Batutat mes kryediplomatit gjerman dhe Ramës: Më ka zënë halli me gruan si ty me Bashën

Gjatë konferencës së përbashkët për shtyp të kryeministrit Edi Rama me ministrin e jashtëm gjerman Sigmar Gabriel, nuk kanë munguar as batutat.

Në fund të fjalës së tij, Rama për të treguar simpatinë e popullit shqiptar ndaj atij gjerman, solli në vëmendje një fragment.

Është i vetmi vend ku goli i kombëtares shqiptare dhe asaj gjermane janë brohoritur po njëlloj,”  tha Rama.

Teksa Rama i ka shprehur kënaqësinë që ekipi gjerman ta mundë gjithmonë Shqipërinë në futboll, ministri gjerman ia pret po me batutë.

“Nuk ka kufi në miqësinë mes Shqipërisë e Gjermaninë, mund të bëjmë tifozë secili për të skuadrat e veta. Unë bëj tifo për Verder Bremen, gruaja për Bayern, më ka zënë halli me gruan si ty me Bashën”,i tha Gabriel Ramës.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Batutat mes kryediplomatit gjerman dhe Ramës: Më ka zënë halli me gruan si ty me Bashën”

 1. Christopher Columbus says:

  Ai Basha la nam o burre, kur do dale nga cadra ?

  Te gjithe po ja bejene te qart se zgjedhjet nuk shtyhen dhe qeveri teknike nuk ka .

  E po te jete tjetri koqe kandari ……

 2. Ata votuan mosndeshkimin e tyne says:

  U shkrime me shakate e kripura te Duces!!!

  Gjermani e tha bukur edhe pse jemi tifoze te skuadrave te kunderta nuk vrasim njeri tjerin ose nuk ngrem cader ne bahce gruaja apo burri per inat.


  Shakaxhinj dhe lepires, sic e kemi zakon ndaj te huajve.Kjo tregon inferioritet si komb e popull.

 3. nje ish myslyman,tani grek ne dite te hallit says:

  Ahaha tamam shaka me kripe nga ato te Duces

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *