Njerëzit e Merkel mësyjnë në Tiranë për të nxjerrë Bashën nga çadra

TemA

Duket se përpjekjet e faktorit ndërkombëtar javën e ardhshme  do të jenë intensive për arritjen e marreveshjes mes maxhorancës dhe opozitës.

Përveç ministrit të Jashtëm të Gjermanisë, i cili viziton Tiranën ditën e hënë, pritet që në Shqipëri të mbërrijë edhe kreu i komisionit të Jashtëm në Parlamentin Evropian, David McAllister.

McAllister i përket partise së Angela Merkel.  Vizita e tij pritet që të ndihmojë palët për arritjen e një kompromisi.

Konfirmimi për vizitën e kreut te komisionit të jashtëm të Parlamentit Evropian, vjen vetëm pak dite pas takimit me kryetaren e komisionit të integrimit Majlinda Bregu në Bruksel.

Vetë Bregu ka shmangur komentet për takimet në Bruksel, por mesa duket ndërhyrja e ndërkombetarëve ka qenë në qendër të vizites në Bruksel.

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “Njerëzit e Merkel mësyjnë në Tiranë për të nxjerrë Bashën nga çadra”

 1. Populli says:

  Mos e nxirrni nga çadra që të mos futen në zgjedhje e Shqipëria të shpëtojë përgjithmon nga një parti që ka vjedhë e ka lyer duart me gjakun e shqipëtarëve.

  1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


   Për gjithshka kanë bërë
   Për gjith sa kanë sjellë
   U hapni dhe një gropë
   Groposini thellë thellë.
   .
   .
   .

 2. Berlini says:

  Lereni Qenin te Ngordhe ne Cadren e TRADHETISE, se ne Gjermani nuk ka Cadra Per Demostrime Politike por per te Pire Birrrrreeeee….lol
  Lulic Bashovici..KERKON GARANCI NGA NDERKOMBETARET QE TE MOS DENOHET PER KRIMET QE KA BERE..lol

 3. loni says:

  Hajde ishalla po futet lulka ne parlament, se tani fillon dhe vapa

 4. koli says:

  O gjermono mos hajde mor burr se si dum partine e serbeve ne zgjedhje, i dum ne cader, mundesisht ke bregu lanes.

 5. Bashen e nxjer nga cadra vetem salehu. Jepi garanci qe asnje nga hajdutet e pd nuk do te denohet dhe harixhinjt do dalin nga cadra dhe do festojn me daullen e mziut.

 6. ..... says:

  Jo njerzit e Merkel, por vet Merkel dhe tere udheheqesit e vendeve te MATO-s te marre se bashku, nuk i bindin dot Berishen, Bashen dhe Fatmir Mediun te dalin nga cadra dhe te votojne vetingun. Si mund t’i kerkosh nje njeriu qe me deshire dhe vullnet te plote te shkoje drejt burgut? Vetingu per te cuar politikanet e inkriminuar para drejtesise behet, ndaj eshte e kot te kerkosh bashkepunim me ta. Mendoj se e vetmja rruge eshte te shkohet ne zgjedhje, do apo nuk do Partia Demokratike. Pas zgjedhjeve votohet vetingu dhe gjithcka shkon atje ku duhet te shkoj. Pra detyre e komunitetit nderkombetar mbetet shkuarja ne zgjedhje qofte edhe pa PD. Nese ata do te bejne rremuja,, tu tregohet forca shkaktareve dhe gjithcka merr fund pa me te voglin shqetesim. Kot shqetesohen, ata qe mund te jene kamikaz te Berishes nuk i kalojne te 50-100 vetet, neutralizohen per nje cerek ore. Pas kesaj populli do dali ne rruge te brohorasi nja dy ore, kafenete do mbushen plot per te diskutuar ate qe do ndodh dhe kaq eshte e gjitha. Nuk do te dije njeri sot per nene dhe baba jo me per Berishen, Bashen dhe sidomos Fatmir Mehdiun. Pak keq nud t’ju vij vetem per Nard Ndoken dhe asgje me shume.

 7. Studenti says:

  I shkreti Bashë….Edhe ai vetë ka ra në hall,,,ka filluar një valle të cilën as nuk din t’a kërcejë dhe as nuk din se kur do të pushojë muzika,,,sepse tixhej që bën muzikën, është Sali shpellari dhe regjisor është Ilir koklopa.

 8. a says:

  Basha u perdor deri ne fund nga ….qoftelargu . Ben mire te marre valixhet se nuk e mban asgje me ne kete vend. Shqiperia nuk mund te behet pengu i askujt. Kohet ndryshuan.

 9. Stupid says:

  Dilni nga Cadra ! dhe ku te shkojne pastai , i pret 313 ta , hajde hajde ku ndigjojne ta dalin nga cadra nuk jane te marre

 10. Bozen says:

  Edhe une -Populli- them qe te mos i nxjerrin nga çadra, por ajo kohe ka ikur, vetem ne kohen e Hitlerit ushtaret gjermane vdisnin ne lufte duke thene – Hajt Hitler- dhe ne kohen e Luftes Nacional–çlirimtare :Rrofte PKSH.Tani ti kete loje e kupton.Tung.

 11. rilindja ME BYTHE PERPJETE says:

  po ckerkon ky ore lere kete popull kungull keta jane mesuar me ramen Drogen me varferine ce kur isha ne pushime verore me 2016 ne dürres te binin ne gjunj per nje euro duke kerkuar lemoshe si ne 97

 12. Rroku i malit says:

  O Sale trapi. Burgu do te ftilloje se ke rrjedhur. Nuk lahen kurre krimet qe ke bere por Zoti ka per te ndeshkuar ne te njejten menyre si ia ke hedhur ti.
  Do reflektosh ne burg. Eshte vetem fillimi i sherimit tend qe ska per te perfunduar dot ne kete jete. Kot mundohesh. Je kapur vete ne rrjetat e tua te cmendura te merimangave. Do te veme buzekuq qe te na gajasesh tamam.

 13. Rroku i malit says:

  O Sale trapi. Burgu do te ftilloje se ke rrjedhur. Nuk lahen kurre krimet qe ke bere por Zoti ka per te ndeshkuar ne te njejten menyre si ia ke hedhur ti.
  Do reflektosh ne burg. Eshte vetem fillimi i sherimit tend qe ska per te perfunduar dot ne kete jete. Kot mundohesh. Je kapur vete ne rrjetat e tua te cmendura te merimangave. Do te veme buzekuq qe te na gajasesh tamam si monster freakshow qe je.

 14. Miri says:

  🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪
  FORCA GERMANY!!!! NA NDIHMONI!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *