Tiranë/ Dy të rinj tentuan që të grabisin një kazino, një në pranga tjetri shpallet në kërkim

Policia ka arrestuar një person dhe një tjetër është shpalluar në kërkim pasi gjatë orës 04:10 të mëngjesit tentuan që të grabisin një kazino në Kinostudio.

Dy të rinjtë të maskuar dhë nën kërcënimin e armës kanë tentuar që të grabisin kazinonë.

Menjëherë sapo janë njoftuar forcat e policisë kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë bërë të mundur aarestimin e një prej personave dhe kanë shapllur në kërcin autorin tjetër.

Në pranga është vënë shtetasi Armando Demiri, 30 vjeç, banues në Tiranë, si dhe është identifikuar autori i dytë, i dyshuar për ngjarjes, shtetasi me inicialet D.S, 29 vjeç.

Shtetasi D.S, i cili ka mundur të largohet nga vendngjarja, dyshohet se ka patur me vete një armë zjarri tip pistoletë.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *