Frika për sulme gjatë Pashkës, Policia e Shtetit masa shtesë sigurie

Policia e Shtetit bëri me dije mëngjesin e së premtes se ka shtuar masat e sigurisë për festën e Pashkëve.

Një plan i veçantë masash është hartuar për rritjen e pranisë policore në të gjithë territorrin e vendit, me qëllim parandalimin e ngjarjeve kriminale, por dhe të ngjarjeve me karakter terrorist.

Masat janë marrë për ruajtjen e rendit dhe sigurisë në objektet fetare dhe mjediset ku do të ketë organizime festive. Janë shtuar patrullimet në akset rrugore, por dhe sportelet në pikat e kalimit kufitar për të shmangur radhët e gjata që krijohen me ardhjen e emigrantëve.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Frika për sulme gjatë Pashkës, Policia e Shtetit masa shtesë sigurie”

  1. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

    Aderfia xristianoalvanoi,ruhuni nga sunitet gjaxore pasi pabesia dhe agresiviteti i tyre nuk njef limit……………….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *