Sali Berisha paralajmëron vrasjen e Lulzim Bashës nga Edi Rama: Ja pse ai e do të vdekur!

Sali Berisha thotë se Edi Rama do të vrasë Lulzim Bashën.

Ai ka dhënë edhe arsyet, përse Rama kërkon ta eleminojë fizikisht Lulzim Bashën.

Te dashur miq, prej dy ditesh mediat ziejne per nje atentat te mundshem kunder Bashes. Natyrisht ne kete rast gjeja e pare qe te shkon ndermend eshte nje organizim i mafies dhe krimit te organizuar qeveritar me ne krye direkt Edi Ramen, i cili e shef se Basha e ka shnderruar ate ne kryeminister te pakallur dhe rruga e vetme per tu kapur pas nje fije bari eshte eleminimi fizik i kundershtarit.

Ky arsyetim bazohet ne:

Se pari, cilido qe analizon me qetesi te dhenat arrine ne perfundimin se kemi te bejme me nje piste zyrtare mafioze.

Se dyti, dy vite me pare Rama angazhoi kryebanditin e Tiranes per ti çuar Bashes direkt, nepermjet zonjes Ademi, asokohe deputete e PD mesazhin e Edvinin “mbylle gojen ose koken”!

Ky kercenim u denoncua publikisht nga PD dhe media por Shullazit, te porositur nga Edvini i tij nuk i hyri gjembi ne kembe perkundrazi ju shumefishuan fuqite.

Se treti, Edi Drama, duke parashikuar fundin e tij te sigurte ne burg, te pakten 35 vjet vetem per nje çeshtje, eshte i afte te bej gjithçka per te shpetuar lekuren e tij. Prandaj ai sot, duke pohuar mori persiper autoresine e skenarit per destabilizimin e vendit, deklaroi ate qe ka pregatitur vet pasi nuk arriti nuk guxoje te mohoje skenarin e destabilizimit te vendit per te shpetuar lekuren e tij.

Se treti, cilido qe ka ndjekur me vemendje sjelljet, manierizmat, fjalet e Rames tre javet e fundit konstaton se Rama eshte jo vetem i semure por edhe i pakurueshem. Ai ka humbur jo gjumin por mendjen!

Me kete rast i themi kreut te meduzes te krimit te organizuar Edi Rama, se per cdo perpjekje kunder liderit te opozites apo anetareve te saj do perballesh me ndeshkimin me te rende personal”, shkruan Berisha.

REMOTE_ADDR:[]

59 komente në “Sali Berisha paralajmëron vrasjen e Lulzim Bashës nga Edi Rama: Ja pse ai e do të vdekur!”

 1. I DREJTI says:

  KUR DO SHPETOJE KY VEND NGA KRIMINELI ME I MADH I KETIJ VENDI SALI RAM BERISHA. ATE QE I KA BERE KY PALAÇO KETIJ VENDI NUK JA KA BERE KERKUSH TJETER. FATKEQESI QE NE KETE VEND KA AKOMA IDIOTE QE I SHKOJNE PRAPA KETIJ VRASESI. DO GJE E BEN PER TE HEQUR VEMENDJEN NGA KRIMET DHE VJEDHJET QE KA BERE. TE SHPRESOJME QE DO TI PAGUAJE NJE PER NJE TE GJITHE PAUDHESITE E TIJ.

  1. may says:

   Ky kriminel plak do te perserit skenarin qe beri me Fatos Nanon qe e akuzoi per Azemin dhe vajti i coji arkivolin te dera e kryemisitrise, Ky plak i cmendur harron qe st jemi ndryshe, dhe po i hap varrin vetes me duart e tij, krimineli qe vret naten dhe te qan diten, te ruhet vertete Luli se ai e vret dhe ja vesh shtetit, kete e bn ai qe paguan vrases, e ka metod te tijen, kriminel i lindur. Shtet Ruaju, njerez ruajuni nga ky njeri.

   1. Gopisti i NSHRAK-ut says:


    O Sale hunderri
    O Gamor me huqe
    Thojn, Osht pa Izeti
    Anej, ka Kodra Kuqe.
    Thojn, për ty meno
    Çdo ditë e çdo nat
    Pa të Çu në Sharrë
    S’ka me gjet rehat.

  2. eli says:

   Nuk e imagjinoni se sa mire do te jete Shqiperia,diten qe ky nuk do te jete me!

 2. koli says:

  ik ore serb i ndyre, do hajdarin e rradhes te shpetojne sypeshkaqeni me faqedjegmen, njeri kot..

 3. Zgjohu SHqipo ! says:

  Azem hajdarin pse e vrave miko ?.nuk mund te perserisesh
  2 here te njejten gje ! çfare flet ti jane gjera pa sens !!!
  sali Gomari.tani kane ndryshuar kohet ,edhe se je sherbyes
  i zellshem i Ruseve nuk te shpeton asgje…….

 4. armand says:

  Ta kisha kundershtar politik Lulin do kujdesesha qe ti shtohej jeta. Sa me shume te rroje aq me shume do rrija edhe une ne pushtet,fale biografise politike te mbushur me vrasjet,vjedhje dhe tradheti kombetare. Politikisht eshte i mbaruar,perse me duhet ta vrase?
  Adhamudh, llogjika juaj vetem qadristet e turnit te rradhes i le me goje hapur. Luli vrasesin e ka ne qader. Me vrasjen e Lulit ndryshon menyja e qadres,lind shkaku per trazira. Taktike e vjeter sllaviste qe vazhdon te perdoret.

 5. Populli says:

  Keshtu the edhe per Fatos Nanon qe sipas teje vrau Hajdarin dhe kete meduze e shfreve si kuceder kunder institucioneve. Populli shqiptar nuk eshte kafshe pylli qe te mos e kuptoje se edhe pas “vrasjes” se Heroit te Republikes se Re te Krimit te 21 Janarit dhe te Shitjes se Hapesires Detare fshihet i njejti skenar. Pastaj se si rrjedh perroi psiqik qofte i Rames, apo edhe i yti, kane vete mundesi populli te shohe perdite.

 6. ee says:

  Sa kam qesh o Sale! Lulin e duan te gjalle socialistet!

  1. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

   o sale..bo palle mer klyshi enverit bo palle me shqiptataret..kriminel

 7. Lumi Ottawa says:

  Sali Karadjici. Sali Gerdeci. Sali Kondrabanda, Sali Piramida, Sali SHIKU, Sali Kaosi. Sali Shurra. Sali Fasllici. Sali Hajduti. Sali Komunisti. Sali Vrasesi. Sali Tradhtari. Ti je njeriu ma i shpifur qe ka prodhuar planeti toke. Ky popull ka marre fund perderisa duron nje monster si ti. Kam pershypjen se do ta vrasish Ti ore vrases serial andaj shteti duhet te monitoroje 24 ore.

 8. Doni says:

  Ki mendjen o lulo se do te heqi qafe edhe ty si ka hequr qafe shum te tjere ky ujku plak per te shpetuar veten e tij dhe per te krijuar rremuja .marrezite e tij nuk kane kufi secili ollele koka ime .

 9. Maloku says:

  Jini gazete serioze, perse bini ne batakun e nje llumi politik te tradhetarit me te madh te interesave shqipetare Sali Ram Berisha.

 10. Timi says:

  Hahahaha vete i ngrejne padite, konspiracionet, vete i bejne vrasjet, dhe vete i caktojne vrasesit dhe te vdekurit. I vetmi qe e do L. Bashen te vdekur eshte Sali Pashe Toptani. Nuk i ha njeri keto mashtrime pa fund. I gjithe populli shqiptar ne akt i do Lulzim Bashen dhe Sali Berishen ne burg qe te vuajne maskaralleqet qe i kane bere ketij kombi. Njeri meriton te quhet Sali Pashe Toptani per gjemat qe ka bere ne dobi te srbeve dhe grekerve dhe tjetri Lulzim Xhaferr Deva per vrasjen e 4 te pafajshmeve ne mes te bulevardit. Pa permendur ketu maskarralleqet e tjera si shitja e detit grekerve, vjedhja e parave te rruges se kombit, akuzat per UCK-ne dhe shtepine e verdhe, kapjen e drejtesise, Gerdecin, vjedhjen e votimeve, 97 dhe 98, skemat piramidale, vrasjen e kundershtraeve politike sa here kane ardhur ne fuqi, vrasjen e Azem Hajdarit, dhe shume e shume te tjera. Kryekrimineli akuzon Edi Ramen qe nuk ka vrare as edhe nje mize deri tani. Nuk ka as edhe nje fakt qe Edi Rama te kete bere perpjekje te marre SHISH, SHIU-n, apo te kete killera sic kishte Berisha. Bersha ishte i rrethuar me killera tropojane qe ben gjemen qe nga 2 Prilli ne Shkoder e deri ne zhdukjen e familjeve te tera ne Tropoje dhe gjetke. Edi Rama ka nje bodigarde grua dhe disa djem qe nuk ju dihet as edhe emri jo te njihen per killera me pagese. Prandaj keto genjeshtra nuk i ha njeri. Kur ju dogjen kartat me Rusine tani kaluan tek Rama. Une mund te them qe po mund te kete interes qe ta bejne Shqiperine lemsh Athina dhe Beogradi. Por duart qe mund ta bejne jane ato te killerave te Sali Pashe Toptanit. Makbethi del e bertet qe Mbreti u vra. Hahahaha

  1. Lugati says:

   desha me ju turr sales keq fare sot…prape nryshova menje..sepse lexova ket tim kacurrelsin…si sju vje zor komunista pacavure krahasoni…pashe toptonin e xhaferr deven me ket mbeturin te ppsh enver hoxhiste + serbe(sali berisha)..me dy nga figurat mo te mdhoja e nacionaliste te kombit shqiptar..dukeni qe nga shkrimet qe jeni rrit me prrallat qe tregote partia….o mehmet shehu 2017(sali berisha) se bo dot mo ate qe bone me varrimin e azem hajdarit..a e di pse..se nuk te vje mo mrapa shqipnia mesme

 11. emilio says:

  Lul Basha me gjithe mend duhet te beje kujdes se kurva e Vicidolit kushedi cfar planesh ka kurdisur ne mendjen e tij te semure. Ashtu sic ka hequr qafe te gjithe bashkepunetoret ashtu mund ta heq qafe dhe ket dhe tja faturoje fajin socialisteve.

 12. vang says:

  Iku burri i botes,iku.Merreni lidheni dhe vishini zhurllomandine e spitaleve psiqike.

 13. xy says:

  Pasi ke vrare me mijra vete, shtoji e dhe nje se nuk u be qameti more Bishe.Halli ,se kush do ta shtypi gocen tende Giten e babes – bishe. Coje edhe Lulin per gjueti dhe hiqe qafe.Krahas Lulit, hiqi qafe edhe disa militante ne Kavaje apo diku tjeter dhe thuaj se i vrau Edi Rama .Edit, ti more kriminel i rruan bythen ,sepse para se shkosh tek Edi vrit perpara ………

 14. kasem gahinji says:

  ja si e nxorri koken gjarperi i beogradit.alibia eshte ndertuar ,pra duhet te kete edhe nje plan.edhe nje deshmitare mesazhi eshte gjetur,dhe kjo eshte voltana ademi.sic duket klani kriminal ipd ne shkoder po del ne veprim.lulushi po diskreditohet sa here qe flet .gafat jane te renda.ndaj duhet larguar me cdo kusht.i vrare sherben edhe per te liruar karriken,edhe per te destabilizuar vendin.provat me shashka,kapsolla e fishekzare jane fillimi ipunes,jane nje lloj paralajmerimi.ato mund te zvndesohen ne momentin e duhur me dinamit akuzat qe behen per magazina hashashi jane per te larguar vemendjen dhe forcat policore nga tirana.duhet te kembengulet qe prokuroria te beje detyren:-te kerkoje fakte dhe shpjegime nga personat qe kane dijeni ,si per magazinat e droges,ashtu edhe per asgjesimin fizik te lulushit.per cudi autore jane te njejte si gjithenje ,sali berisha.te mbahet ne mbikqyrje cadra,si dhe periferia rreth kryeministrise dhe kuvendit.pervoja e viteve qe kaluan tregon se kur saliu del medeklarate ngjarjet precipitojne shpejt.

 15. Akili says:

  E paska nda menien Sala,Lylin “hero”. Lyle kujdes o trap se po shko per lesh.

 16. ''....askush nuk urrehet me shume,se ai qe thote perhere te verteten[Plato]. says:

  Kur ne mbare boten kristiane behen pergatitjet e fundit per festimin e Pashkeve,ne Albanistanin e muslimon brothers flitet per gjak,vrasje,eleminim fizik,therrje me hanxhare,kalaznikov i dhinamiti………………ptuuuuuuuu fare e keqe arabesh!
  Si sot 1984 vjt me pare o Xristos u stavros [kryqezua] per te miren e njerzimit ,por pas 3 ditesh ANASTITHIKE[RINGJALL]duke percjelle ne zemrat e mbare njerzimit SHPRESE dhe DASHURI per njeri tjetrin.
  ANASTASIOS Arxiepiskopos-i yne me emrin e Tij, sjell RINGJALLJEN e ORTHODHOXISE SHQIPTARE.
  Gezuar Paska ,gezuar emrin dhe jete te gjate z.Anastasie!

  1. Timi says:

   Ju kemi pare ju grekerve te ndyre se sa paqe u keni dhene aravanitasve duke i vrare burgosur e syrgjynosur ne Turqi. Pom ashtu ju kemi pare edhe me camet se si i vrate gra, vajza, dhe femije dhe i dogjet ne shtepite e tyre. Duket qe mesimet e Krishtit i keni mesuar shume mire. Po ashtu kemi pare edhe prifterinjte tuaj qe gjuhen shqipe e quanin te mallkuar, kur kjo gjuhe eshte krijuar nga Perendia, si edhe te tjerat. Jeni besimtare ‘shembullor’. Dhe sot ne diten e Krishtit shkoni dhe kerkoni larjen e mekateve dhe fillojini mekatet sapo te dilni prape nga kisha se do tja u fale prifti javen tjeter. Shiko gruper terroriste qe keni ne Greqi qe nuk kane lene gje pa bere kunder amerikaneve me bomba qe i vene gjithe andej dhe me terrorizmat e tyre. Keni vjedhur trilliona euro nga Europa dhe Amerika, i zhduken politikanet tuaj dhe ju me lloj lloj vjedhjesh dhe tani na vike ketu e na jepke mesime paqeje. Go Fuck Yourself, you piece of shit! Shko meso shqip ti prift apo punonjes i ambasades greke se as shqipen nuk e di ta shkruash.

  2. Lugati says:

   o janulle po ti ca do ktu ..po hik mer palle ngjo janullen per festat..ik se sqarohena vet ne shqiptaret me njoni tjetrin mir a keq ne jena

 17. ann says:

  Saliu doli hapur qe e ka planifikuar ai, thashethemin po e po por ndoshta me shume. ….kurbani i rradhes Sale????

 18. xhamadani antiplumb says:

  O Sali,ne te duam ty te vdekur.E di pse…se duam qe te vijme dhe te te pshurrim vorrin tand,sa here te kemi sebepe ne Sharre.Do vijne edhe gjithe qente rrugace qe te pshurrin mbi ty…aman na e ploteso sa me shpejte kete deshire…

 19. Zhos Profesionosti says:

  Ne ate cader te gjithe shqiptaret e ndershem edhe jo vetem socialistet duhet te hedhin cdo dite nga nje plasmas me mu…., pasi aty ndodhen anti-shqiptaret me te medhenj, Sali Berisha edhe Lule Bytha. I vetmi anti -shqiptar qe fizikisht nuk eshte aty por eshte me zemer e me shpirt eshte spiuni i Ruseve , kokelopa Ilir Meta.

 20. shqip says:

  ” Gjate rruges u kenaqem me shakate plote kripe te Duces (Sales)”. Ose kjo tjetra . ” Rri Adnan, rri te degjosh qyfyre . Mua ketu te Pinxhot me keni “. Problemi eshte se ata ” dru me pre ” e marrin seriozisht . Sidomos kur hane edhe vaktin e darkes , shoqeruar me muziken e Baftjar ti je i pa pare , mund te kete probleme. Ndersa ana tjeter e madaljes eshte se “q”adra eshte kthyer si bankat e nivelit te dyte qe dalin me humbje . Sa me shume rrine ne rruge , sa me shume idiotizma thone, aq me shume votues humbasin . Thjesht dhe shkurt kafshe.

 21. ceka says:

  o kriminel ja bene kurthin por ta vra dhe don me e shit ke Edi po kushe i ha ato qe thu ti kushe te besone me ty o ndyrsir o i pa bese vraje se kete e dime te gjith se vetem ti vret djege shkatrron po fundi jote te erdhi ty beshke me familjen tende dhe zaret e tu te mbledhur ne cadrin e krimit vetem burgu te pret o vrases

 22. ceka says:

  o kriminel ja bene kurthin por ta vra dhe don me e shit ke Edi po kushe i ha ato qe thu ti kushe te besone me ty o ndyrsir o i pa bese vraje se kete e dime te gjith se vetem ti vret djege shkatrron po fundi jote te erdhi ty beshke me familjen tende dhe zaret e tu te mbledhur ne cadrin e krimit vetem burgu te pret o vrases
  vafan barco MERO postoje

 23. Ivan i madh says:

  O plak matuf e i diallezuar si serbet baballaret e tu. Po kush e dh…. Lulushin tend kur ai eshte thjesht nje artopalant ne doren tende ja u shkatrua nje artopalant gjendet nje tjeter si ai ka banda jote i ka me bollek. Po duhet vrare ai qe e mban dhe e drejton artopalantin e vjeter te lyer me boje te re dhe ai je ti mor felliqesire qe i ke kethyer keta idiote ne gure shahu apo kamikaze kaluar atyre islamike. Prandaj te jesh i sigurte se nuk e dh… njeri kopilin tend se po te ishte skane pse ta bejne ne Shqiperi ku ruhet me 100 zagaret po ne Hollande ku shkon si peshk i ngrire frigoriferi dhe cdo gje mbraronte pa hengur m… ti kolera e Shqiperise.

 24. xheJ eN Bi says:

  Ne shkrimet qe lidhen me kete teme kam komentuar se ka diçka te vertete .
  Me i interesuari per vrasjen e Bashes eshte Sali Ram Berisha dhe ja ku e nxori koken.

  Per te gjetur te verteten te Berisha duhet kthyer mbrapsht ato qe thote.

 25. lili says:

  Lereni,se te tregon vete si ka vepruar ky kur ka qeverise!
  Ma shume po flet per vêti se per Ramen!

 26. Tirona says:

  Me duket se nuk kam gabuar me komentin tim tek shkrimi i Fatos Klosit pak me pare…….

 27. Viroi says:

  Lul; lere partine e Shiko veten. Je I ri, dhe doreheqja nuk eshte zgjidhje e keqe.

 28. Korçari says:

  O Sali; o kriminel gjakatar, vrasës i shqiptarëve, kryehajdut i pasurive të Vendit, kryetradhtar i Kombit, o shpellar, o q e l b ë s i r ë; nuk ka shqiptar me pesë pare mend në kokë që i ha broçkullat e tua. Nëse do të vritej kërriçi tënd Lul-ushi, atë do ta bëje ti o vrasës se ty të intereson ky akt.
  Sa për EDI RAMËN, o kriminel, tani e dijnë jo vetëm shqiptarët, por e gjithë Bota se Ai është Kryeministri më i mirë, më punëtor, më i dashhur, më i ditur, më i kulturuar, më i edukuar, më human, më atdhetar, që ka patur Shqipëria.

 29. enter dobici janulles says:

  Lulzim o budalla ik nje ore e me pare ne Holland dhe mos u kthe me se e ka ndare mendjen Sala do te bej kurban.

 30. DETARI Atlantides says:

  Nuk mund te mos organizohet ky njeri.
  Ai do te beje cfare nuk ta pret mendja ,vetem per te shpetuar lekuren !
  Luli ,duke e ditur mire se Azemin e hoqi qafesh po ky kanibal,me kete rast duhet te largohet edhe si kryetar i bandes,edhe si njeri duhet te arratiset diku jashte,sepse nuk eshte shaka .
  Sa per destabilizim vendi……..,brenda 24 oreve vihet rregulli !
  Iku ajo kohe kur njerezit arratiseshin si dhite kur i ndjek gjarperi,…….

 31. Treviso says:

  Kryekrimineli dhe krimineli vetem gjak mendojne.
  Kryekriminelivrasjet i ka nisur shume heret, qe ne 76 me kercenimin e te ndjerit Shoshori, pastaj me Hysni Kapon. Ne protestat e 2 prillin te Shkodres dhe me vone u be profesionist si gjuetare tkur dalin per rosa.Vrasja e zotit Holldashi munde te kete qene e fundit per keto dy kriminela.

 32. Qimi says:

  KY ESHTE KERCENIM “MADE I BURRE SHTETI” ZOTERINJ NDAJ PERGATITUNI PER NDONJE GJEME!DIKUR NJE BEJTEXHI NE TIRONE E PIKERISHT LYM ALLA ,DEKLARONTE QE MOS U MERRNI ME “DINAMON ” SE E BON SHURREN NE DAJT E TE LAG NE TIRON!TANI KJO BEJTE ESHTE KTHYER PER SALI BERISHEN QE E BON SHURREN NE AMERIKE E TE LAG NE TIRON”;RRUHUNI NGA SKENARET UGUREZEZA TE KRYEKRIMIT SHQYPTAR BER-ISHE SE PO TE AKUZOI TA LA KOPILIN NE DERE FALE NOFKES “BURRE SHTETI”.

 33. Fredi says:

  A te qifja rracen tende o kafshe e pabindur, o fatkeqsia e shqiperise. Kur do ikish ti per lesh o Sadam Hysein. Diten qe do vdesesh ti, shqiperia do rilind edhe njehere.

 34. Lumi i vlores says:

  Kjo do te thote ruaju Luli se pas hajdarit, trebickes, olldashit tashme sala ka piketuar ty

 35. Fatosi-kosove says:

  Oh ty te vrafte mortja se e more ne qafe gjithe kombin me kurvellaqet tua te poshtra o sali millosheviqi,pas gjithe atyre skenareve tash e kater vite per ta rrezuar ramen ngaqeveria tash apske zbuluar se ai do ta vras lulin!!!
  Po kush flliq duart me m…… o sali millosheviqi pos teje dhe krimineleve ne qader,ti je i deshmuar per vrasje dhe prap pa fije turpi e frike leh se dashka ta vras bashen,po kush flliq duart me mut o sali millosheviqi,o gjakpires.

 36. Zihniteha says:

  Ooooo na e nxorre mallin e dulles vafshe mune pidh te sateme jemi brezi me fatkeq ae te kemi as ne ferr mos skosh..’!!!

 37. gora says:

  Ik o plere se ti e ke sjell kete vend 10001 te zeza kush e ndyn doren me ju o te qelbur ik mbas hekurave qe te vuash ato qe I ke sjell keti vendi.

 38. Fshatari says:

  o Serbe Berishovici-:TE QIFSHA Mbesen…se Gruas tende i kane Rene Tulet….
  PROKURORIA SHQIPETARE TA MARRE TE PANDEHUR KETE KRIMINEL….

 39. Hason pordha says:

  Ooo Sal ta futa nje pordhe, se e kishe hak!
  Socialistet duan me vra Lulin?
  Socialistet nuk kane interes me vra as Lulin, as ty e asnje tjeter, pasi me ju si opozite, ato kane jetegjatesi ne pushtet.
  Na edhe nje pordhe tjeter o Sal……….

 40. Tata says:

  Nga nje vrasje e mundshme e Lulzim Bashes do te perfitoje vetem Sali Berisha. Do humbi populli dhe padyshim qeveria do jete humbesja me e madhe

 41. Bashes nuk i Ben atentat ndonje ai po ruhet sikur te ishte president por z BASHA te kete kujdes kur han ose pin se mund ta pesoje si Z.OLLDASHI apo si z GAZIDEDE apo si z.PASHKO qe i eleminoi grupi mafioz i PERISHES

 42. grand says:

  E paska bo gati vellai i madh fjalimin! Lul mer cun! Hap syte! Besoj se e kupton! Keshtu i ndodhi e AH. Per nje cerk ore i dha pergjigje zotnia, qe kish bo Fatos Nano. dhe shkaterroi te nesermen Shqiperine. Eshte i papame! Vetem bacanakun nuk e morri veshe dy dite! Le pasat argumentin e gerdecit si aksidenty teknologjik, kurse per ata te katert, thote dirkt i vrau KM, packa se ai dhe ti or luli jane ju akuzojne per vrares. Po vetem historia e 21 Janari ne nje plan psiqik tregon se sa te papjekur dhe ambicioz jeni per pushtet. Mendo nje vrases flete keshtu. Sigurisht e ka per ta fut. Ti or Lul nuk kthehesh me ne shqup. Shkomerre gjerat personale naten, nese i ke cel;sat e zyres dhe mbathja or “mik” andej nga mullinjt, Kam edhe nje kerkese, merre akete fljalim te SB dhe editoje.

 43. Nilu says:

  Njerez te mire! Lereni plakun ne vatren e vet te trazoje hirin e ngelur nga djegja 20 vjecare e vendit tone nga dora mizore e nje sherbetori te denje te gjithe armiqve qe ka populli yne. Mos e merrni per te rrjedhur! Ai eshte i lindur per te shkateruar cdo gje te mire qe vjen ne anet tona. Kjo nuk eshte lajthitje! Kjo eshte nje plan per te terhequr vemendjen nga problemi kryesor vetingu! Pastaj nga 18 qershori zgjedhjet. Ai nuk i do te dyja. Ai nuk do qe vendi.te ece perpara ne rrugen drejt Europes.

 44. Shpati says:

  O Lulo kujdes nga Sala se do te heqi dhe ty qafe sic hoqi qafe Azem Hajdarin vetem per te akuzuar shtetin e per te krijuar destabilitet ne Shqiperi. Hap syte o lumemadh se eshte i pabese Sala dhe iken me te shumtit e Sales qe i dergoi ne ate bote, se s’eshte vetem A.Hajdari, e huuu sa ka vrare ai. I di populli te gjithe se kush jane ata.

 45. Artibr says:

  O sali ti nuk genjen dot nje femi te vogel jo me shqiptaret i ginjeve per20 vite me rradhe i perdhunove po tani te ka mdetur vetem luli ate e perdhunon pa u lodhur po lere te shkretin se e raskapite se e ke futur ne paranoja se mos var veten spo e le as ne olland as ne cader as ne parlament e vdiqe per se gjalli ndimoheni lulin e vogel se nuk i duhet me saliut as i vdekur as i gjall ti sali do vdesesh do helmohesh se nuk te shpetojne dot parat qe ke vjedhur burgun se mban dot shqiperin se permbys dot se nuk e duron dot kapitullimin do vdesesh si anibali do helmoesh.

 46. sherifi says:

  Po perse duhet te vrasi Rama nje kundershtare si Luli, Luli nuk i prish kurre pune Rames, Luli nuk kishte kellqe per tu bere kryetar i PD-se, po nepermjet eleminive te kundershtarit, gjithnje nen menyren qe di vetem Saliu, arriti te behej kryetare, Luli edhe kryebashkiak qe u be, e dine 99% e shqiptareve si u be, Luli nuk ka kellqe te ndeshet me Ramen, keshtu qe Rama ska perse e asgjeson, dikujt tjeter i intereson, jo koka e Lulit, po trazirat qe kerkoin te shkaktoin me koken e tij.

 47. albania says:

  Mire ky Muti i madh qe dihet boterisht se cfasre vrasesi eshte, po ky Muti i vogel si e lejon qe Ai Burri te tallet me te. Kjo histori me kujton historine e vrasjes se shekullit te kryeprokurorit Llalla (e cfare mbiemri qe ka, me mire do te shkonte Dhalla, keshtu sikurse i thone njerezit) parady-tre muajve. Po, ja ku eshte ende, i gjalle dhe as can bythen njeri per te, se mish me dy sy eshte. Por mesa kuptoj, vrasjen e lidhen me heqjen e vizes amerikane – se edhekjo nje lloj vrasje eshte. Edhe per Lulin, as qe pyet njeri per te, nese eshte kryetar apo nuk eshte, sa luan deren se nje mut ka ne dore, sa te jete gjalle Salihi i shiqeres dhe i karaxhicit. madje, edhe celesat e Kulles se Barit ia ka marre Salihi, rrezik kur t’i thote qe as ne shqup te mos shkoje me. E mor Lule, na dole fyell fare. Bosh fare, as nje koker grur nuk ke ne tru.

 48. Alban Dega says:

  From: Alban Dega
  Date: April 13, 2017 at 15:13:18 EDT

  Vezhgim nga nje oeqan larg

  RAMA NE LANE … SHQIPERIA
  NE KASAPHANE

  – Nje skenar ogurzi i kobziut te Vicidolit
  apo dy zogj me nje gur

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sot ne mediat e oborrit dhe nga penda e marionetave te tij u perhap lajmi kobezi per nje atentat kunder qehajait te Cadres Lulezim Basha.
  Menjehere me vajti mendja tek tablloja sinoptike e Qoftelargut dhe tek bastunet e cadrat pistoleta… , tek fantazia makaber e 21 janarit. Tridhjet vjet diference. I njejti skenar!
  E njejta mendesi! E njejta paranoje! E njejta tragji-komedi. E njejta djallezi stalino-enveriste.
  Kercenime te tilla duhen marre seriozisht jo vetem per djallezine por edhe rrezikshmerine e tyre.
  Vigjilence ! Syceletesi!
  Pse?
  A nuk ishte Sali Berisha qe tri dite para 12 shtatorit 1998 paralajmeroi dhe predikoi me nje saktesi prej regjizori me shume se me predikime fallxhori gjenial se nje nga liderit kryesore te PDSH-se do te vritej!
  Ashtu ndodhi! Mbremjen e 12 shtatorit 1998 u vra ne oborrin e selise se PD-se Azem Hajdari.
  Dy dite me vone arkivoli me kufomen e “ heroit te demokracise” qe deri ate dite ishte antiheroi dhe tabela e qitjes se Berishes u perdor si topuz jeniceresh per te shkallmuar dyert e Kryeministrise, si maska per grushtin klasik te shtetit kunder nje qeverie te zgjedhur ne menyre demokratike por me nje pijanec, kumarxhi dhe kodosh ( pimp ) pa bole si Fatos Nano ne krye.
  Me nje gur u vrane dy zogj ! Antiheroi u shpall hero!
  Republika e Re Sali Berishes pas deshtimit te se pares ne Referendumin e 94-es, pas renies se te dytes bashke me krejt shtetin shqiptar nga piramidat e Berishes ne Pranveren e 1997-es, mbijetoi vetem per disa ore, derisa Uashingtoni i kujtoi Berishes fundin e Causheskut te Rumanise dhe ai zbythi tanket dhe hoqi breket ! U terhoq me bisht nder shale! Tani pasi Republika e Re e Lulezim Berishes mori shuplakat e fuqishme te SHBA-se dhe BE-se duhej nje skenar ala Azem Hajdari per te terhequr vemendjen nga deshtimi total i saj dhe PD-se ne krize e agoni!
  “Qytetari dixhital” i lajmeve te rreme dhe ujqerit e vjeter kibernitike te RIA-s ( Ish- KGB-ja sovjetike ) Putinit, Beogradit dhe Athines.. perhapen ne efir “komplotin per atentat me autore te paguar “ kunder Lulezim Bashes se shpartalluar me gjithe Cadren e tij mbi nje vend krimesh te shumefishte te asaj vete.
  Parashikimi “gjenial” i Sali Berishes, sikur ta kishte organizuar vet gjithcka me 12 shtator , natyrisht i ndihmuar edhe nga UDB-ja e Milloshit ashtu si ne 2 prillin e 1991-it ne Shkoder dhe nga dora e zeze shqipfolese.
  Sigurisht qe Sali Berisha nuk e vrau me doren e vet mikun e tij armik Azem Hajdari !
  Asesi… Sali Berisha nuk eshte dorasi.
  A nuk e ka konfirmuar disa here me fakte te shumta njeriu me i afert truproja e tij !?
  Sali Berisha vetem e nxorri ne prite! Eshte vetem hjekesi!E nga krahina jone e Malesise se Gjakoves kemi nje shprehje filozofike hjekesi eshte edhe me i keq se dorasi !
  Ndaj syceltesi!!
  Per pushtet e impunitet Sali Berisha vrau Arbenin e Azemin, por eshte gati te vrase edhe Xenin!
  Me Arbenin hodhi ne Bune nje Shkoder te tere!
  Me Azemin hodhi ne Shkup Fatos Nanon te ve shut si grua !
  Me Lulin synon te hedhe Edi Ramen ne Lane, sic e pohoi me gojen e tij sot vete Sali Berisha.
  Ramen ne Lane…
  Shqiperine ne kasaphane!
  Se mos eshte hera e pare!
  Cfare nuk ben Sali Berisha per “te Bukuren e Dheut” !?
  Gerdec e ben krejt, sic e ka bere te pakten pese here ne cerekshekullin e fundit !

 49. Alban Dega says:

  From: [email protected]
  Date: April 2, 2012 at 11:31:
  From: Alban Dega [email protected]

  Opinione

  VRASESI SERIAL ….

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sot mbushen plot 21 vjet nga vrasjet makaber te 2 prillit 1991 ne Shkoder.
  Nder e lavdi heronjve te 2 prillit! U qofte i lehte dheu i Shkoderloces!
  Drite u paste shpirti heronjve te 2 prillit !
  U vrane me arme serbe!
  U vrane me plumba serbe!
  Vrasja e tyre u urdherua e u pagua nga mercenare shqipfoles te Beogradit qe synonin ta fusnin Shqiperine e raskapitur e drobitur nga katrahura komuniste ne nje kasaphane e gjakderdhje.
  Pse…. Vetem qe te ngrinin karriken e tyre, poltronat e tyre neokomuniste mbi shkulmet e gjakut te paster e te dlire shqiptar te Arben Brocit, Nazmi Kryeziut, Bujar Bishanakut dhe Besnik Cekes e dhjetra te tjereve.
  A nuk jane po ata mercenare te Beogradit qe e deklaruan ashiqare para shqiptareve ne janar te vitit te kaluar se jo kater e katerdhjete por edhe mijera do te vriteshin prej tyre per te mbrojtur karriken e poltronat e tyre te ngritura mbi gjak.
  A nuk e pat thene vete babai i tyre Lenini se pushteti eshte me veshtire te mbrohet se te ftohet!
  E kush eshte vrasesi!?
  … Jo dorasi! Urdheruesi!
  … Jo Ekzekutori ! Kryekzekutori!?
  Vrasesi i 4 heronjve te Shkodres eshte vrasesi i Remzi Hoxhes, qe i zhduken edhe kufomen…
  Eshte vrasesi i mbi 4000 shqiptareve ne 1997-en…
  Eshte vrasesi i Otrantos…
  Eshte vrasesi i Azem Hajdarit …
  Eshte vrasesi i Gerdecit!
  Eshte vrasesi i 4 protestuesve te 21 janarit 2011…!
  …. Eshte vrases serial…
  Drejtesia vonon… Drejtesia nuk harron as vrasesin serial dhe as bashkepunetoret e tij !
  Vrasesi serial eshte vrases i Shqiperise!
  Jo vetem i saj, por edhe i enderrave te shqiptareve, i aspiratave te tyre ” e Duam Shqiperine si e gjithe Evropa!” ” E duam Shqiperine si Amerika demokratike!”
  Eshte ai qe ne vend te Evropes dhe Amerikes po i con shqiptaret e Shqiperine drejt Azerbajxhanit e drejt Butanit!
  Vrasesi serial eshte ai qe mos qofte !

 50. ABC says:

  Cilido qe analizon me qetesi te dhenat del ne perfundimin se nuk i shmangesh me burgut. E neqoftese Rama 35 vjet ti dhe Zeni kushedi sa. Prandaj Bashen dhe syte Sale se kete rradhe nuk ka amnisti.

 51. Invalidi i UQK says:

  O ky esht tradhtari i popullit Shqiptar ky i ka ba shum te kqia popullit. . Ky i ka vra shokt e vet vetem per Pushtet edhe u ka ba shum dam dhe tash del e qet nje rren se gjoja po dashka me vra lulin dikush. Po ai qe asht me se shumti i interesuar per ta vrar e ky plak matuf, ky Kriminel per ta katandisur Shqiprin siq e ka katandisur ky pleh duhet te arrestuar sa ma par te te del para gjygjit per gjith demin qe i ka bere keti Populli.

 52. emigranti says:

  Per sa kohe salealeja do te jete i lire probleme nga me te renda vendi yne do te mete.Killeri salaleja me i keq eshte jo vetem per shqipetaret por mbi te gjitha per vete pd dhe me qarte akoma per vete drejtuesit e saj pa anash kaluar lulushin te cilin do ta beje kurban ashtu si ka bere edhe te tjere.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *