Rama takim “kokë më kokë” me “kundërshtarin” e LSI. Për çfarë po diskutojnë?

Kryemistri Edi Rama dhe kreu i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako janë parë mesditën e sotme duke drekuar së bashku.

Burime për “DurrësLajm” bëjnë me dije se Rama dhe Dako kanë drekuar në Radë të Durrësit, tek kompleksi “Huqi”. Në foton e mëposhtme duken edhe makinat e kreut të qeverisë dhe Dakos.

Të jetë thjesht një takim mes miqsh për të festuar Pashkën, duke qenë se të dy janë të krishterë, apo të jenë duke diskutuar për ndonjë çështje delikate politike?

Tamkimi mes Ramës dhe Dakos vjen në një kohë kur aleati i Ramës në koalicion dhe konkretisht ministri i LSI Lefter Koka ka pasur kritika ndaj kryebashkiakut të Durrësit. Ministri Koka është shprehur se PS ka kundërshtuar në Durrës LSI-në dhe jo PD-në.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *