Kryemadhi: Sa herë që Rama sulmon Bashën dhe anasjelltas, 10 vende pune më pak

Deputetja e LSI, Monika Kryemadhi, në një takim me të rinjtë e Gradishtit, e ka vene theksin tek konflikti aktual politik, i cili tha ndikon drejtperdrejt ne vendet e punes.

Jemi të shqetësuar nga konflikti politik dhe impakti i drejtpërdrejtë që ka te njerëzit. Sa herë që Rama sulmon Bashën, 10 vende pune që do të hapeshin në Shqipëri ikin diku tjetër.

Gjithashtu, çdo sulm i Bashës drejtuar Ramës, është i barabartë me 10 vende pune më pak. Çdo ditë që ka konflikt politik është baraz me 100 vende pune më pak, sepse investitoret që duan te vijnë e te investojnë në Shqipëri i frikëson kaosi, kriza, konflikti politik.

Ndërkohë që jam shumë e shqetësuar për demokracinë e Shqipërisë, më shumë se kurrë jam e shqetësuar për impaktin e konfliktit politik ne jetët e familjeve shqiptare dhe lidhja direkte e tij me mbylljen e vendeve te punës dhe humbjen e mundësive për të hapur vende te reja pune”, tha Kryemadhi.

9 komente në “Kryemadhi: Sa herë që Rama sulmon Bashën dhe anasjelltas, 10 vende pune më pak”

 1. pedro i ri says:

  Monstra si kjo i kane mbyllur deren te ardhmes se Shqiperise

 2. tomorri says:

  vetem mendje japin keta te lsleshit kur per vete s kan mendje fare per shqiptaret vetem per te vjedhur e kane

 3. Ivan i madh says:

  10 vende kapitaliste pune me pak dhe dhjete vjedhje me shume nga kufoma Like dhe banda e cakejte lsi. Ju banda e skiljesh lsi mjergull doni qe te shqyeni gjithcka nga pasuria kombetare e qytetare a seshte keshtu moj arixhesha e kombinatit.

 4. nina says:

  Kryemadhi, cfar bere ti per 4 vite??? Sa here fole ne parlament??? Ke marr pagese per cdo muaj??? Kush je ti, vec nje bajg para Rames??? Ti po jeton nga PS?? Apo ps nga ty zhgarravine e qelbur… Ik zhduku se ti vjedh cdo muaj paret nga djersa e popullit, pa punuar asgje per te.. ik zhduku.. qelbesir paske ti goje te flasesh per Ramen, qe eshte i vetmi kryeminister qe ka punuar per kete shtet.. ik se na e veshtiros diten bajg..

 5. ATDHEU says:

  Kete shifer , 10 vende pune me pak , si e nxori kjo dallkauke. Nuk e keni kuptuar qe yt shoq eshte gangrena e vendit?

 6. Epirioti II says:

  Qelbesire hipokrite !
  Berisha ka vdekur politikisht. Ju e mbani ne jete, me serume qe jepni kontrabante, sepse ju intereson kaosi politik dhe rrumpalla ne Drejtesi.
  Mos u merzisni se per 4-5 vjet edhe ju per lesh do te shkoni

 7. Vlonjati says:

  Spordha une tha Monika pordhi basha dhe likja.

 8. Ledio says:

  Edhe ty Monika kane filluar te te bijen shitjet e vendeve te punes. Apo jo?

 9. Koco says:

  Kujt i ben karshillek e pa fytyre , eshte e pa pranueshem ky nepotizem ne Politiken ?Turp dhe injorim ndaj ligjevet e popullit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *