says:

  Duhet nxjerre nga çadra prej bythe, ta marresh ta fusesh ne burg per munges burrerie pastaj ta denosh per te tjerat me radhe!

 20. sherifi says:

  Ou, ky e ka bere dobicin , eshte e provuar, dhe po ja le Rames ne preher.

 21. Tema says:

  Politikanet tane shohin situaten internacionale dhe perpiqen te adaptojn ne vendin tone ku Maqedonia dhe Afrika jan menuja tyre.,duke harruar qe ne 1997-en keto dy vende s’donin t’ja dinin per ne.Pozita dhe opozita te presin voten e 18 Qershorit per te kuptuar se kush ka te drejte.Kjo vote eshte e rendesishme pasi bllokoi negociatat per ne BE., dhe klarifikimin e problemeve te brendshme.PS-ja te perpiqet qe te kete mazhoriten absolute ne 4 vitet e arrdhshme pasi negociata bindese me PD-ne eshte e pamundur.

 22. Tavolina e PDse says:

  Haha ky vetem politikan nuk eshte, po nje person qe sdi te lidhe dy fjali qe ne ti kuptojme permbajtjen se cfar thote. Ky as Kriminelit dhe ndyresires sali berisha nuk i ngjan ne sharje, saliu verte eshte i ndyre dhe i poshter, po per hir te se vertetes se cik kane lezet ato sharjet, se i shkojne dhe me paraqitjen e fytyres se ndyre qe ka, ndersa ky luljeta basha kur flet eshte pa kripe fare, komplet fallco. Epo te thote dhe lulja, qe Edi Rama, ka mar pushtetin ne tavoline, eshte per te shqyer leshte e kokes haha, kur i gjithe populli e di se si ka fituar Edi Rama, Bashkine e Tiranes, Partine Socialiste dhe postin e kryeministrit, dhe komplet e kunderta me luljeten eshte se ju dhurua ne tepsi Bashkia e Tiranes, fale votave te Partise Komuniste te SHqiperise te Qelbesires Hysni Milloshi, dhe 10 votave te vjedhura te ndyresires ristani, krytarillikun e PDse, duke hequr qafe te ndjerin Olldashi. Epo kur te thotr dhe ky qe cdo post e ka mare pa asnje merite, pervec se cdo post i ka ardhur ne tavoline, fale goces se sali berishes.

 23. superman says:

  Ore pse duhet ti lusni bythen ketij kriminelit, Luli ska per te pranuar asnjehere te votoje vetingun se i ben gropen vetes. Te votohet vetingu e te futet ne burg. Me ca te drejte u hapin deren ambulances keta drogaxhinjt e shqupit qe bejne sikur nuk duan droge, me cfare te drejte vene ne rrezik jeten e qytetareve? per kete duhet te dalin perpara ligjit dhe te marin denimin maksimal

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *