Batutat mes kryediplomatit gjerman dhe Ramës: Më ka zënë halli me gruan si ty me Bashën

Gjatë konferencës së përbashkët për shtyp të kryeministrit Edi Rama me ministrin e jashtëm gjerman Sigmar Gabriel, nuk kanë munguar as batutat.

Në fund të fjalës së tij, Rama për të treguar simpatinë e popullit shqiptar ndaj atij gjerman, solli në vëmendje një fragment.

Është i vetmi vend ku goli i kombëtares shqiptare dhe asaj gjermane janë brohoritur po njëlloj,”  tha Rama.

Teksa Rama i ka shprehur kënaqësinë që ekipi gjerman ta mundë gjithmonë Shqipërinë në futboll, ministri gjerman ia pret po me batutë.

“Nuk ka kufi në miqësinë mes Shqipërisë e Gjermaninë, mund të bëjmë tifozë secili për të skuadrat e veta. Unë bëj tifo për Verder Bremen, gruaja për Bayern, më ka zënë halli me gruan si ty me Bashën”,i tha Gabriel Ramës.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...