LISTA/ LIBRA e Ben Blushit zbardh 190 kandidatët e saj për zgjedhjet e 18 qershorit

Partia LIBRA e Ben Blushit sot ka zbardhur emrat e 190 kandidateve që do të përfshihen në listat shumemërore për zgjedhjet e 18 qershorit. LIBRA, ne nje njoftim falenderon te gjithe aplikuesit e deritanishem madje shton se pret te tjere deri me 20 prill.

“Sot Bërthama LIBRA mori në shqyrtim emrat e aplikantëve për kandidatë për deputetë në zgjedhjet e 18 Qershorit, të cilët i janë përgjigjur thirrjes publike të datës 17 Mars 2017.

Deri tani janë paraqitur 190 kandidatura, të cilat i falenderojmë për vullnetin e tyre që të jenë pjesë e ekipit tonë përfaqësues në zgjedhjet parlamentare.

Bërthama vendosi të presë aplikime të reja deri ditën e enjte, datë 20 Prill dhe përsërit ftesën drejtuar kujtdo që mendon se mund të jetë zëri i LIBRA­s në Parlamentin e Shqipërisë, t’i bashkohet ekipit të saj përfaqësues. Më poshtë lista e aplikantëve të deritanishëm, sipas qarqeve të vendit< thuhet ne njoftimin e LIBRA.

KANDIDATET QARKU TIRANE

Adriana Kalaja

Aida Nico (Hoxholli)

Albi Sulo

Andon Qako

Anisa Salianj

Arber Ndregjoni

Arbnor Picaku

Ardiana Capi

Aurel Kujtimi

Ben Blushi

Bledi Cadra

Bora Xhania

Brigita Bali

Edmond Dyrmishaj

Edrin Gaxhenji

Eligert Uzuni

Emrie krosi

Enkeled Resulaj

Entela Kadriu

Ergest Lekdushaj

Ervin Tili

Ervis Hysenbelli

Flogerta Beshiraj

Genci Todri

Gent Karalliu

Gjergj Prifti

Gramoz Mamaj

Hamit Koxha

Jak Perpalaj

Jurgen Bajro

Klodjan Karaj

Korado Pellumbi

Kreshnik Kolndreu

Laureta Alikaj

Lumuri Papa

Marjol Kazazi

Matilda Terpollari

Mihal Ciko

Mimoza Hafizi

Musa Dubali

Nuri Keca

Olsi Sherifi

Oltjan Pellumbi

Petrit Beqiri

Redi Saliasi

Rigers Xhameta

Tomi Kallanxhi

Xhevair Skenderi

Xhuljano Selami

KANDIDATET QARKU BERAT

Aldi Saraseli

Alma Larushi

Angela Jaubelli

Bruno Qyryku

Hajdar Bisha

Ilia Kondakçiu

Jonilda Tomorri

Plarent Aleksi

Vasiliqi Germau

KANDIDATET QARKU DIBER

Alban Cela

Arben Ismailaj

Besjan Elezi

Bleona Hoxha

Diturie Lala

Emrie Krosi

Hamit Koxha

Olsian Smeli

Urime Straka

KANDIDATET QARKU DURRES

Adela Bezaitis

Andi Piho

Asllan Sabahi

Domeniko Sinjari

Erida Kabashi

Ermir Shahini

Ervin Halili

Fatjon Ganaj

Ferite Disha

Florian Nallbani

Higerta Bali

Ilir Yzeiraj

Myslum Gardhi

KANDIDATET QARKU ELBASAN

Alajd Alla

Arlind Jaupi

Armend Krasniqi

Aurela Xhemolallari

Bujar Kapllani

Durim Karaj

Eldon Leka

Fatbardha Behaj

Flutura Laurent

Gazmend Bylyku

Jurgen Bajro

Klajdi Jani

Klejdi Liçenji

Leonard Toci

Majlinda Cami

Mimoza Deliu

Musa Dubali

Zhaneta Tola

KANDIDATET QARKU FIER

Admir Iliazi

Aldo Vila

Arban Zhuzhuni

Ardit Bufi

Ardjan Jani

Arjontino Cuni

Artur Gjika

Astrit Hysi

Atrid Rajdho

Azmer Dulevic

Bektash Gremi

Besmir Bano

Daniel Koci

Edmond Mile

Endrit Hysja

Eogjen Çepele

Ermal Spahiu

Erson Mata

Fatbardha Behaj

Flatun Fatmiri

Hamide Belba

Kledi Duraj

Klevis Dalipaj

Majlind Çibuku

Mimoza Leka

Pranvera Troka

Skender Isufaj

Suela Hoxhaj

Veip Gllava

Xhavit Gjini

KANDIDATET QARKU GJIROKASTER

Angela Jaubelli

Enea Guce

Gramoz Mamaj

Irena Buxhuku

Lorenc Jaupi

KANDIDATET QARKU KORÇE

Albina Frasheri

Daniel Shahollari

David Elmasllari

Dhimitri Bello

Donald Poloska

Eriola Agolli

Ervin Tili

Gentjan Gora

Kristi Ziko

Mimoza Seidollari

Rinela Prifti

Sonila Boci

KANDIDATET QARKU KUKES

Arber Laçi

Armando Visha

Fatmir Gjuta

Ilirian Hoxha

KANDIDATET QARKU LEZHE

Albert Lleshi

Alda Frrokaj

Edison Gjeka

Elida Hafizi

Erjona Elezi

Gentjan Marku

Laureta Kola

Pashko Gjeta

KANDIDATET QARKU SHKODER

Albert Ndoci

Besara Gjurgjej

Erikond Mardoda

Fatjon Kraja

Klaus Boka

Kristian Kota

Medina Fusha (Muja)

Meridian Ramcaj

Renato Kaçi

Seat Mushani

Sudejsah Erkocaj

Violeta Alushi

Vjollca Vukzaj

KANDIDATET QARKU VLORE

Aleksander Vero

Anida Dukaj

Ardi Stefa

Drini Brokaj

Ersilio Tushaj

Everest Grosler

Fatmir Tozaj

Florjan Gjoni

Gentian Muçollari

Gentjana Muçollari

Krenar Brahimmuco

Kristina Pashaj

Lindita Çarçiu

Marinela Doko

Nevila Aliaj

Renato Dhima

Vangjel Jonuzaj

Xhilda Koçiu

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “LISTA/ LIBRA e Ben Blushit zbardh 190 kandidatët e saj për zgjedhjet e 18 qershorit”

 1. Po Po says:

  Ne fund te zgjedhjeve pres lajmin tjeter qe partia LIBRA ka marre gjithsej 190 vota.

  1. fdsfdsf says:

   190 vota? Dmth pa votat e blera te PS/PD/LSI, LIBRA eshte partia #1 ne Shqiperi?

 2. Tajari says:

  Uauuuuuu, gjithe persona shume famosa.bravo LIBRA

 3. Populli says:

  Fitore e sigurt

 4. shpresa says:

  Merr nga dhite e vur zabit. Ka marre emra nga lista e gjendjes civile dhe i ben propagande se ka vene kandidate per deputet! Pika o Ben me gjithe partine tende.

 5. Fallo Madhi says:

  Aman o Blush dergo Ca LIBRA kendej nga ne te fshijme sumen.
  Blushi=Mini sali=hajdut=hipokrit=0000000000000000000000000000rezultat =do marresh koqet e Rames.
  Blushi na hiqet sikur nuk ka 27vite qe vjedh e ha me eliten politike.doka dhe karrige pushteti hajduti i Fatos Nano pushtit.

 6. Maloku says:

  Gazeta Tema mos u beni pale me gazeten “KOHA Berishes( JONE)” duke sponsorizuar particka fantazma si dhe njerez fallco e pa dinjitet si puna e kllounit Ben Bilushit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *