“Sali, ti ke vrarë Kosta Trebickën e Sokol Olldashin, dhe nuk di as atësinë tënde. Ndërsa yt bir mori për grua kushërirën e vet”

Pas akuzave të Sali Berishës për trafik droge, Arben Ndoka i është përgjigjur sërish atij, me një status në rrjetet sociale.

Postimi i plotë i Arben Ndokës:   

Një shprehje e vjetër thotë: “Bari i keq duhet shkulur që në rrënjë”. Me këtë shprehje i referohem pjellës së çmendurisë së diktaturës që ka 27 vjet që mbjell farën e keqe, duke helmuar mendësitë e shqiptareve menjëherë pas rënies së sistemit komunist.

Duke iu premtuar me fasadë të rreme, kur në realitet u shkatërrua çdo vepër, ndërmarrje, infrastrukture e ngritur me aq mund nga puna gjysmë shekullore e shqiptarëve, me justifikimin se ishin vepër e komunizmit.

1.Në vend që të ushqente vendin me mendësinë e ekonomisë së tregut, solli shkatërrim, luftë civile, duke vënë shqiptarët kundër njëri-thetrit.

E vetmja gjë që di të bëjë, me patologjinë e vetë prej psikopati, është të mbledhë turma dhe të shkaktojë kaos, duke hequr vëmendjen nga krimet e tij, qofte politike, ekonomike, shoqërore dhe fizike. Hipokrizia e kohëve “moderne” në Shqipëri, është se imorali ngre gishtin kinse është i virtytshëm.

Doktor, kriza politike e jotja të është kthyer në krizë mendore. E nuk je sëmurë vetëm ti, teksa po lëngon në shtratin e vdekjes politike, por edhe “Erla” jote dixhitale.

Ti je mësuar të fabrikosh Sali, dhe unë tani të mëshiroj.

Kam vetëm një sugjerim për ty: teksa rënkon në shtratin e vdekjes politike, dhe po merr me vete edhe Lulin, fabrikimet e radhës dërgoi në prokurori. Le të hetojnë ata prokurorë e gjyqtarë që t’i po i mbron me trupin tënd deri në agoni nga procesi i vetingut!

Boll shpife!

Trafikantët më me eksperiencë i ke në gjirin tënd!

2.Deklarove në 1991 se do mbështesje kauzën e ish të persekutuarve, kur në realitet ti ishe xhelati i tyre.

3.Masakrove urbanistikën në të gjithë territorin e Republikës nga injoranca dhe padituria jote.

4.Instalove në të gjithë territorin e vendit, sistemin e mashtrimit, vjedhjes, korrupsionit, duke shkaktuar degradimin e shoqërisë.

5.Krijove një lëvizje masive me skafe duke mos pasur asnjë pengesë nga shteti. Lejove ikjen e mijëra shqiptarëve në mënyrë të pakontrolluar, duke i lënë ata në mëshirë të fatit. Këtu nisi gjithashtu paragjykimi kundrejt popullit shqiptar nga fqinjët, pasi krijonin panik këto ikje të paorganizuara. Në vend që të krijoje mundësinë e punësimit sezonal për njerëzit në nevojë, pasi vendi ishte në hiperinflacion, ia hodhe dorezën fqinjëve duke lënë shqiptarët si jetimë nëpër botë. Ule dinjitetin e të qenit shqiptar. Bota akoma na referohet si kaçakë falë teje.

6.Miratove ligjin 7501 duke tjetërsuar pronësinë e pronarëve legjitimë, duke hapur një plagë të rëndë shqiptarëve, dhe sërish solle ngatërresë mes tyre.

7.More përsipër skemat piramidale kur ishe president , me postulatin e famshëm “Nuk shteren paratë e firmave, aq sa shteret uji i detit”. Pasojat dihet tashmë, sa janë vrarë gjatë kohës që ti ishe president, aq sa nuk janë vrarë gjatë regjimit komunist për 45 vjet.

8.Bëmat e tua të liga do të kenë pasoja dhe 100 vitet e ardhshme. I vure flakën Tropojës duke futur në konflikt vrasjesh, me intriga, forma direkte dhe indirekte, e shkatërrove, pasojat e së cilës nuk janë shuar akoma sot. Je i vetmi udhëheqës shteti që nuk ke shkuar në vendin e lindjes për 20 vite. Kur më në fund shkove, ishe i blinduar nga forcat e sigurisë së shtetit, pasi ishe siguruar për shuarjen fizike e “armiqve të tu” ose largimin e tyre të përkoshëm nga vendi.

9.Krijove revoltë të armatosur në 1998 për të marrë pushtetin me dhunë, sepse është e vetmja menyre që ti njeh, DHUNA. I bëre thirrje popullit për armatosje, i lejove të hapeshin depot e armatimeve. Thirrje prej diktatori të egër, solle vetgjyqësinë mes njerëzve. Dhe tani kërkon të induktosh akoma të njëjtën mendësi, prej plaku të çmendur tashmë. Bëre thirrje në Parlament në 2017 popullit të marrin armët dhe të rrëzojnë shtetin!

10.Krijove një agjensi me djalin dhe vajzën tënde, gjoja zyrë konsulence, për të legalizuar gjobat që iu vije investitorëve vendas dhe të huaj.

11.Shite detin, moralin, dinjitetin , vodhe Rrugën e Kombit, vodhe miliarda në të gjitha ministritë, duke e lënë buxhetin e shtetit bosh, dhe me një borxh publik me shifra alarmante që e groposi ekonominë e vendit.

12.Shkaktove Gërdecin, ku deshe të mohoje dhe baxhanakun, kinse nuk e njihje.

13.Vrave në mes të bulevardit katëd protestues të pambrojtur, ndryshe nga protestuesit e tu me tanqe e mitrolozë në dorë në ‘98, e si vrau njeri.

14.Vrave Trebickën duke ndërhyrë në hetime, dhe e publikuat si vetëvrasje, pasi doje ta shmangie si dëshmitar të Gërdecit.

15.Vrave Sokol Olldashin, pasi të doli kundër brenda partisë.

Mbi të gjitha, ti duhet të gjesh atësinë tënde, të cilën nuk e di.

Yt bir s’kishte si te dilte më i mirë, duke marrë për grua kushërirën e vetë.

REMOTE_ADDR:[]

27 komente në ““Sali, ti ke vrarë Kosta Trebickën e Sokol Olldashin, dhe nuk di as atësinë tënde. Ndërsa yt bir mori për grua kushërirën e vet””

 1. DETARI Atlantides says:

  nji shkrim brilant !

  1. Alfi says:

   Birllant si prostitutat qe Ben Ndoka trafikonte ne Itali.

  2. Puk says:

   O sa pak i ke thene o shokiiiiiiiiiiiii:
   – vrave Remzi Hoxhen
   – Takove arkanin per……
   – Vrave shoke te tjere (ti ske pase shoke ndonjehere por njerez qe beje sikur i kishe miq): gazideden, ali spahin, 4 cunat e shkodres, pjetrin etj etj
   – je i vetmi ne histori qe doje te sulmoje popullin tend me ushtri (urdherat e 97 per te sulmu jugun me avion dhe anije)
   – etj etj nuk te mbarojne o Salikrimineli

 2. Stupid says:

  Si ke thene te gjitha as 20% , thuaj te gjitha ose leri fare

 3. bekim says:

  Sa troc qe ja thote do te ndodhi ndonje aksident dhe ty,mos shko per gja ose ne elbasan

 4. Aleko says:

  prandaj lufton ende superkriminwli I shqipetareve qe te perfundoje ate qe la pa mbaruar: Shkaterrimin e plot te shtetit dhe mbare kombit shqipetare.Si gurisht gjithcka ka bere ky monster kunder shqiperise dhe shqipetareve ne teresi eshte e pamateshme, por pastaj njeriu normal shtron pyetjen.:Si eshte e munder qe pas gjithe ketyre menyrave kunder veendit te tij, ky rob zoti eshte ende gjalle jo vetem politikisht..

 5. Skela says:

  Eemmmme te lumte tregoja dobicit

 6. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


  Salë o Salë
  Gërdallë me huqe
  Kanë pa Izetin
  Anej ka “Kodra Kuqe”.
  E kom me gjith men
  Se nuk jon kot llafe
  O xhindos keq fare
  Do me të hek qafe.
  …vijon

 7. pirdh se lirohesh says:

  o të keqen o Arben, vetëm kështu domethënë, një degjenerim nga gjithë shqiptarët ky kriminel dhe tradhëtar i Shqipërisë do të largohet nga politika shqiptare, por ama duke e futur në burg dhe konfiskim i pasurisë.
  ja ke bërë paq malokut të mutit.

 8. goni says:

  i ke thene kryesoret. Po ketij lista e krimeve nuk i mbaron kurre.

 9. Elbasanlliu says:

  Degjojini keto te verteta o ju race injorantesh dhe bythlepiresit e ketij krimineli.ky plere eshte me fat qe jeton ne shqiperi….ne vendin e” shqiponjave” qe vetem behen trima per te vrare ndonje vella apo kushuririn per nji vije uji ose nji gardh.po kur vjen puna per keto qe permenden ne shkrimin me lart ne si komb me “dinjitet” nuk e rrujme fare.nuk e kuptoj cfare dreqi race jemi.

  1. albaniafirst says:

   Hajde Elbasanlliu, beje ti fora i pari. jo per gje po dukesh si trim qe u jep mend te tjereve. Hiqe ti kembezen dhe qeroje plehren qe te hysh ne histori si Avni Rustemi. Sa per dinitetin e shqiptareve, ate se vendos as zotrote dhe as Sali maskarai. Dinjitetin e tyre shqiptaret e kane vulosur ne mijera vjet qe jetojne ne ate vend dhe s’mbete ti apo ndonje tjeter si puna jote qe ta vesh ne diskutim. Ne fund te fundit edhe Saliu te njejten gje qe po kerkon ti ka bere ne kata 27 vitet e fundit; ka vene shqiptaret kunder shqiptareve. Shqiptaret e vertete nuk kerkojne vdekjen e dikujt tjeter, por denimin per krimet qe kane bere. Saliu e ka vendin ne burg se ka shkelur me te dyja kembet ligjet e vendit, ka vrare dhe ka vjedhur. Ne nuk duam dhunen spontane qe te denojme qofte edhe nje kriminel si Saliu, por duam shtetin ligjor qe te denoje ate apo ndonje tjeter qe ka bere krime.

 10. DJT says:

  Sali Berisha-Karadjič asht patrioti ma seksi n’tan moalet.

  Deti ti shitet Greqisë

  Kosova ti shitet Serbisë

  Xeni të kruaj dhamt me kockat e fëmijëve të Gërdecit.

  Peshqit të ngopen me mishin e atyre shqipëtarëve në fundin e detit në Otranto.

  Kush asht kundër Sali Berish-Karaxhič asht anti-shqipëtar.

  Rroftë Lexhendari Sali Sulltan Perandor Berisha-Karadjič, malsueri ma seksi n’tan moalet.

 11. Devolliu says:

  Pikës i ka rënë ky Arbeni me këto që ka thënë për Sali Kriminelin. Le të dalë Saliu ose ndonjë zagar i tij, e t’i kundërshtojë këto të vërteta.

 12. Milan says:

  Po te vjen fundi o shpellar o fytyr e poshter

 13. Xhulio says:

  Bashkohem me Arbenin, te lumte i ke bere nje denoncim penal publik ku ndyresia prokurori nuk e mori asnjehere seriozisht ket vrases qe shkaterroje jo vetem njeriun por dhe objekte dhe vepra qe as sot pas kaq vitesh nuk jane ngritur. Eshte e vertete qe te burgosurit e sistemit kane pjesen me te madhe te ngritjes se Shqiperise ne fushen e ndertimeve te veprave dhe ku sa e sa humben jeten ne keto vepra, dhe ky i felliqur i prishi i dogji dhe keta te vuajtur nuk i shperbleu ose beri vleresime me dy standarde, vleresoi ato qe ky vet i perdorte aq sa dhe u flijuan nga flaka e marazit dhe zhgenjimit. Te lumte Arben. Respekte Juliani.

 14. Petrit says:

  E para dhe me kryesoja
  Ky status Nuk eshe shkruar nga Arben Ndoka sepse ai nuk din te shkruj
  Te vetmin bar te keq qe ka mbjelle Berisha dhe qe duhet shkulur e djegur eshte familja Ndoka te cilet nen hijen e pushtetit nuk kane lene gje pa bere ne Lezhe
  Persa i perket lejimit te skafeve:
  Duhet ti kijtojme Z. Ndoka se me skafe kane kaluar detin me mijëra e mijëra shqipetare te cilet me pune te ndershme kane bere krenarë veten dhe shqiperine
  Persa i perket ligjit 7501:
  Z. Ndoka tregoju shqipetareve se sa toke te xanun ka shit familja jote ne lagjen koder marlekaj (sot lagjia nene Teresa )
  Persa i perket vrasjeve :
  Mos i hyn asaj teme sepse nqs ti per Berishen flet me hamendje per familjen tuaj jane me fakte
  Me te tjera mos u

 15. Lennard says:

  Keto krime qe permend Autori i ketij shkrimi dihen nga te gjithe .cfare pret mazhoranca per ta lincuar kete kriminel dhe antishqiptar???.Ai Qen Serb eshte Tulla kryesore e Oborrit te tradhetareve.Po te keputet Ky Edepsez,kini per te pare se si do te dalin deshmitare kunder Tij te gjithe legenet qe i rrine afer tashti ,aktualisht.

 16. Astrit Labi says:

  Vetem nje diçka per komentuesit : Te mos ngaterrojme MALESORET me Maloket,Malesoret jane Popull jane Ne me nje fiale jane Shqipetare ,kur se Maloket jane te trashe injorante dhe te keqij si puna e sales. Nuk shkoj me tej se ja keni thane te gjitha. Hajt Gezuar Pashket

 17. Tefta says:

  Yyyyyy….bresheri ishte artikulli, hardcore!!
  Po mduket se sala ka vdek ne 2013…. Attack nzemer.
  Ky eshte variant android :)))) (sala variant 1.01)

  Akoma nkurrizin tone ky pisllik. 🙁

 18. tani says:

  Ndoka, ti je kriminel, I gjykuar I denuar.
  Per Salihun te shohim….

 19. Thone se Saliu ka qene i mire si doktorr,kete nuk e di se nuk kam pasur rast ta njof,por nje gje di me siguri,si politikan eshte teresisht i deshtuar !

 20. agimi nga Maqedonia says:

  Shkrim teper brilant, por ke harruar vrasjen e remzi Hoxhes qe eshte vrare me urdherin vetem te Sali kriminelit serb burre e cjap plak, se ka lidhje me Arkanin. Vrau me urdherin e tij duke bere nje oragnizim teper te persour te Azem hajdarit. per kete nje dite do te pergjigjesh, mos ti por do ti vije rradha vajze3s tende ose djelit tend. Organizove shume bukur vrasjen e Sokol Holldashit. Po pergatitesh te vrasesh edhe Llushken e Bashajve. Kujdes se Lul basha edhe mund te vrase ty, se ky ka lidhje me Rambujen dhe ka edhe ky klanin e vet. te gjitha ato qe ke shkruar qendron 100%, Ndersa djali Xeni se shpejt nuk do ta kete te gjate se nuk rin pa marre gjak te afermit e remzi Hoxhes. Mbas vetingut mire ti sali qe do te futesh ne burg, por djalinb dhe vajzen ku do ta fshehshe.
  me keto qe jane shkruar turp i boites qe rri ne kete dynja, por gjithcka do te jete ne kurriz te femijve tuaj dhe niprave e mbesave.

 21. hajdar kasapi says:

  degjenerim total I paska bo sales shkrimi .
  dhe te llogarisesh qe ktij bastardi me dy gishta perpjet,ktij klyshi serb me kostum sovjetik,dhe me teser partije bolshevike,ktij gjarpri me goj hijene jargavane.ktij qelbesire me permasa madhore,i shkon nga pas gjysma e popullsis!!!
  ja se cfar kombi qenkan shqiptaret pra. prandaj edhe s esht er dhe s behet shqipnija sepse gjysma e shqiptareve jane bastarde salista.

 22. Azem ti je gjalle! says:

  SALI BERISHA KA VRARE

  4 HERONJTE E 2 PRILLIT
  ATDHETARIN REMZI HOXHA
  … 174 HERE VENDLINDJEN E VET
  HEROIN E DEMOKRATURES AZEM HAJDARI
  26 VIKTIMAT E GERDECIT
  49 VIKTIMAT E OTRANTOS
  10999 HERE SHQIPERINE, KOSOVEN…
  TI PERMEND VETEM DY VETA…
  NDREQ GABIMIN!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *