Basha i përgjigjet Metës e Ramës: Qeveria teknike është rruga e vetme, me PPE ka kush flet

Kreu i PD-së Lulzim Basha i është përgjigjur kërkesës së PS-LSI, për të ftuar në dialog PPE-në se “pa qeveri teknike nuk ka zgjedhje në Shqipëri”

“Zgjedhje të lira e të ndershme do të ketë vetëm me qeveri teknike.

Meqë këta, PS dhe LSI i paskan zgjidhur punët me njëri-tjetrin dhe paskan dalë me platformë që do i kërkojnë PPE të ndihmojë negociatat, po u them kërkojini ku të doni, pa një qeveri teknike nuk ka zgjedhje në Shqipëri.

Kështu që sa më shumë kohë i vidhni shqiptarëve aq më e rëndë do të jetë fatura për vendin.

Ju siguroj që do të bëjë gjithçka që pjesën kryesore të kësaj fature ta paguani ju, përgjegjësit e kësaj situate.

Prandaj lërini demagogjitë,zgjidhni njëherë punët me socialistët tuaj se një pjesë e dinë që jeni të inkriminuar, se me PPE ka kush flet”, tha Basha.

Ai tha se për dialogun ka një objektiv të rakorduar prej 9 ditësh për një qeveri teknike.

Basha i është përgjigjur Metës, duke thënë se nuk është një situatë mosbesimi.

“Dialogu ka një objektiv të rakodruar tash nëntë ditë, qeveri teknike dhe mandati i qeverisë teknike për zgjedhje të lira e të ndershme. 

Basha nuk është në situatë mosbesimi, po jeni ju me njëri-tjetrin.

Unë jam fare i qartë, kjo është qeveri e inkriminuar deri në rrënjë dhe duhet të shkulet me rrënjë nga kryeministri e çdo ministër duhet dhe do të largohet.

Ju keni një hapësirë, të uleni bashkë me ne për të përcaktuar qeveri  teknike me mbështetje të gjerë politike, rrugë tjetër nuk ka e nuk ka për të pasur”, theksoi Basha.

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “Basha i përgjigjet Metës e Ramës: Qeveria teknike është rruga e vetme, me PPE ka kush flet”

 1. rambo dolivici says:

  udhe e mbare o luli.edhe edi me liken te shkojne ne udhe te mbare.ky eshte fundi yt ,do te distancohet edhe ppe nga ty dhe saliu.neesfel te gomareve vafsh.

  1. Grigor says:

   E kuptoj shume mire pritshmerite e komentuesve ketu dhe ne artikuj te tjerë, bashke me neverinë ndaj Bashes dhe urrejtjen ndaj Berishës.
   Vetëm kam frikë se do zhgënjehemi të tërë kur të ulen në gjunjë para Berishës këta që po vijnë.
   Mos kujtoni se këta Europianët apo Amerikanët Jane te tërë te lare dhe te ndershem. Sali Berisha bën pis edhe mutin, Jo me disa politikane. Ai besoj do kete perlyer disa qarqe ne BE apo SHBA she tani mbijeton nga kjo perlyerje.
   We te mos dalin te palarat e politikaneve te korruptuar ne BE dhe SHBA, këta te derguarit mund të gjejne një zgjidhje Ku si qe e ha eshte si gjithmone populli.
   E mbani mend Gerdecin? Perlyerje e qarqeve ne SHBA me armet e ndryshkura te Gerdecit beri qe sot Fatmir Mediu shet mend e bredh me kurva, ne vend qe te jete ne burg afatgjate.
   Apo kujtoni ju se ju hap barku Merkelit per popullin shqipetar.
   Por ne jemi nje popull muti qe nuk na e mban bytha te luftojme per asgje, nuk kemi rrezuar asnje qeveri, ngrihemi vetem duke thene o le le o bytha ime, dhe nuk kemi thene kurre o le le o nëna jonë.
   Na kanë pushtuar son e sorollop, por nuk kemi pushtuar asnje vend tjeter, sepse ushtari shqipetar nuk lufton pertej gardhit te tij. Sa kalon gardhin Ben shurrën.
   Dy burra e kane nxjerre ushtarin shqipetar jashte kufijve. Skenderbeu kur shkoi ne Itali per te ndihmuar Alfonsin V te Napolit, dhe Enver Hoxha kur dergoi divizionet partizane deri ne Vishegrad te Jugosllavet. Heret e tjera shqipetaret nuk kane luftuar per llogari te Shqiperise por si nizamë per Turqine.
   Nuk krahasohemi dot me shqipetaret e Kosovës sepse ata moren pushket kunder serbit, prandaj dhe i ndihmoi Klintoni.
   Ndersa ne vetem bejme bashkepunetoret e fashizmit “deshmore te demokracise”.
   Kush eshte ofenduar let te kujtoje kur vinte dita per te shkuar ushtar ne kohen e Enverit dhe mblidhej tere fisi i ushtarit dhe qanin tek Dega Ushtarake. Ku do shkonte ushtari? Jo me larg se nga Lushnja ne Berat, dhe pad tre muajsh do vinte me leje ne shtepi. Prandaj qanin. Dhe prandaj jemi popull muti qe e leme veten ne dore te shteteve te tjera. Dhe shesim pordhe duke i thene Greqisë “Hë hë, hajde po ta mbajti, po i them Turqisë unë dhe ta tregon ajo pastaj.” Vetem bythemutët mendoje dhe flasin keshtu. E mbani mend humorin e Ermal Mamaqit kur i thoshte gjoja policit tek Portokallia: “Mos me prek see njoh Sokol Olldashin”. Pune kalamajsh, popull kalama. Do vijne tani ca Europiane dhe njerezit i thone Lul Idiot Bashes: Po tani Ku do shkosh ti?
   Dhe Lul Idioti pergjigjet: ” E Ku do vete? Ja ketu ne Çader do rri. Derisa te me nxjerrin prej bythe.”
   Por Lulin nuk ka kush ta nxjerre.

 2. orient says:

  ..edhe mua mu “thane” lulet kete vit nga ngrica….duhet nderruar edhe dheri..??!!

 3. fakti says:

  Shqiperis i coptove trupin,popullin shqiptare e vodhe dhe e vrave !
  Sa keq do perfundosh veç Zoti e di .!

  1. vlonjati says:

   Kete fytyre duhet hequr sa me pare nga ajo çader e neveritsheme.Nuk po e kuptoj,aka mend ky njeri apo jo.
   Ramen e kane zgjedhur per te drejtuar kete popull me vota te papara,Basha i thote ;ngreju ti te ulem une.
   Rama nese largohet do te kete pasoja nga zgjedhesit e tij.

 4. beni says:

  Hagahahaha krimineli Basha po jep urdhera…hagagahaha por nuk ja fut asnje ne pordhe… zgjedhet do te behen e Krimineli Basha do te shkoj ne te semes bashke me PeDe-n nese nuk futet ne zgjedhje. Kjo ehte me e mira qe do ti ndodhe Shqiperise…PeDe-ja iken nga skena politike. Hahagagahaha

 5. KOMBI says:

  Kur te ben moral dhe ky Lulzimja qe bashke me stafin e tij dallkauk , cfare nuk kane bere , eshtd per te vene duart ne koke .

 6. feri says:

  OK Ri aty ngorth se e meriton..Hic mos dil..kaq mire je aty…se ske vend tjeter…Dhe sa per kostot, mendoje mire…se nuk pranon njeri qe te bej rremuje per kokent tende, dili vet per zot dhe mba pergjegjsite..por provoje nje here…

 7. Lexues i TemA says:

  E po, mire thote populli: “ka gomar e gomarë”!!

 8. saliu says:

  Me PPE ka kush flet. Flet ky palla.

 9. Liu says:

  Hahahaha orient ca koment I goditur

 10. kabe says:

  ora e fundit po afronoper varmihesit e shqiperise

 11. beso says:

  ora e fundit po afronoper varmihesit e shqiperise

 12. NjeQytetarOptimist says:

  Do ta them me nje fjali tiranse: Prit se do vijne kerkesat me trenin e tallashit.. Lyli as mish e as peshk..

 13. Sara says:

  Nje faqe e re po hapet per Shqiperine me duket largimi i kesaj klikesi pa dashje me deshiren e tyre me ne krye Sali Berishen do jete nje shans i madh per te ecur perpara me se fundmi ky vend qe ka nje cerek shekulli qe mbahet peng prej tij.

 14. Legenburre says:

  O fytyre e poshter,o pederast,o shalengjitur,o debil,o fende e plevitosur,o zhgarravine,o plehre,mbaje mend nje gje,do vije dita qe do ta paguash kete tallje trapi me gjithe shqiptaret jashte cadres ,se po pengon te ardhmen e nje populli te vuajtur.Pastaj do tallim trapin ne me ty kur te kesh perfunduar pas hekurave.

 15. Z.BASHA mbas 18 QERSHORIT duhet te dorezosh celesat e SHQUPIT bej.thuaj BERISHES deri ketu besoj se je i kenaqur nuk kam me kurajo te drejtoj PD. Z.RAMA ka kontrate me popullin qe e ka votuar dhe nuk ka kontrate me OPOZITEN per ta cuar mandatin deri ne fund.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *