Edi Rama i përgjigjet Nishanit: Meritoni keqardhje, provuat që nuk jeni dot i paanshëm

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së Presidencës, e cila megjithse shprehej e gatshme për të negociuar dialogun Rama-Basha, ka dënuar gjuhën dhe deklaratat e Ramës.

“Z.President ju meritoni gjithë keqardhjen time për sa sapo thatë!

Prapë provuat që nuk jeni dot i paanshëm!

Unë jam gati për dialog. Pa kushte”, shkruan Rama në rrjetin social “Facebook”.

Përmes zëdhënëses së vet, Presidenca tha se kryeministri i vendit ka kërcënuar dhe shantazhuar në mënyrë të njëanshme dhe sistematike institucionin e presidentit të Republikës.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Edi Rama i përgjigjet Nishanit: Meritoni keqardhje, provuat që nuk jeni dot i paanshëm”

 1. loni says:

  Sigurisht, nuk u vu nen thundren tende si gjithe Shqiperia!

  1. Tironci says:

   Loni, Rama nuk ka kompleksin ti kete gjithe pushtetet per vete, se po ta kishte kete kompleks, ka pas boll arsye per ta shkarkuar Nishanin ketu e 3 vite me pare, dhe si rrjedhoje kish ndryshu dhe gjyqesorin, prokurorine, shik etj etj. por Rama nuk e ka ate kompleks. Nuk eshte si Berisha qe i do te gjitha nen thundren e tij. Ndaj mos ja fut si kau peles, he xhan.

  2. Timi says:

   Edi Rama, mos u bej viktime e ketyre ndyresirave. Kishe shprese qe Nishani do te bente dicka te ndyshme nga Basha dhe Berisha? Kjo eshte loje e tyre gjoja per te nxjerrur ty si nje person i veshtire dhe qe sdo te besh dialog me opoziten e ben shantazhe. Kush jane shantazhet, le ti nxjerri Nishani per publikun qe te gjykoje se kush ben shantazhet. Kush i ben shantazhet e kush akuzohet per shantazhe. Keta kane dy muaj qe bejne shantazhe kundrejt Edi Rames, kryeministrit te vendit, qe do ta kapin per flokesh, qe do ta hedhin ne lane, qe hedhin shashka dhe gezhoja kundrejt kryeminstrise, qe bejne thirrje per revolucion dhe per lufte, qe bejne thirrje per te permbysur qeverine, dhe qe duan te ndryshojne qeverine me hir e me pahir, dhe ky akuzon Edi Ramen qe ben shantazhe. TURP or kapterr qe te bene President se ke qene Presidenti me i dobet qe ka pasur ai komb ne 100 vitet e fundit. Presidenti me i perdorur dhe me i njeanshem qe ka pare historia e kombit shqiptar. Kapter i PD-se hyre ne presidence dhe kapter i PD-se mbete dhe ashtu do te dalesh, qe andej. Nuk u bere dot rreshter apo oficer qe te thonim bravo.

 2. BESIM, QETESI E DASHURI says:

  Edi Rama, do beje mire te mblidhje Parlamentin dhe te diskutoje perse Presidenti nderhyn ne politike. Ose ka organ qe jep llogari Presidenti kur del jasht binarve. Dhe akoma me mire dekoroje ashtu si Visho Ajazin dhe ndosha nga fundi edhe Adriatik LLallen qe per ju ka punuar per se mbari.

 3. goran says:

  Qe diten epare qe Rama morri pushtetin filloi sulmin ndaj Presidences dhe Sherbimit informativ, duke I delegjitimuar. Cdo gje , cdo teme, cdo jjeri, cdo ngjarje , jo nen urdherat e tije do oeroiqet t’a shkaterroje. Burre shteti?! Kryeminister ?! Ky?! Ky eshte gangster.

 4. shvejk says:

  Loni ,do te kishe deshire te provoje nje here thundren time?

 5. D O K L E A T I says:

  Presidenti i dekoratave

 6. loni says:

  Presidenti me pusht qe ka patur ndonjehere kombi Sqipetar

 7. loni says:

  Kete president debil me emrin BUJAR NISHANI e kam patur komandant kompanie ne shkollen e bashkuar .Ka qene komandanti me rote kari qe kemi patur dhe nje EVERIST i thekur ; te gjithe talleshin me te

 8. Devolliu says:

  O EDI ; unë nuk çuditem fare nga nishani i Saliut të shpellave pasi ai përsheshin e Saliut ha aty në Presidencë, ai është një dordolec që kurrë nuk u bë President.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *