FOTOT/ “Masakër” në periferi të Aleppos, pamje nga shpërthimi vdekjeprurës

Dhjetra persona kanë mbetur të vrarë dhe qindra të tjerë janë plagosur nga një shpërthim i fuqishëm afër qytetit sirian Aleppo.

Shpërthimi vdekjeprurës, mendohet të ketë ardhur përmes një makine bombë afër një zone të populluar.

Pamjet që përciell televizioni shtetëror “Tha bombardimi” dëshmojnë për një masakër në periferi të qytetit.

Deri më tani si autor të sulmit, akuzohen grupet e armatosura opozitare.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/3F46581D00000578-4414248-image-a-127_1492265779774-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/3F46581D00000578-4414248-image-a-127_1492265779774-1.jpg","attachment_id":"667617"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/3F466B6A00000578-4414248-image-a-129_1492266137365-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/3F466B6A00000578-4414248-image-a-129_1492266137365.jpg","attachment_id":"667618"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/3F3C2CB100000578-4414248-image-a-124_1492263813350-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/3F3C2CB100000578-4414248-image-a-124_1492263813350.jpg","attachment_id":"667619"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/3F448E4B00000578-4414248-image-a-101_1492263631915-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/3F448E4B00000578-4414248-image-a-101_1492263631915.jpg","attachment_id":"667620"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/3F3C35E200000578-4414248-image-a-125_1492263822792-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/3F3C35E200000578-4414248-image-a-125_1492263822792.jpg","attachment_id":"667621"}]

3 komente në “FOTOT/ “Masakër” në periferi të Aleppos, pamje nga shpërthimi vdekjeprurës”

 1. krysho ludovik says:

  fajin e ka asadi per kete
  shpejt nja 59 tomahok te bejme ca bombardime humanitare kunder qeverise se ligjshme qe te perfitojne terroristet
  se po qan ivanka ngaqe ju nxi verra e gopit cifut per arabet myslymane

 2. Ana says:

  Më falni po pse është në thonjëza fjala masakër?? A nuk është kjo një e tillë?

 3. rako ferra says:

  O Krysho gollogounga
  Kujt qeveri te ligjshme more kopuk!!!!!!!!!
  Eshte marre pushteti me dhune me grusht shteti qysh ne fillim te viteve 70 nga babai i tij dhe jemi ne 2017!plot 47vjet
  Nje familje mban pushtetin per 50 vjet me ane te diktatures
  Vendi eshte shkaterruare nga lufta civile me milona te vdekur milona te tjere jane detyruare te largohen nga vendi neper rruget e botes dhe ky idhulli tend nuk e leshon qe nuk e leshon pushtetin pasi e di se do perfundoje si Kadafi apo S Huseini
  Pos u largua Asadi nga pushteti nuk ka kurre paqe ne Siri
  Hapi i pare per normalizimin e gjendjes eshte largimi i diktatorit qe per hir te pushtetit dhe i mbeshtetur nga Rusia kembengule qe te shpetoje veten dhe familjen e tij ne dem te nje populli dhe nje vendi te tere

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *