Basha kërcënon Ramën: Kujdes, se po më humbi mua durimi (dhe iu thotë protestuesve të tërheqin zvarrë…)

Lulzim Basha në fjalimin e tij të sotëm, ka kërcënuar Ramën, se po i humbi atij durimi, të bëjë vend e të futet.

Thonë, e me se një grusht njerëzish në çadër janë, kështu thonë.

Prit, prit, të siguroj që sot është 10 herë më e madhe se 18 shkurti.

Falju Zotit që më ke mua përballë përditë e përnatë, që s’të është prishur një lule.

Ndoshta më mbaron dhe mua durimi dhe nuk arrij dot t’i bind pastaj që mos të këpusin ndonjë lule.

Jemi fytyra e Shqipërisë europiane. Është protestë e Shqipërisë europiane.

Mos kërkoni asgjë tjetër nga unë, do vazhdoj paqësisht, por me vendosmëri stoike, totale, europiane”, tha Basha.

Ai ndërkoi kërkoi nga protestuesit ta tërheqin zvarrë, nëse bën paze me Ramën e Metën.

“Asnjë tërheqje nga këto kushte. Harrojeni.

Janë kushtet e popullit.

Nuk duam pushtet në tavolinë. Po u futëm në pazare ejani na tërhiqni zvarrë.

Mbajeni shënim”, tha Basha.

REMOTE_ADDR:[]

34 komente në “Basha kërcënon Ramën: Kujdes, se po më humbi mua durimi (dhe iu thotë protestuesve të tërheqin zvarrë…)”

 1. Neutrino says:

  Qeni qe leh nuk te ha. Mund te jeni parti evropiane, por shqiptare nuk jeni. Prit edhe pak kur te shkosh per lesh ashtu sic deshiron Xhozef (ina).

  1. kashi says:

   do ti rruash topet o lulush lepurush

 2. daja says:

  Pse e deformoni , me titullin. Ai ka bere thirje ta terheqin ate jo Ramen. E urrej shume retoriken e Bashes, aq sa dhe kur gazetaret ndryshojne konteksin e fjaleve.

 3. NjeQytetarOptimist says:

  Hi hi… Shalethati demokrat -qesharak✌🏼 🤡 !!!

 4. AMSTERDAMI says:

  TI JE FYTYRA E MUTIT TE SHQIPTAREVE.TI JE FYTYRA E KRIMINELIT.TI JE SURRATI I KRYEHAJDUTIT.TI JE SURRATI I PEDERASTIT.JA KY JE TI PEDE I HOLLANDES.TI TE HA MENDER MUNE NE BITHE.

 5. "horri i bulevardit" says:

  Shoqja Lulzime, Te kane lne nervat moj korbe, kryeministri pikerisht kete pret, te lene nervat ty, dhe te shohim se cfare je ne gjendje te besh, por fundin ne qe jemi spektatore e dime, ke per te marre nje trangull ne bythe.

  1. kodra pas bregut says:

   Lulezimi ka Baba Biollogjik te Birin e Enver Hoxhes ILIRIN por nuk eshte Makiavelist sic ishte Gjyshi i tij.
   Perndryshe Lulezimi ta Ha mutin qe ne mengjes pa dale akoma nga vera e thybes.
   Uh kur ben edhe ky Pederi te fortin …

 6. BERISHA LARGOHU says:

  Jane kushtet e popullit opo nje grupi kriminal qe jeni brenda ne kasollen ku pergaditet krimi per sulm ndaj qeverise se shqiptareve? Jeni opozita e krimit, prandaj nuk bashkohet populli me krrimin 😡

 7. besniku says:

  Shi ne Plazh! Se po me hypen mua, nuk di se c’bej, thosh Comja tek drama ne fjale.

  Edhe Luli, si duket e ka marre kete shprehje nga i madhi Robert Ndrenika.

  Edhe une keshtu them, se po i hypen xhindet lules, nuk di se c’ben, mund te hape edhe shalet.

  O Lule, a ke ndonje brisk aty me vete? Eja na e rruaj!

  1. Edkari says:

   Te na thosh -demokrate perpara-
   dhe Edi Rama do piqej ne hell.

 8. shqip says:

  Kam pershtypjen se do perfundoje ne “Elbasan”. Kaq i ri , me grua, femije, me tre, kater pasaporta , e semuren e i hoqen trurin. Ky i drejtohet Rames . Po ne fakt bertet ta degjojne ata qe e futen ne çader. Ne fakt nuk i ve shume faj. Doktori çmendi nje popull, jo me nje lolo si ky manekini shale ngjitur.

 9. ToniTR says:

  Nuk i kalojne menstruacionet Lulit pa marre pushtetin ne tavoline!

 10. Gerti says:

  Çfare flet ky idiot.Nje idiot po i çmend te gjithe.Çfare i duket vetja ketij karagjozi.Ky po del me idiot se sa dukej.Pd-ja,ne qofte se ka pd,dhe ndonje me intelekt aty,duhet ta zbythin kete loqe.Shume keq qe kjo parti ka “lider” te pa afte dhe torollak.Degjenerimi i nje partie si Pd-ja,eshte spektakolar,por fatkeqsia eshte se si nuk del nje njeri te marre frenat e kesaj partie nga ky kondrapedal.

 11. Liu says:

  O basha to me gjithe protestuesit to hani m…. EDI RAMES

 12. APOLLO 11 says:

  Sa here qe degjoj Lulen qe kercenon me vjen per te p*erdhur 😀

 13. besniku says:

  Eshte egersuar shume! O Zot na ruaj nga ky njeri! Ka rrezik qe edhe Salihit t’i thote tani qe te rrije ne shtepi, se e di vete si t’i pergjigjet Rames dhe Ilirit, Ilir Floririt te Salihit, apo Likes, sic i thote populli.

  Sa kemi per te degjuar dhe pare keto dite, as Luli me Salihin nuk e kane menduar kurre.
  Na eshte nxehur edhe Zeni me Lulin. Po, po! I thote se na premtove se per pese dite do e hidhje Ramen ne Lane, por kane kaluar 60 dite dhe asnje shprese nuk ka. Nuk ka me leke i thote, po mbarojne burimet, prandaj ketej e tutje, Cadren do e mbash me pare e tua, me ato te vjedhura ne Rrugen e Kombit! I shkreti njeri nuk di c’te beje! Te rri ne Cader, apo te dale nga Cadra!

 14. Mili says:

  Jo e vertete nuk doni pushtet ne tavoline e doni poshte tavolines.

 15. Ollga Toronto says:

  Sali ke bo shume te keqija, por te pakten bere nje te mire,ke gjetur nje klloun qe na zbavite cdo dite,faleminderit.

 16. ela says:

  totalisht dhe komplet idiot…

 17. Populli says:

  Ik ore idjot ordiner

 18. lumi says:

  Ky eshte budalla apo ben vete.
  Keshtu thoshta mortja Sali po shte 1997,ishin kallashet sheshit,sot luili ka vetem ate comangen qe ka ne dore.
  Provoje Lulo te hash ndonje “qafepate”

 19. inf says:

  armiku i Shqipnise faale detin hajduti i rrruges 220 Milion EURO
  4 te vrare ne bulevard spiuni i Kosovareve Ramush Hajredinit etj
  je njeri peder e kakrrosh Egoist e kamarjer
  ti je nji bythec e nji fundrrine o fundrrina e sali argita xen lirije BERISHES JE TI
  PTYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY ARMIK I NYTE O PLERE

 20. Al says:

  Po pra ja e the vete! Ke nje tufe qensh atje qe i mban ne zinxhir se ndryshe ata jane gati tia prishin lulet popullit vetem qe mos te shkojne ne burg perfshire dhe ty. Per cfare civilizimi flet ti ketu?

  Pastaj, provoje po ta mbajti bytha te shkaterrosh prone shteterore te paguar nga parate e taksapaguesve Shqiptare se e sheh sa te vlen lekura ty dhe atyre qe ke mbledhur aty ne cader!

  Derdimen kurve burre!

 21. Tralala says:

  Luli se perdor me shprehjen: “kur te Jem une kryeminister”. I ka humbur shpresat dhe kjo e ben nervoz djalin enderrimtar.

 22. Ndoka says:

  O pederast po kur u bone dhe ti te kercenosh njeri mor spurdhjak edhe kur kerceno qesh se nuk e beson as vete.Per ate te terhequren zvarre nuk e di a do ta mbajne fjalen jo ato te cadres po pd istet e thjeshte.

 23. Ela says:

  Po cila Europë të mbështet, z. Basha??!! A nuk përfaqësojnë Europën personalitetet që po ju rekomandojnë ta mbyllni çadrën e të shkoni në Kuvend të votoni vetting-n??
  Durimin tuaj duhet të ketë frikë z. Rama?!! Po ne që e votuam PS-në dhe e mbështetëm të majtën me mbi 1.000.000 vota, ne a kemi ndonjë të drejtë të kërkojmë se Z. Rama nuk duhet absolutisht të tërhiqet por të na qeverisë e të na çojë në zgjedhjet e 18 qershorit 2017. Aty ejani e matni veten ju, e pastaj kush të fitojë të qeverisë, por në fushën e betejës zgjedhore e jo në tavolinë siç ta kërkon PD-ja, se disa nga drejtuesit tuaj e kanë frikë vetting-un!! Kaq budallenj të dukem ty!??
  Z. Basha! Je kaq i lexueshëm sa na “dhimbsesh” që të shtrydhën… e tani të erdhi koha të të largojnë nga skena!! Ky ishte kurthi i përgatitur për ty nga PD-ja etj…

 24. FREDI says:

  nuk eshte as idiot as i papergjegjshem ,ka dhene prova qe di te vrase civil te pambrojtur ne 21 janar ,por nje gje nuk kupton sa me shume te mlidhet laku aq me shum uluret ky ish

 25. Lennard says:

  O Fytyre e Vrerosur.Po veproni ne kundershtim me aspiratat e Shqiperise dhe te shqiptareve.Shqiptareve nuk u duhet loja cic-mic e politikaneve te ndyre.Ne duam te hyjme ne Europe .Jeni zgjedhur si deputete ne Parlamentin shqiptar per te drejtuar rjedhen e ngjarjeve ne favor te hyrjes ne Europe.Po cfare doni mor Shkerdhata te ndyra .Mor pizevenga te papare.O Hajdute te neveritshem.Duket ashiqare se po sabotoni Reformen per Drejtesi ,qe te ruani pasurite e vjedhura.Po nuk keni per ti gezuar .Po afron stihia per ju Zagare. O POPULL NDERGJEGJESOHU.DALLO TRADHETARET DHE PROSTITUTAT POLITIKE-AGJENTE TE SHERBIMEVE TE HUAJA -,AGJENTE TE SERBIT.Mallkuar qofshi o SALI SERBI dhe TI LUL-SUMKAPUCI.U Shofshi me fare e fis.

 26. Lennard says:

  O Fytyre e Vrerosur.Po veproni ne kundershtim me aspiratat e Shqiperise dhe te shqiptareve.Shqiptareve nuk u duhet loja cic-mic e politikaneve te ndyre.Ne duam te hyjme ne Europe .Jeni zgjedhur si deputete ne Parlamentin shqiptar per te drejtuar rjedhen e ngjarjeve ne favor te hyrjes ne Europe.Po cfare doni mor Shkerdhata te ndyra .Mor pizevenga te papare.O Hajdute te neveritshem.Duket ashiqare se po sabotoni Reformen per Drejtesi ,qe te ruani pasurite e vjedhura.Po nuk keni per ti gezuar .Po afron stihia per ju Zagare. O POPULL NDERGJEGJESOHU.DALLO TRADHETARET DHE PROSTITUTAT POLITIKE-AGJENTE TE SHERBIMEVE TE HUAJA -,AGJENTE TE SERBIT.Mallkuar qofshi o SALI SERBI dhe TI LUL-SUMKAPUCI.U Shofshi me fare e fis
  Cfare ke mor Z.Moderator.? Pse nuk e nxjerr komentin?.Hiq dore nga censura se po na merzit dhe Ti tashti!!.

 27. ALBAN DEGA says:

  A E DINI CFARE BEN BASHA PO TI HUMBI
  DURIMI !?

  Ia han m… jaltin Edi Rames… sic ia han perdite Berishes !

 28. Na bashkoj kenga popullore says:

  Ky eshte me ufendues se Salehi per Shqiptaret

 29. Devolliu says:

  Ky kërriçi Lul-ush i Saliut qenka fare pa tru, po fare fare.
  Flet dhe kërcënon “në emër të Popullit” ky IDIOT, ky MASKARA. Po edhe unë devolliu Popull jam o QELBËSIRË, po çne të më përfaqësosh ti?

 30. kasem gahinji says:

  zot,ndihmoje se nuk di cthote.sali,shpetoje sedjalli i ka hyre ne bark,bej nje gje te mire ne kete bote,jo per gj por per te lare mekatet.amin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *