Murrizi i përgjigjet ish-këshilltarit të Berishës: Këshilli Kombëtar i PD i leshit, Basha të zgjedhë këshillin e luftës

Kryetari i PD i Lushjës, Myslym Murrizi, i është përgjigjur këshilltarit të Berishës në kohën kur ka qënë kryeministër, Flamur Kuçi.

“Nje ” INVENTARE” per 60 dite ne ÇADREN e qëndresës se DEMOKRATEVE.

Duke mare shkas nga një shkrim i një ish këshilltari te kryeministrit Berisha.

Se pari desha te sqaroj qe me personin konkret nuk kam asnjë njohje dhe asnjë konflikt interesi.

Jam takuar me te rastësisht 5 minuta ne vitet 2011-2013 me ish zv kryeministrin dhe ministrin e drejtësisë z Ilir Rusmaili.

Ajo qe me beri shume përshtypje dhe me te drejte ishte pyetja qe pse nuk pyetet këshilli kombëtarë apo kuvendi për qëndrimin politik te PD.

Pare me syrin tim ,si një prej mijëra demokrateve qe kemi nga 8 dhjetori 1990 tek PD ,dhe sot prej afro 3 vitesh kryetar i deges se PD Lushnje ,do te doja te thoja diçka.

Un mendoj qe ne kushte normale shqetësimi është i drejte dhe statutor.

Por prej dy vitesh nuk mendoj qe jemi ne kushte normale te një opozite te një vendi demokratik????

Dhe prej dy muajsh pra nga data 18 shkurt jemi ne gjendje te jashtëzakonshme ose e thene ndryshe ne gjendje. ” LUFTE”.

Edhe un do te kërkoja mbledhjen e kuvendit te PD, por për te zgjedhur nje këshill kombëtare ” lufte”, i cili te zgjidhte kryesi dhe drejtues te larte për gjendje ” LUFTE”.

Ju thoni nuk është pyetur këshilli kombëtar ????

Këshilli kombëtar për gjendje paqe formalisht ka 265 anëtare.

Para 18 shkurtit dhe gjate dy muajve kryetari Basha ka mbledhur pothuajse çdo 10 dite këshillin kombëtar te ÇADRES.

Ka mbledhur dhe diskutuar me 70 kryetaret dhe sekretaret e degëve te PD.

Ka mbledhur 49 deputetet e PD dhe te opozitës.

Ka mbledhur 65 anëtaret e kryesisë se PD pjese e këshillit kombetar.

Pra ka mbledhur me shume se dy te tretat e ketij keshilli.

Çfarë nuk eshte mbledhur????

Ata qe u zgjodhën formalisht ne ketë këshill se akoma nuk u kishin rene këmbët ne toke nga pushteti.

Ato qe ishim pjese administrate dhe ndoshta u ” votuan” si te “rendesishem” ose u gjykuan si te nevojshëm për ne këshill, por qe situata e ” luftes” i nxori te shpëlare siç ishin ne fakt.

Per 60 dite proteste, kam qene aty pothuajse ne shumicen e diteve dhe neteve.

Kam qene aty me rreth 4000 demokrat LUSHNJARE te mare se bashku nga mitingu i dates 18 dhe 10 nete dhe dite qe kemi patur radhen per ne çader.

Doja te pyesja Ju dhe çdo ish këshilltarë tjetër qe sa here keni qene ne CADER???

Doja te pyesja 73 ish deputetet e PD te viteve 2005-2009 sa dite kane qene ne çader???

Doja te pyesja 68 deputetet e PD ne vitet 2009-2013 sa dite kane qene ne çader????

Doja te pyesja 19 ish ministra te PD dhe 43 ish zv ministra te PD te viteve 2005-2009 sa dite kane qene ne çader????

Po ashtu doja te pyesja 15 ish ministra te PD dhe 33 ish zv ministra te PD ne vitet 2009-2013 sa dite kane qene ne çader????

Doja te pyesja 22 ish drejtore te pergjithshem te 8 viteve te pushtetit qe minimalisht jane rreth 70 persona, se sa dite kane qene ne çader??

Po ashtu doja te pyesja ish ministrat e 8 viteve se sa nga drejtoret e tyre, sekretare te pergjithshem, shefa kabineti, keshilltare, oborrtare shofere e sekretare kane pare ne çader??

Po nga 12-15 drejtora vartes te ketyre ish ministrave neper 40 rrethet e Shqiperise sa kane qene ne çader????

Po vetem ne rrethin Lushnje gjate 8 viteve kane qene: 4 ish drejtore arsimi, 4 ish drejtore spitali,6 ish drejtore burgjesh,4 ish drejtore hipoteke,3 ish prefekt,3 ish drejtore te shendetesise, 3 ish drejtore te sherbimit paresore, 2 ish drejtore insituti,2 ish drejtor bujqesie, 3 ish drejtor te bordit te kullimit, 4 ish drejtore poste, 3 ish drejtore ALUIZMI,3 ish drejtore te zyres se punes,3 ish drejtor tatimesh,5 ish drejtore sigurimesh shoqerore e shendetesore,10 ish drejtore poliklinikash, 4 ish drejtore oshe,2 ish drejtor higjene, 3 ish drejtore qarku etj etj se u zgjata shume.

Pra minimalja rreth 70-80 te shperblyer nga PD per 8 vite per çdo rreth,here 40 rrethe bejne rreth 3000 ish funksionare drejtues lokal qe kane ushtruar pushtetin e votes se DEMOKRATEVE te çadres se soteme.

Dhe pothuajse po kaq kane qene shefat e tyre ne qender te gjithe se bashku, bejne 5000 ish drejtues te larte dhe te mesem qe te gjithe me status POLITIK.

Le te me thone DEMOKRATET e çdo rrethi ,qe prej 60 ditesh mbajne gjalle protesten me te gjate dhe me te veshtire te opozites ne 27 vjet pluralizem, sa dite i kane pare ne ÇADER ish drejtoret e rretheve te tyre????

Ndaj une jam plotesisht dakort me thirrjen e kuvendit por per te zgjedhur drejtuesit e gjendjes se ” LUFTES” sipas kontributeve te gjith sejcilit.

Partite politike jane shoqeri aksionere, dhe aksionet e çdo aksioneri zmadhohen kur kontribon, ose zvogelohen deri ne ZERO kur nuk kontribon te pakten çdo dy vjet kur partia eshte ne beteje elektorale.

Ne parti nuk ka pronare me çertifikate pronesie ne gjendje te fjetur, qe kur te teket mund te vish ta maresh si kartele te fresket dhe te ja tundesh me karshillek AKSIONEREVE qe kontribojne non stop prej vitesh tek kjo shoqeri.

Mbi 90 perqind e pjesmarreseve ne CADER prej 60 ditesh jane DEMOKRATET me zemer, militantet dhe qendrestaret qe kane mbajtur ne kembe PD ne te gjitha situatat e veshtira qe AJO ka kaluar ne 27 vjet jete.

Jane ata te ditëve te para, ata te viteve 91-92, ata te viteve 97-98, ata qe asnjehere nuk kane shijuar ” frutet” e pushtetit por kane mbajtur gjalle frymen e opizites dhe kur jo rralle eshte sulmuar nga ishet e SAJ , te cilet bejne kritikun kafe me kafe apo studio me studio.

Pjesa qe ka ngrene gjate 13 viteve frutet e pushtetit vijne ne ÇADER vetem ate ore qe vjen BASHA , dhe shtyjne si ne radhe te qumeshtit per te qene perballe kamerave.

Bile bile nje pjese e neveriteshme kane mesuar per mendesh dhe intenerarin qe zakonisht pershkon BASHA duke mos patur nevonje as per ” navigatore”.

Edhe po te mos i johesh i dallon nga menyra se si rrine, se si hyjne dhe se si dalin nga ÇADRA me koken poshte dhe gjoja duke shkruar ne tel, sepse nuk kane kurajo te takojne DEMOKRATET ose nuk johin asnjerin prej TYRE sepse ishin shume te shkeputur kur ishin ne KARRIGE.

Ndaj pas realizimit te KAUZES se PD per qeveri teknike qe te kete vlere vota e QYTETAREVE dhe jo te jete nen trysnine e DROGES, edhe une i bej thirrje z BASHA qe te mbledhe kuvendin dhe te zgjedhe drejtuesit e PD pas kesaj BETEJE.

Te therrase DEMOKRATET sepse ato i mbajne mend me mire se kushdo tjeter oret e punes dhe kontributet e çdo pretendenti per drejtues.

Ishalla nuk ju ” harrojnë” dhe ju kritiket e kafeneve!!!!!.”, reagon Murrizi

REMOTE_ADDR:[]

36 komente në “Murrizi i përgjigjet ish-këshilltarit të Berishës: Këshilli Kombëtar i PD i leshit, Basha të zgjedhë këshillin e luftës”

 1. Artan says:

  Nje pytje Murrizit qe me se fundi doli nga ishte fshehur pas idiotesise qe publikoi vete. Cadra eshte e protestes qytetare apo e PD. Nga cfar shkruan Murrizi eshte e PD.

  1. Grigor says:

   Jam dakord me komentuesit ketu qe Murrizi me ate budallallekun e tij tha ato qe Berisha dhe Basha nuk i thone drejtperdrejt. Tha diçka që eshte ne themel te çdo partie ne Shqiperi. Militantet partiake shperbkehen me punera shteterore qe perdoren si dhurate per kontributin ne fushate elektorale.
   LSI mbijeton me kete politike. PD-ja natyrisht qe e filloi kete si praktike qe më 1992. Militantet partiake te PS priten te njejten gje ne 2013, dhe mbeten te pakenaqur kur Edi Rama e prishi kete tradite.
   Jo vetem drejtoret dhe drejtoreshat e poliklinikave ishin partiake, por deri edhe pastrueset e spitaleve mender nuk pirdhnin per doktoret sepse burrat i kishin gangstera partie.
   Prandaj ky Murrizi ka merita per kete artikull sepse budallai tregon gjithmone te verteten. Ky sapo vertetoi qe edhe budallai e ben nje pune. Po votuan Lushnjarët per kete idiot, hallall ta kene sepse po Jane idiote, atehere e meritojne nje idiot. Kryetari i bashkise se Lushnjes qe eshte socialist, nga ana e idiotllëkut Jane rrotë me rrotë me njeri tjetrin per te folur me terms çiklizmi, por te pakten Edi Rama ja ka ndaluar te kandidoje prape.
   Pra ky budalli Murrizi tregoi mentalitetin shqipetar qe nje pune ne shtet nuk eshte per te bere pune, por vetem per te marre ryshfete.. Ai nuk eshte vetem ne kete mentalitet katundaresk prej Arabije. Jane qindra dhe mijera shqipetare pa shtylle kurrizore, pa bosht moral, qe shesin edhe nderin e familjes per nje pune ne shtet. Jane ata qe u shkojne ketyre Murrizeve nga mbrapa.
   Nuk mu ndane keta Murrizet. Vjet ne plazhin e Golemit my prish plazhi sapo pashe kompleksin pushues me emrin idiot “Vellezerit Murrizi.” E drejta e tyre per emrin, por idiotë gjithsesi.

 2. Drejtesia says:

  Nuk është brënda ky skandalozi mo?

 3. rambo nga murrizi says:

  8000+8000×8000=3650000000000000.shume mire .masturbohuni ne cader me keto enderra jeni demokratet me te mire,qe keto 27 vjet e keni cuar vendin ne vendin e dyte ,pas gjermanise qe te merrni votat 1.5 miljon shiptareve(se vetem keto kane mbetur),sejcili prej jush por ti i pari sepse qenke i 1990,merni nga nje brisk tua rruani me perpara.vetem nje porosi se ja dhe nga lushnja,kujdesse praset jane bere shume kete vit dhe do te te dale ndonje histori si me tritanin.

 4. butrintiKV says:

  ME KE ESHTE NE LUFTE PD .? ME DROGEN QE E SOLLI E MBOLLI , THEMELOJ DHE NDERMARJEN LAZARAT DHE I THA POPULLIT MBILLNI DROG ME RREMBIMIN E PASURIVE NENTOKESORE E MMBI TOKESORE SI DHE HIDROCENTRALET QE PASI I REGJENEROJ JA DHA PER SHFRYTEZIM TE TJEREVE NDERSA MBUSHEN E MBUSHIN XHEPAT E DISAVE. ME ATA QE PRODHUAN 97, 98. GERDECIN 21 JANARIN , SHITJEN E DETIT ETJ CFAR KERKON CADRA , VOTIM TE LIRE –TE SHKOJ TE BEJ REFORMEN ZGJEDHORE . POPULLIN NGA CADRA E NDAN KRAHAS VOTIMEVE TE QETA E TE LIRA QE DUHET TE JETE PERGJEGJESIN E QEVERISE VAZHDIMI I PA NDERPRERE I REFORMES NE DREJTESI -QE PERKTHEHET Z. KRYETAR I LUSHNJES =SE KUSH KA BERE ZULLUME DHE KA RREMBYER PADREJTESISHTE PASURI TE PAGUAJ ZULLUMIN POPULLI DO PASTRIMIN E DREJTESISE SI NJE NGA ELEMENTET ME TE FUQISHEM PER TE PASTRUAR POLITIKEN. DON KISHOTET KANE VDEKUR , AS MULLI ERE NUK KA ME DHE AS SANCO PANCO SHQIPERIA DO TE ECI PERPARA . CADRA NUK I MBRON DOT ME HAJDUTET DHE KRIMINELET . KEQARDHJE. SHQIPTARET PREGATITEN TI BASHKOHEN EUROPES . TE CMENDURIT SHIKOJNE LUFTE DHE PREGATITEN PER LUFTE .

 5. ...... says:

  Perëndi sa idiot! Numëron një karvan njerzish dhe thotë pse nuk kanë ardhur në çadër. Nuk kanë ardhur sepse nuk janë të marrë, sepse kauza e çadrës është e stisur dhe aspsk produkt i ndonjë nevoje politike të justifikuar. Të ngrihen për bythën e Berishës dhe Bashës që duan të mos votojnë reformat aq të domosdoshme për ti shpëtuar ndëshkimit ligjor? Nuk vijnë sepse shohin surratin tënd, të Nokës, Palokës,Ristanit, Halimit e kompani, që keni uzurpuar çadrën dhe e vetmja punë që bëni është të mbani shënim kush hyn dhe kush del, qesh apo është i vrejtur kur hingëllin Berisha apo Basha në çadër, sepse njerzit si ti vetëm me poshtërsira dini të merreni. Flet për shtab lufte bytha jote!!! Kundër kujt dashke të ngresh dorë ti fëlliqësirë politike? Por nuk ke faj ti kur institucionet shtetërore nuk të thyejnë dhëmbët e tua të krimbur dhe të të rrasin atje ku e ke vëndin.

 6. tomorri says:

  Ky super idjot profesionist ka vertetuare thenjen Lushnjare : Ik ore se na çau lepuri,se me kete shprehje padrejtesishte krahasoheshin Lushnjarat e atehershem.Ky more njerez nuk di as me elementaren e demokracise dhe eshte nje idjot i denje per te perfaqesuare tani PD e mbetur qe i duken fijet e brinjes ne djelle.
  Po per çfar keshille lufte flete ky mi halesh dhe çfar do te beje ai keshille.
  Bravo llap sipas idjotesise tende se akoma shqipja nuk ka drejtesi per te zbatuare ligjet,kur te vendoset ajo atehere kthetrat e saj do te ngrene ty ne hava qe te mos diç se nga te shkoshe vetem se me ligj dhe me drejtesi qe do te thote more IDJOT baras me DEMOKRACI te vertete shqiptare. Tani ik dhe kris bythen andej nga ke ardhur dhe ata 4000 lushnjare thiri per dreka dhe darka tek shtepija jote dhe kurre jo tek shtepija jone qe eshte SHQIPERIA.

 7. Spiro says:

  Ahahahahaa! Me kye karin do bej lufte Basha mo? Ata qe nuk u merrkan me cadren me sa duket qenkan ata qe paskan nevoje te punojn e skane kohe me u marr me burgaxhinj. Ky kari te na tregoje se me cfare jetojne kta qe rrin vetem cadrave???

 8. shqip says:

  Si mund te negociosh me te tille defiçent? Keta tipat si ky vetem sa e kthejne shqupin ne nje njesi fizike qe eshte ne renie te lire. Edhe nje bari nga martaneshi apo bença , do ofendohej te qeverisej nga njerez te ketij niveli mental.

 9. Mire e ka mazllemi turceli injorant i sulzotajt te mbliidhet keshilli i luftes qe te sekuetroj pronat qe keni vjedhur ne keto 25 vjet ju horrat.

 10. Kaso says:

  O muti sorri murrizi te njof shum mir ti je nje mir muti

 11. Pallatet Agimi says:

  Ik ere laco tujte, ik ere te cafte lepuri te cafte.

 12. nina says:

  Duket qarte, qe ne PD jane krejt kriminelet e Shqiperise , murrizi qeka banditi i lushnjes.. ky vetem pritka urdhrin e Saliut, dhe menjehere vret njetez ben luft si Saliu…

 13. Doni says:

  Murrizi eshte nje ferre qe nuk vlen per asgje duket qe nga emmri cfare placke eshte.

 14. xheJ eN Bi says:

  Murrizieshte nje bime medicinale shume e vlefshme, po ky murrizi i Lushnjes nuk vlene asnje grosh.
  Megjithate Myrizi i pavlefshem me shkrimin me “furçat” qe i beri Bashes do behet aksioneri me i madh
  i Lushnjes me 4000 aksione,po dhe nje vend ne Keshillin Kombetar.

 15. Sinoptik says:

  Ja pra kjo eshte pd-ja. Nje pjesez (partiçkë) qe u krijua nga deshira e mire e studenteve dhe nje pjese e intelektualeve per te ndryshuar Shqiperine por qe u rrembye nga horra e rrugaçë. Ne gjirin e saj u futen llumi i shoqerise, ish te denuar ordinere per krime te ndryshme qe u hoqen si te persekutuar politikisht.Keta u perkrahen nga berisha dhe berishejte dhe e degjeneruan pd-ne ne nje force te eger shkateruese te Shqiperise. Pd-ja nuk ka qene kurre nje parti politike por ka qene nje organizate kriminale dhe vazhdon ne te njejten rruge duke pasur vazhdimisht ne krye berishen. Ai e ktheu pd-ne ne nje bastion te mbrojtjes se vjedhjeve te familjes se tij dhe te gjithe te tjereve qe perkrahnin ate.
  Sa per partine republikane: ajo nuk ekziston! Mediu eshte thjesht nje anetar i familjes mafioze.
  PD-ja duhet reformuar e riformuar. Keshtu sic eshte do jete nje e keqe e madhe per Shqiperine.

 16. DETARI Atlantides says:

  nuk mund te mos te ishte idioti me i madhe i bandes fashiste ,ky fshatari i Sulzotajt !!!!!!!!!

 17. Valter says:

  Ky tipi ka te drejte ,keshtu e koncepton,
  Kjo eshte normalja ,panvarsisht qe dikujt i duket cmenduri,
  Keta jemi ne dhe per kete qe jemi
  dhe per ate qe do te jemi
  mbajme pergjegjesi .

 18. Alban.ny says:

  Ndonjehere sinqeriteti dhe idiotesia njesohen. Si ne rastin e ketij… Murros. Ne te vertete, panorama qe ai i ben situates brenda PD-se dhe Cadres, eshte interesante. Aty ka shume te verteta, ky murrashi, me ate budallallekun e vet tregon se c’MUT i madh eshte PD dhe CADRA, cfare ere te qelbur korrupsioni burojne ato.
  Pa dorashka, ky fare demokrati i dhjetorit ’91, zbulon se si e koncepton dhe perse I duhet partia. Nuk eshte se nuk dihen gjithe keto pislleqe, por kur i shkruan e zeza mbi te bardhe nje” i brendshem”, ndryshon puna. Ky njeri, ashtu si dhe shefat e tij, kane nje MURRIZ te madh ne tru.( Per ata qe nuk e dine, murrizi eshte nje shkurre me gjemba dhe vete gjembi i kesaj shkurreje quhet murriz.)
  Por kjo analize e ketij debili tregon se sa keq eshte infektuar koka e PD dhe CADRES, e, si tua lesh, si tua heqesh murrizin nga truri, Bashes, Berishes, Ristanit, Greedes, e ketyre murrizeve qe u vene nga pas, eshte e njejta gje.
  Sherimi i vetem eshte vdekja politike e kesaj force, rikrijimi i saj dhe I nje opozite me te vertete demokratike.

 19. lushnjar 48 says:

  muslim lule murrizi, na merr ere ne fund kurrizit.

  me idjot nuk kam degjuar as lexuar.

  futeni brenda dhe hidheni celsin ne det.

 20. kastriot says:

  Nuk na the gje per ngjarjen me policin.Duket se o kane frike,ose ka paguar….si mund te jete i lire nje person,politikan,qe ofendon e injoron shtetin.Si do luftohet kanabisi me kete lloj praktike,zbatimi ligji dhe integriteti policor…

 21. Lalai says:

  O mjere shqiperi qe e do bomben me themel ate te Korese qe ke ngel ne duart e katunareve……
  Murrizi nga Spolata e Lushnjes,rritur,ngrene,deri ne gjoks me balte me lope,derra,bullica.
  Hajdut,legen,idiot,robqir qe ben rolin e gangsterrit kot…..krye katnar qe ben politike Europiane me katnaret e karbunares me burgaxhinj,legena,spiune…..
  Shqiperi……me keta Rrobqira te Pd,Ps,Lsi,duhet te ndryshosh emer.
  Shqiperia e Shqiptareve,zhdukje Barkthareve!!!!

 22. Baxhanaku says:

  Murriz i trashe ,a nuk e kupton ,nisur vetem nga llogarite e tua ,qe 80 % e antareve te PD, nuk jane dakort me cadren dhe cka thuhet aty ,se u kuptua sh. shpejt,qe gjithcka filloi ,kur Shkelzen Berisha po thirrej ne kom.parlamentar,per vjedhjen e 7 milion eurove te vjedhura prej tij.Pra cadra ka per qellim te ” shpetoje”familje berisha ,nga vettingu.

 23. dash says:

  O kafshe e m…tit kafshe ,historikisht kemi nxjerre kafshe te tilla gjithmone…

 24. Rr. B. Gramshi says:

  E keni gabim te gjithe ju me siper! Murrizi eshte fytyra e vertete e PD-ckes, sikur e ka nxjere Saliu nga hundet. Psikopat alucinant, katunar demode.

 25. BARDHYL MYFTIU says:

  ZMurrizi me fyerjen qe I bere policit rrugor dhe me kete shkrim e ke future vehten ne listen e deputetve per Lushnjen.Te lumte qe e njehe gjendjen shume mire.M kete shkrim eke siguruar vendosjen idyti ne listen e deputetve te Ushnjes..Nga anet tona thuhet ja ke brehyzmetin punes,megjithat statistika qe dhe por qe ske marre veshte pse ata skan ardhur te cadra se nuk jane murriz si ti por jane te mencur bardi

 26. albpetrol+endriPyka says:

  Sa idiot qe eshte keta e paraqesin si proteste popullore qe po rritet ,ky idioti tregon se as te vetet nuk poi vene PD ne cader hahaha

 27. Usa says:

  Fole e fole dhe prape mbete bole o Murruz.
  Nuk e kupton o hajvan qe ata qe nuk vijne e shohin se PD-ja po hidhet ne himnere?!
  Jan pak, shume shume pak, idiotet e tipit te Murrizit qe mendojne se vetem lufta sjell fitoren.
  Provoje Murriz e te shohesh si do ta shkrrdhejne teteme dibrance.
  Qen muti.

 28. Miku pe Lushnje says:

  Mos bre trimi yne,Rambo i Lushnjës! Po kur të rritesh ti kush o mbetet trim në Lushnje,mor aman?!!Fute re at kobure pas bythe e shko të hash ndonjë lësh të ëmbël te çadra e PD tënde o xhan!

 29. Liu says:

  Po te ishe nga Vlora do te besoja o laluci mutit,Po qe je nga lushnja hic nuk na e mbush mendjen o te dhjefsha turinjte o lepur

  1. SHQIP says:

   @Liu pe Vlore…. po qe per ate pune ju te Vlores ta rruani me keq nga keta te Lushnjes. Keni nja 200 shqiptare gjakprishur atje ne Himare qe vetequhen Grek(per shkak te pensionit 300E) e po ju bejen zbor. Sua mba pasardhesve te
   Selam musjt e Smail bej vlores te bejne gek – mek. Keshtu qe Lushnjaret besoj jane para jush me kete lym cermen

 30. Ky eshte nje njeri idiot dhe injorante dhe te gjitha keto i thote per te fituar simpatine e Sales dhe Lulit qe te haje edhe ca kohe m…

 31. Lalka me biçak says:

  Ik mer fytyre e ndyte katundari, na tregon luften ti o zorraxhi ty duhet te te presin gjuhen more felliqesire

 32. Refugjati says:

  Haha keshilli luftes!!! Ca lufte mund te besh ti more injorant I mocaleve,ti sben as me shit bostan ne are injorant,se kuptoj kush ju perkrah juve!!!

 33. pjeter says:

  MURRIZ MURRIZI, REZULTATI PSE FLET KESHTU ESHTE SE TRUNI JOT E KAN MBULU FERRAT

 34. Treviso says:

  Me behet qejfi shume se na doli nje komandant lufte nga Lushnja.
  Tani PD-ja nuk do kete me frike, se i drejton komandanti me eksperjence zoti Murrizi.
  Nga ana tjeter me vjen keq se zoti murrizi nuk po turperon vetem fisin por te gjithe lushnjaret. E them kete duke i njohur fiset e qytetit te Lushnjes. Kam jetuar 27 muaj ne VAIN te Lushnjes dhe kam njohur shume shoke Lushnjare. Ky kaqol mendoj se e ka tradhetuar qytetarine e Lushnjes. Lushnjaret kan qene jane dhe do te mbeten populli qe dine ta ndajne te miren nga e keqja. Populli Lushnjare si popull puntore dhe i vuajtur ka ditur te zgjedhe ne kohe te veshtira. Murrizi te mos harroje se qytetaret e Lushnjes nuk duan ti njohin armet e luftes, se nuk i pelqen lufta. Lushnjaret per arme lufte kan prasin, dhe me kete arme kan dalur fitimtare. Murrizi mos kerkoje t’ja mohoje kete qytetareve te tije.
  Respektin me te madh per qytetaret Lushnjare.

Lini një Përgjigje te Alban.ny Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *