FOTOT/ Frikë dhe harbim: Ja si pritet Pashka

Bota e krishterë është në vigjilie të festës së Pashkës.

Por, frika për atentate terroriste ka kapluar gjithë Europën.

Madje, edhe në Shqipëri janë shtuar ndjeshëm masat e sigurisë nga ana e policisë për ditën e Pashkës, pikërisht nga një frikë e tillë.

E megjithatë, në disa nga qytetet e rëndësishme europiane, në vigjilie të Pashkës ka nisur harbimi.

Britanikët p.sh, të cilët kanë katër ditë pushim për Pashkët, kanë nisur nga festa me alkool që mbrëmjen e djeshme edhe pse Pashka në fakt, simbolizon të tjera vlera, jo si këto që shihen në foto.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pashke-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pashke-1.jpg","attachment_id":"666776"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pashke-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pashke-2.jpg","attachment_id":"666777"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pashke-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pashke-3.jpg","attachment_id":"666778"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pashke-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pashke-4.jpg","attachment_id":"666779"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pashke-12-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pashke-12.jpg","attachment_id":"666787"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pashke-11-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pashke-11.jpg","attachment_id":"666786"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pashke-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pashke-10.jpg","attachment_id":"666785"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pashke-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pashke-9.jpg","attachment_id":"666784"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pashke-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pashke-8.jpg","attachment_id":"666783"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pashke-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pashke-7.jpg","attachment_id":"666782"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pashke-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pashke-6.jpg","attachment_id":"666781"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pashke-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pashke-5.jpg","attachment_id":"666780"}]

1 komente në “FOTOT/ Frikë dhe harbim: Ja si pritet Pashka”

  1. krysho ludovik says:

    shume lope te bukura

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *