Fatos Klosi: E vërteta e planit për vrasjen e Lulzim Bashës…

Ish-shefi i Shërbimit Informativ, Fatos Klosi, komenton në DITA zërat për ndonjë atentat të mundshëm ndaj kryetarit të PD-së, Lulzim Basha. Ja pse kjo pistë për të destabilizuar Shqipërinë është e dështuar qysh në nisje të saj..

Zoti Klosi, ditët e fundit janë hapur lajme se kreu i opozitës Lulzim Basha ndihet i rrezikuar, se ndaj tij mund të bëhet ndonjë atentat etj. Për këtë qëllim janë shtuar masat e sigurisë ndaj tij. Ju mendoni se Basha ndihet i rrezikuar?

Jo, nuk mendoj se ndihet i rrezikuar Basha. Nuk e mendoj se ka ndonjë plan kundër tij për ta eliminuar, pasi e di që ai nuk ka ndonjë peshë as si politikan dhe as si lider. Përkundrazi, mendoj se këto janë thashetheme të përhapura me qëllim, për ta faktorizuar atë si person dhe si kryetar të PD-së, pasi ai nuk ka dëshmuar ndonjë vlerë. Në vetvete Basha nuk rrezikon askënd, prandaj nuk ka pse të ndihet i rrezikuar. Flas për eliminimin fizik të tij sipas thashethemeve. Teoritë konspirative nuk hyjnë fare në punë në këtë rast. Prandaj dhe nuk ka arsye të harxhohen më shumë para për ruajtjen fizike të tij, për më tepër të angazhohet dhe garda e republikës.

Sidoqoftë, një fjalë popullore thotë se ku ka zë nuk është pa gjë, apo jo?

Dakord. Por duhet parë se cili është subjekti që lakohet. Për çfarë “gjëje” bëhet fjalë? Pra, kush është ai që përmendet se ndihet i rrezikuar. Lulzim Basha? Në asnjë mënyrë. Në këtë rast, mendoj se Basha nuk është i rrezikuar dhe nuk ka pse të merren masa sigurie ndaj tij. Ne, pas vitit 1990 nuk kemi asnjë rast të eliminimit të kundërshtarëve politikë. Edhe rasti i Azem Hajdarit, që është vrasja më e rëndësishme që ka ndodhur, u vra për motive të tjera, jo për motive politike. Prandaj mendoj se Basha duhet të jetë i qetë në këtë drejtim…

Mos është ky aludim, pjesë e një plani për të destabilizuar Shqipërinë në prag të zgjedhjet të ardhshme të 18 qershorit? Lihet të nënkuptohet se këtu mund të kenë dorë edhe shërbime sekrete të disa vendeve lindore.

As këtë nuk e besoj. Ua thashë, nuk përbën Basha ndonjë peshë politike specifike në vend dhe të rrezikojë destabilizimin e Shqipërisë. Theksoj se këto i konsideroj thjesht fabrikime apo trillime për të faktorizuar Bashën në politikë. Prandaj dhe kjo pistë, po ta quajmë kështu, për të destabilizuar Shqipërinë, është e dështuar qysh në nisje të saj.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Fatos Klosi: E vërteta e planit për vrasjen e Lulzim Bashës…”

 1. koha jone says:

  Shume e drejte ,per te gjitha cfare thote Klosi , Basha i bwn keto per ti dhene rendesi vetes me shume , ose ai ka vete frike , duke marre dhe garden ,i duket vetja si ndonje personalitet i rendesishem .
  Kush don te dije per Bashen qe uleret si nje idiot .
  Ne Tirane te gjithe qytetaret e kane injoruar cadren e tij te cirkut me kllounet e tij te vegjel.
  Suksese ne Hollande !!

  1. xheJ eN Bi says:

   koha jone …
   Vertet qe Basha i gjalle nuk vlen asnje grosh, kurse i vdekur kudhton sa te gjithe shqiptaret.
   Berisha nje rast te tille pret dhe ka per tu bere Shqiperia me keq se 97-ta.
   Per kete Basha vlen shume i vdekur.

 2. Fshatari says:

  LULEZIM BASHOVICI Duhet VRARE Per TRADHETI KOMBETARE….per Dosjet qe beri per UCK-en..”Inxhinieri”…dhe per Shitjen e Detit Greqise..si dhe “Cadra” e Tradhetise, qe i Thote JO HYRJES SE SHQIPERISE NE EUROPE….per kete duhet vrare Lulezim Bashovici..por
  Varjanti me i Mundshem eshte qe Lulezim Bashovivi DUKET SE KERKON SHKAKE QE TE LARGOHET NGA POLITIKA SI I “KERCENUAR PER JETEN ” DHE TE BEJ JETEN E TIJE NE PALLATIN E HOLLANDES ME PARATE QE U VODHI SHQIPETAREVE…
  @@ME E RENDESISHME ESHTE SE LULIC BASHOVICI KERKON TE SHPETOJ NGA “KTHETRAT” E SALI BERISHOVICIT….nene Preteksin e “Kercenimit” duket se Pregatit Skenaret e AZILIT Politike ne ShBA-ose gjetke…Spiunet e gjejne Lehte Zgjidhjen duke u lene Fukarenjeve “Sherrin ” PRAPA..lol

 3. ana says:

  Po jo mo se nuk bie rrufeja ne hale po kujt i hyn ne pune ky palo burre,cfar do destabilizoje ky mo.

 4. Klosi Enverist says:

  O monster e kuqe, o qen qe qan mbi varrin e Hoxhes,
  Asnje gje te sakte nuk thua:
  Per mendimin tim….une mendoj se…ma do mendha se…..
  Intekektualmti?!
  Ti qe nuk di qe egzustojne institucione qe hetojne dhe japin sinjale ?! Ti buf , nga trute e nga trupi…

 5. sokrat says:

  Shume i sakte dhe objektiv! LB i perhap vete keto thashetheme per te rritur autoritetin qe i ka vajtur ne zero!

 6. Tirona says:

  Basha duhet ruajtur 👮🕵️dhe te mbrohet se jeta e tij eshte ne rrezik , Ai din shume gjera cfare gatuhet brenda zyrave SHQUPIT , ai di shum gjera cfare ka ndodhur brenda kryeministrise ate dite ku u vrane ne shesh k👨‍👨‍👦‍👦 veta duke qendruar me duar ne xhepa .Shteti jo vetem Bashen por edhe ☂️duhet ta ruaj duke marre masa te rrepta duke kontrolluar imtesisht cdo person qe shkon per tu futur ne cader, sepse ,mund te ndodhi ndonje shperthim kamikaz ku objektivi kryesor do te jete per eliminin eBashes, por do ta pesojne edhe shume qytetare te tjere qe ndodhen brenda ☂️.Rreziku i Bashes nuk i vjen nga vendet fqinje,rreziku i Bashes i vjen brenda SHQU-pit per ti mbyllur 😷 qe mos te kete mundesine te thote te verteten para drejtesise ⚖se kush urdheroi 🗣vjedhjen e parave te rruges se kombit ,se kush urdheroi 🗣faljen e nje pjese te territorit te shqiperise, se kush urdheroi 🗣vrasjen e kater 👨‍👨‍👦‍👦 ne mes te sheshit, me nje gure ata vrasin dy zogj , eleminojne nje deshmitar dhe destabilizojne vendin……..

 7. ashtu eshte says:

  Une di qe dhe me kanun ndalohet vrasja e femrave,,..

 8. Daja says:

  Kam patur respekt per z. Klosi per faktin jo si spiun (kryetar i shik-ut) por per faktin se ai eshte fizikant dhe si i tille ka propabilitet te konsiderueshem per te qene mjaftueshmerisht i zgjuar.
  Ne shume intervista e kam vene re se flet nisur nga interesa merimange qe le shije te hidhur. Une pres prej tij qe te hedhe drite per rastin si ish kryespiun qe di me shume se ne ne lidhje me praktiken e ketyre lloj ndermarrjesh por jo te thote se eshte apo jo kaq i rendesishem Luli pasi ne kete rast del komplet bosh. Kjo per faktin e thjeshte se; … Edhe nqs nuk eshte Ai ( Basha) i rendesishem kete e shfrytezon nje i rendesishem … Destabilitetin nuk e sjell ai qe vdes por i gjalli qe mbetet e ne kete rast i dashur Fizikant – spiun gabon rende…

 9. Lil Toronto says:

  Rama kujdes, mund te jesh ne shenjester te Sales, ti, Veliaj etj.

 10. Edhe une ashtu them says:

  Edhe une ashtu them, nuk vritet nje femer vetem pse po mban nje cader ne mes te bulevardit, per interesin e sali berishes, apo jo lul/jeta?

 11. Alban Dega says:

  A MUND TE AFROJE ZGJEDHJE TE LIRA NJE BANDE GANGSTERESH !?

  -Ata vjedhin votat brenda partise se vet e jo me….

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Nuk bie rrufeja ne hale, thote sovrani. Aq me pak ne halet e Berishes !
  Nderime Profesor Klosi! Analize shterruese per fake news te Mafias politiko- mediatike per gjoja atentatin kunder Lulushit te Berishes
  Lulezim Basha jo vetem nuk ka asnje vlere e as nje peshe ne politiken shqiptare…
  Ai eshte nje antivlere, nje vlere negative ne politiken Shqiptare…
  Mashtrues gati sa Saladini!
  Kryekriminel sa gjysma e Berishes!
  Kryekzekutor transmetues i kryekzekutorit ekzekutiv
  Sali Karaxhic!
  Atdheshites i UCK- se dhe Shtepise se Verdhe ala UDB, i Autostrades se Kusarise se Kombit, pazarexhi i Berishes per
  Otranton !
  Hajdut i kusarise se votave te Tiranes me 8 maj 2011!
  Minister i Brendshem i Republikes Saliiste te Lazaratit!
  Loser, hupan, humbameno par excellence qe krizen shume vjecare te PDSH- se e parshkallezoi deri ne agoni!
  Si mund te vendosi e kerkoje standarte demokratike per zgjedhjet kombetare ne Shqiperi nje kollovar i Gjalices dhe Berishes qe bashke me banden e tij politike e familjare rrenoi cdo standart demokratik ne vete gjirin ne PD-se:
  Qe kur Sali Berisha mori kreun e PDSH se me kobure e Azem Hajdarit ne brez u vra liria dhe demokracia ne gjirin e saj!
  Asnjehere ne keto gati 27 vjet ne gjirin e PD- se nuk lati zgjedhje por vjedhje!
  Ashtu si shoku Enver edhe shoku Sali diktoi kushtetuten e PD- se Une Saliu. me Saliun per Saliun….
  Parimi i vetem i tij i be Ligji jam une i Luigjit te 14te!?
  Kam vetem nje pyetje per banden e tij te Gangstereve politike dhe mediatike:
  Me gjeni nje rast te vetem ne keto 26 vjet te sundimit te Sali Berishes qe si brenda instancave drejtuese te PD se edhe ne ato shteterore lokale apo nacionale Sali Berisha dhe Lulezim Basha te kene zbatuar standarte demokratike dhe te kete bere zgjedhje pa vjedhje!
  U drejtohem bythelepiresve mediatike me te shemtuar te Sali Berishes e Lulezim Bashes si Blendi Fevziu, Prec Zogaj, Ardian Hoxha, Frrok Cupi, Artur Zheji, Agron Gjekmarkaj… e co. si mund te mbeshtesni nje ” bande gangsteresh”” kete Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” te zjarrvenesit, atdheshitesit, vrasesit masiv e serial te 97-es, te Gerdecit, te 21 janarit, shtetrrenuesit perserites te cdo qelize te Drejtesise, Ekonomise, Shendetesise, Arsimit, Shkences, Kultures !?
  Cfare intelektualesh e shqiptaresh jeni Ju o marioneta te despotit e atdheshitesit me te madh te Shqiperise, perballe te cilit edhe Qoftelargu duket nje profet !
  Me gjeni nje pushtues te huaj qe nga Roma e Greqia e Lashte, Chinchizkhani e Kryqezatat, Bizanti e Otomanet, Beogradi e Athines, nazifashizmi a komunizmi qe ta kene rrenuar e zhbere shtetin Shqiptar, shtetin ligjor, si kjo bande gangsteresh, si kjo Mafia jashte kontrollit.
  Si keni fytyre Ju bandite politike e mediatike te na beni moral e kukasni si qyqe kobezeza per zgjedhje te lira , Ju prosituta politiko- mediatike te perbetoheni ne koken e kopilave pa fund per ndershmeri kur asnjehere nuk bete nje analize serioze te nokautit te 1 000 000 zemrave Shqiptare te 23 e 21 qershorit, qe nuk kerkuar nje here falje per krimet pa fund, per korrupsionin, per kusarine dhe vrastarise, per kthimin e vendlindjeve tuaja dhe Atdheut te madh ne nje Kandahar te vertete!?
  Si keni fytyre te flisni per zgjedhje te lira e te barabarte, te ndershme kur Lulezim Basha u zgjodh qehaja i Berishes ne PD me njemije e nje intriga e satandarte ala Kim Yong Un duke nxjerre jashte gare nje kandidat shume me dinjitoz e me intelektual, nje koleg te nderuar Sokol Olldashin qe e percollen si Arbenin dhe Azemin !
  A nuk u perdorin te njejtat standarte ala Sali Berisha e ala Mul Stanishic UDB-a , ala Arben Ristani e ala Genc Pollo ne te gjitha zgjedhjet e liderve te nendegeve, degeve dhe atyre nacionale me manipulime e kercenime, percarje e deri kacafytje fizike pothuajse ne cdo hap e ne cdo vend ! Askund nuk pati zgjedhje por vjedhje, emerime, imponime!
  Cfare vite e lire e zgjedhje te ndershme mund te priten nga nje parti e tille e shpartalluar nga vetvetja dhe lidershipi i saj berishian, nga nje parti qe krizen, theqafjen e agonine e saj orvatet ta shesi e paraqesi si krime shqiptare!
  Si kane goje e guxim, si kane sy e faqe keta te pafytyre te kerkojne qeveri teknike kur nuk qeverisin as politikisht as teknikisht as Partine vet!
  Si mund ta qeverisin Shqiperine nje parti qe e telendisi ne pike te hallit, qe e la rrase ne Diell, qe e plackiten e vrane ne syte e shqiptareve e nderkombetareve, qe e bene Gerdec nga Bajram Curii ne Konispol, nga Vermoshi ne Kapshtice….
  Shkoni ne rrote te sames more hora sterhorash, ore bastarde, kusare e vrastare te sterkorruptuar e te mallkuar nga 95 per qind e popullit tuaj qe aspiron per Drejtesi e Ligj, per liri e demokraci qe ka ne shpirt e zemra kushtrimin madhor te Dhjetorit qe ua vodhet e tjetersuat se bashku me Atdheun tone Shqiperine hyjnore si Perendesha e Bukurise Dea e Butrintit!
  E duam Shqiperine si e gjithe Evropa!
  E duam Shqiperine si Amerika demokratike!

 12. Alban Dega says:

  Fakte kokeforta pa opinione

  A MUND TE AFROJE ZGJEDHJE TE LIRA NJE BANDE GANGSTERESH !?

  -Ata vjedhin votat brenda partise se vet e jo me….

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Nuk bie rrufeja ne hale, thote sovrani. Aq me pak ne halet e Berishes !
  Nderime Profesor Klosi! Analize shterruese per fake news te Mafias politiko- mediatike per gjoja atentatin kunder Lulushit te Berishes
  Lulezim Basha jo vetem nuk ka asnje vlere e as nje peshe ne politiken shqiptare…
  Ai eshte nje antivlere, nje vlere negative ne politiken Shqiptare…
  Mashtrues gati sa Saladini!
  Kryekriminel sa gjysma e Berishes!
  Kryekzekutor transmetues i kryekzekutorit ekzekutiv
  Sali Karaxhic!
  Atdheshites i UCK- se dhe Shtepise se Verdhe ala UDB, i Autostrades se Kusarise se Kombit, pazarexhi i Berishes per
  Otranton !
  Hajdut i kusarise se votave te Tiranes me 8 maj 2011!
  Minister i Brendshem i Republikes Saliiste te Lazaratit!
  Loser, hupan, humbameno par excellence qe krizen shume vjecare te PDSH- se e parshkallezoi deri ne agoni!
  Si mund te vendosi e kerkoje standarte demokratike per zgjedhjet kombetare ne Shqiperi nje kollovar i Gjalices dhe Berishes qe bashke me banden e tij politike e familjare rrenoi cdo standart demokratik ne vete gjirin ne PD-se:
  Qe kur Sali Berisha mori kreun e PDSH se me kobure e Azem Hajdarit ne brez u vra liria dhe demokracia ne gjirin e saj!
  Asnjehere ne keto gati 27 vjet ne gjirin e PD- se nuk lati zgjedhje por vjedhje!
  Ashtu si shoku Enver edhe shoku Sali diktoi kushtetuten e PD- se Une Saliu. me Saliun per Saliun….
  Parimi i vetem i tij i be Ligji jam une i Luigjit te 14te!?
  Kam vetem nje pyetje per banden e tij te Gangstereve politike dhe mediatike:
  Me gjeni nje rast te vetem ne keto 26 vjet te sundimit te Sali Berishes qe si brenda instancave drejtuese te PD se edhe ne ato shteterore lokale apo nacionale Sali Berisha dhe Lulezim Basha te kene zbatuar standarte demokratike dhe te kete bere zgjedhje pa vjedhje!
  U drejtohem bythelepiresve mediatike me te shemtuar te Sali Berishes e Lulezim Bashes si Blendi Fevziu, Prec Zogaj, Ardian Hoxha, Frrok Cupi, Artur Zheji, Agron Gjekmarkaj… e co. si mund te mbeshtesni nje ” bande gangsteresh”” kete Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” te zjarrvenesit, atdheshitesit, vrasesit masiv e serial te 97-es, te Gerdecit, te 21 janarit, shtetrrenuesit perserites te cdo qelize te Drejtesise, Ekonomise, Shendetesise, Arsimit, Shkences, Kultures !?
  Cfare intelektualesh e shqiptaresh jeni Ju o marioneta te despotit e atdheshitesit me te madh te Shqiperise, perballe te cilit edhe Qoftelargu duket nje profet !
  Me gjeni nje pushtues te huaj qe nga Roma e Greqia e Lashte, Chinchizkhani e Kryqezatat, Bizanti e Otomanet, Beogradi e Athines, nazifashizmi a komunizmi qe ta kene rrenuar e zhbere shtetin Shqiptar, shtetin ligjor, si kjo bande gangsteresh, si kjo Mafia jashte kontrollit.
  Si keni fytyre Ju bandite politike e mediatike te na beni moral e kukasni si qyqe kobezeza per zgjedhje te lira , Ju prosituta politiko- mediatike te perbetoheni ne koken e kopilave pa fund per ndershmeri kur asnjehere nuk bete nje analize serioze te nokautit te 1 000 000 zemrave Shqiptare te 23 e 21 qershorit, qe nuk kerkuar nje here falje per krimet pa fund, per korrupsionin, per kusarine dhe vrastarise, per kthimin e vendlindjeve tuaja dhe Atdheut te madh ne nje Kandahar te vertete!?
  Si keni fytyre te flisni per zgjedhje te lira e te barabarte, te ndershme kur Lulezim Basha u zgjodh qehaja i Berishes ne PD me njemije e nje intriga e satandarte ala Kim Yong Un duke nxjerre jashte gare nje kandidat shume me dinjitoz e me intelektual, nje koleg te nderuar Sokol Olldashin qe e percollen si Arbenin dhe Azemin !
  A nuk u perdorin te njejtat standarte ala Sali Berisha e ala Mul Stanishic UDB-a , ala Arben Ristani e ala Genc Pollo ne te gjitha zgjedhjet e liderve te nendegeve, degeve dhe atyre nacionale me manipulime e kercenime, percarje e deri kacafytje fizike pothuajse ne cdo hap e ne cdo vend ! Askund nuk pati zgjedhje por vjedhje, emerime, imponime!
  Cfare vite e lire e zgjedhje te ndershme mund te priten nga nje parti e tille e shpartalluar nga vetvetja dhe lidershipi i saj berishian, nga nje parti qe krizen, theqafjen e agonine e saj orvatet ta shesi e paraqesi si krime shqiptare!
  Si kane goje e guxim, si kane sy e faqe keta te pafytyre te kerkojne qeveri teknike kur nuk qeverisin as politikisht as teknikisht as Partine vet!
  Si mund ta qeverisin Shqiperine nje parti qe e telendisi ne pike te hallit, qe e la rrase ne Diell, qe e plackiten e vrane ne syte e shqiptareve e nderkombetareve, qe e bene Gerdec nga Bajram Curii ne Konispol, nga Vermoshi ne Kapshtice….
  Shkoni ne rrote te sames more hora sterhorash, ore bastarde, kusare e vrastare te sterkorruptuar e te mallkuar nga 95 per qind e popullit tuaj qe aspiron per Drejtesi e Ligj, per liri e demokraci qe ka ne shpirt e zemra kushtrimin madhor te Dhjetorit qe ua vodhet e tjetersuat se bashku me Atdheun tone Shqiperine hyjnore si Perendesha e Bukurise Dea e Butrintit!
  E duam Shqiperine si e gjithe Evropa!
  E duam Shqiperine si Amerika demokratike!

 13. Malsori says:

  Ju lutem merreni seriozisht ceshtjen LULI. Jane te gjitha mundesite qe Basha eshte vene ne shinjester per tu vrare. I lutem Ministrit te brenshem qe te izolojne Berishen dhe bandat e tij. I vetmi vrases i mundshem per Lulin eshte Sali Berisha. Atij nuk i dhimbet koka e Lulit si gjithe kokat e tjera qe ka zhdukur. Saliut i dhimbet koka e tije dhe e familjes tij. Per kete arsye ai do destabilizim. Luli te uroje jete te gjate per interesa te partise socialiste dhe te popullit Shqiptare. Rrofte LULI

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *