Agron Kuliçaj rrëfen telefonatën për vrasjen e Artan Cukut

Ish-zv.drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Agron Kuliçaj i ftuar në emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa në “News24”, ka bërë një rrëfim paksa ndryshe për profilin personal të ish-drejtuesit të policisë së Vlorës, Artan Cuku, që u vra në hyrje të banesës së tij në Tiranë pak kohë më pare.

Vetëm 20 minuta para se të vritej kishte komunikuar me ju në telefon?

Atë ditë kisha lënë të pija një kafe me një mik tonin.

Si përditë komunikoja me të.

Rreth orës 20:00 u takova me mikun tim, duke folur dhe për Cukun.

Pas 30 minutash mikut tim i bie telefoni. Atë e njoftojnë se vranë Cukun.

Unë isha me të dhe dëgjova bisedën.

Unë prisja në takim atë, por morëm vesh lajmin. Ai i shokuar më tha e vranë.

Duke e njohur Cukun nuk e besoja se mund të vritej në atë formë. Kam shkuar në shtëpi.

Për hir të së vërtetës, ndjeva një peng të madh për të gjithë periudhën e karrierës, se si përfundon oficeri i policisë.

Shkuam në vendngjarje, ku takuam kolegë të tjerë.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Agron Kuliçaj rrëfen telefonatën për vrasjen e Artan Cukut”

  1. drita says:

    Ky eshte ^jestare i vrasjes se eshte dora e Sali Berishes.

  2. Malok Saliu says:

    Po pse nxirni njerez te tille ne gazete, ku s’ka lene gje pa bere.As i duhet njeriu se c’fare thote nje kriminel si puna e ketij.

  3. Moisi Golemi says:

    Qen i ndyre je, Agron Kulicaj. Do iu dale nje dite e verteta te gjitha ketyre “perdellimeve” te tua.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *