BATUTAT/ Rama: Shqipërisë i duhen njerëz si lali Eri, jo si xhaxhi Luli

Në takimin me profesionistët e rinj, kryeministri Edi Rama ka lëshuar edhe disa batuta, ndërsa ka lavdëruar Erion Veliajn për punën e bërë në Tiranë.

“Shqipëria që duam është një ambicie që dikush mund t’a definojë në letër, por duhet edhe dikush që ta bëjë realitet.

Duhet lali Eri dhe jo xhaxhi Luli për t’a bërë këtë realitet.

Me Erin ka punë, me Lulin ka gjumë.

Dhe Lulin kur i del gjumi del e bërtet, duket sikur do zgjedhje të lira, por do gjumë, do rehatllëk.

Do mos t’i prishë njeri terezinë.

Duhet të bëjmë një zgjedhje shumë të qartë, mes shqipërisë që kishim dhe asaj që kemi”– tha Edi Rama në takim me profesionistët e rinj të Partisë Socialiste

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “BATUTAT/ Rama: Shqipërisë i duhen njerëz si lali Eri, jo si xhaxhi Luli”

  1. Beni USA says:

    Hahahahaha “LALI” tamam fjale qe perdoret ne shumice nga ajo pjese e shoqerise te ardhur ne Shqiperi si Ysmeqare ne 200 vjecarin e fundit ne zonene e Myzeqese dhe nga ajo pjese tjeter qe njifen si “Fiqet e Lashte” Evgjiteria

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *