Agron Kuliçaj: Rama të mos tallet, Bashën duan ta vrasin vërtet. Edhe atë donin të vrisnin pas 21 janarit, por ne…

Këshilltari për rendin dhe sigurinë i grupit kuvendor të PD, Agron Kuliçaj tha se informacionet për kërcënime me jetë ndaj lideri demokrat Lulzim Basha janë reale.

Gjatë një prononcimi në “Kjo Javë” në News24, Kulicaj tha se:

“Unë jam vënë në dijeni. Zoti Basha mban me vete atribute shumë të mëdha.

Në situatat kur rendi dhe siguria është në parametra të ulëta momentet të tilla mund të përdoren për destabilitet”.

Kuliçaj konfirmoi se masat janë marrë, por kritikoi qëndrimin e kryeministrit, i cili përdori komente shpotitëse kur u pyet për këtë situatë:

Masat janë marrë edhe tani, por kryeministri nuk duhet që në një situatë të tillë ta nënvlerësojë.

Ka një informacion dhe shërbimet janë në momente verifikimesh.

Për aq kohë sa situata është në verifikim duhet bërë kujdes me deklaratat që jepen sidomos nga krerët e shtetit”, ka deklaruar Kuliçaj, i cili gjatë qeverisjes së PD-së, ka mbajtur postin zv.drejtorit të Policisë së Shtetit.

Kuliçaj madje i kujtoi një kërcënim që Rama kishte marrë më 21 janar të viti 2011, dhe se si policia kishte reaguar menjëherë në mbrojtje të tij.

“Unë i deklaroj z.Rama, pas ngjarjes së 21-janarit, ka pasur kërcënim nga një person që iu dogj makina tek piramida gjatë protestës.

Ai i tha: “Dua të më kthesh vlerën e mjetit”.

Ne morëm masat e nevojshme për Ramën, dhe kapëm shantazhuesin, ë edhe pse nuk ishte kërcënim serioz, morëm të gjithë masat.

Por sot kryeministri nuk po sillet seriozisht mbi këtë çështje,” tha Kuliçaj.

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “Agron Kuliçaj: Rama të mos tallet, Bashën duan ta vrasin vërtet. Edhe atë donin të vrisnin pas 21 janarit, por ne…”

 1. Mamurrsi trim says:

  Po more malok po . Po thuaj kush dhe nga kush e ke marre informacionin.

 2. beni says:

  hahaaaaaaaa, cfare logjike krahasimi

 3. arturi says:

  E dime o Kuliç qe do e çoni per gjah! Mjere Lulushja per ju, te permjeret! 🙁

 4. Bozen says:

  Vriteni, akoma se keni vrare. Nje hale me pak. Shpeton populli dhe pd.

 5. NjeQytetarOptimist says:

  C’bere me ate tavolinen e zyres Versaci e shite apo akoma po e llustron per zyren e rradhes..?!?!

 6. Dibrani says:

  Agron Kulicaj eshte dhe do te mbetet SIMBOL I KRIMIT !

 7. DALLTON says:

  Zoti Kulicaj n.q.s. zoti Rama ka pasur nji kercenim per nji makine qe eshte djegur me 21 Janar ajo eshte z/vendesuar kete e pohon ti vete me fjalet e tua ,por aty u vrane 4-persona duke ecur ne boulevard me duar ne xhepa dhe u vrane me urdher te Lulezim Bashes ti kete e di shume mire ,po s’tu kujtua pyet Izet-Haxhine se ai ta shpegon shume mire dhe ju befte dita-1000 ketij personi se vetem ky tregon te verteten por varet sa e kuptojne njierzit sot, se ka akoma dallkauke si puna jote qe e fshini te verteten .

 8. lalai says:

  Po per Salen ka 30 vjet qe si ben njeri kercenime…..si i behet

 9. pedro i ri says:

  Kryetari i katunarve vrases

 10. Shkodrani says:

  E paske marre urdhnin per ta derguar per gjah kete pederastin e cadres o syshqyemi malok i Trap ojes.
  Edhe Sokol Olldelen ti e cove per lepura ne Krrabe.

 11. Danilo says:

  ky eshte rojtari i pyllit te gjahut qe po te coi atje per ndonje rose shkon me te shumtet.

 12. Danilo says:

  ky eshte rojtari i pyllit te gjahut qe po te coi atje per ndonje rose shkon me te shumtet. Lista e ketij morri vrases eshte shume e mistershme.

 13. Albani says:

  Pyesni visho Ajazin ai e di mire se ja tha saliu .
  Po mire me kazanin me mut qe ka hyre lulqimja cfare nuk pret. Po vetem do te rrije fatmira hajdari apo manushaqe zhulali le te behen shoqe.

 14. Arjan says:

  Mbaroi koha jote o Kulish.Kush i ha mashtrimet tuaja me.Lul Bashen nuk e ka kercenu njeri.Po qe ndonje homo hollande edhe mund ta kete kercenu se e ka lene pa gje

 15. Semanjaku says:

  Bjeri ciftelis mor djale, se ajo te shkon per shtat,,,,planifiko ndonje vrasje se ate di te besh me mire,,,lulushi nuk ndonje vlere qe ta vrasin,,po u vra do jete nga ju te shpellarit.

 16. perralla me mbret says:

  Po vertet ashtu eshte se po ta bete ju bene i dilni per zot, sic i vrate te gjithe me radhe, do vrisni dhe ate, populli e di shume mire kush i vrau, keshtu qe me lojra te tilla nuk luhet me, lulka le ti marri masat vete se ju po ia beni gropen, nuk hahen keto perralla o lum miku, po mblidhni mendjen e kokes, jane llafe pa bereqet, po mjere ky popull ne dore te kujt ka rene, ju ta beni dobicin dhe ta vini ne preher dhe thoni t’ju rroje se eshte i juaji, jo jo nuk i ha me keto njeri.

 17. Fieri says:

  Edhe une jam dakort qe Lulzimin doninta vrisnin, ashtu si pohon ky myteberi,por jo me pushke ,po me shishe rakie e ky do te ishte duke i rene ciftelise ,ndersa antaret e grupit do kendonin rreth arlivolit te Bashes ,duke e cuar te dera e kryeministrise ,ashtu si Azemin e shkret, per ti plotesuar deshiren qe ta quanin te pakten 5 minuta kryeminister. Saliu do ti drehjtohej:
  O Lulzim,o kapedan!
  Deshiren ty ta plotesuam.
  Ti tani fli i qet,
  Per kryeminister jam vet.

 18. Fieri says:

  Edhe une jam dakort qe Lulzimin doninta vrisnin, ashtu si pohon ky myteberi,por jo me pushke ,po me shishe rakie e ky do te ishte duke i rene ciftelise ,ndersa antaret e grupit do kendonin rreth arlivolit te Bashes ,duke e cuar te dera e kryeministrise ,ashtu si Azemin e shkret, per ti plotesuar deshiren qe ta quanin te pakten 5 minuta kryeminister. Saliu do ti drehjtohej:
  O Lulzim,o kapedan!
  Deshiren ty ta plotesuam.
  Ti tani fli i qet,
  S’bi rrufeja ne halet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *